Europos futbolo čempionatas: Šveicarija - Ispanija 

Pasaulio čempionus prancūzus po 11 metrų baudinių serijos eliminavę šveicarai jau dabar gali didžiuotis savimi.

Didžiųjų turnyrų ketvirtfinalyje jie nežaidė 1954 m. pasaulio čempionato. "Rungtynės su prancūzais buvo turbūt pats geriausias mano komandos mačas.

Panašaus pasirodymo reikės ir rungtynėse su ispanais", - sakė šveicarų treneris Vladimiras Petkovičius.

Atjaunėjusi Ispanijos rinktinė ketvirtfinalyje taip pat žais po ilgokos pertraukos.

Šio etapo didžiuosiuose turnyruose ji nebuvo pasiekusi nuo pergalingo 2012 m. Europos čempionato. Ispanai sunkiai įsivažiavo, bet per pastarąsias dvejas rungtynes įmušė 10 įvarčių.

Aštuntfinalyje jie po pratęsimo 5:3 palaužė pasaulio vicečempionus kroatus.

Tarpusavio rungtynių istorija šveicarams nieko gero nežada. Jie laimėjo tik vieną iš 22 susitikimų su ispanais. Pastarieji laimėjo 16 mačų, 5 rungtynės baigėsi lygiosiomis.

Pernai šios komandos susidūrė Tautų lygoje. Ispanai namie šventė pergalę 1:0, mače Šveicarijoje užfiksuotos lygiosios 1:1.

Verta paminėti įdomų faktą, galintį tapti visai ne smulkmena, jei prireiks baudinių serijos.

Per pastarąjį tarpusavio susitikimą, pasibaigusį 1:1, šveicarų vartininkas Janas Zomeris (Yann Sommer) atrėmė du ispanų 11 metrų baudos smūgius. J.Zomeris gelbėjo komandą ir aštuntfinalio mačo su Prancūzija baudinių serijoje.

O ispanai šiame čempionate jau nerealizavo dviejų 11 metrų baudinių.

A.Narbekovo komentaras: Po aštuntfinalio rungtynių viskas atrodo įmanoma. Tai, ką demonstravo komandos iš mažesnių šalių, buvo nuostabu.

Kita vertus, jei šveicarai žaidžia stipriuose klubuose, Vokietijos Bundeslygoje, gal nereikėtų labai stebėtis, gal jie verti būti ketvirtfinalyje.

Ispanai surado receptą, kaip mušti įvarčius. Jie pradėjo truputį kitaip žaisti, maitinti kamuoliais puolėjus, o šie pradėjo mušti įvarčius, kaip ir priklauso.

Nes tik "stumdant" kamuolį daug nepasieksi, reikia ir aštrių perdavimų, kad puolėjai turėtų darbo. Ispanai per dvejas pastarąsias rungtynes pasiekė 10 įvarčių - įspūdingas rodiklis.

Manau, kad Šveicarijos, kaip ir visų mažesnių šalių rinktinių, pagrindiniai koziriai yra atsidavimas, noras kažką įrodyti, nepasiduoti didesniems.

Tą patį galima pasakyti ir apie Ukrainą, Čekiją.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder