Europos konfederacija: 2024 metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse Rusijos fechtuotojų nebus

(1)

2024 metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse nedalyvaus nė vienas fechtuotojas iš Rusijos ar Baltarusijos po to, kai į Europos atrankos varžybas neatvyko nė vienas neutralus šios sporto šakos atstovas, pranešė Europos fechtavimosi konfederacija (EFK).

„Deja, nėra nei Rusijos, nei Baltarusijos sportininkų“, – antradienį žurnalistams sakė EFK prezidentas Giorgio Scarso (Džordžas Skarsas). 

„Registracijos data baigėsi. Jų neatvykimo priežastis nežinoma, nebuvo jokio oficialaus paaiškinančio rašto“, – pridūrė jis.

Pernai Rusijos fechtuotojai atmetė Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) nustatytas sąlygas sportininkams ir iškėlė galimybę, kad jie boikotuos olimpinės atrankos varžybas.

Rusijos olimpinio komiteto (ROK) prezidentas Stanislavas Pozdniakovas, keturiskart olimpinis fechtavimosi čempionas, pagrasino boikotuoti varžybas po to, kai kai kuriems sportininkams, įskaitant jo paties olimpinį aukso medalį iškovojusią dukrą Sofiją, buvo uždrausta dalyvauti varžybose.

TOK pasiūlė rusams galimybę varžytis Paryžiuje kaip neutraliems sportininkams, tai yra be vėliavos, himno ar kitų nacionalinių simbolių, jei jie nepalaiko kare Ukrainoje ir nėra susiję su kariuomene.

„Į šias olimpines žaidynes nevyks nė vienas Rusijos fechtuotojas“, – šią savaitę šalies sporto naujienų portalui sakė Rusijos fechtavimo federacijos vadovas Ilgaras Mamedovas.

„Mes aiškiai išreiškėme savo principinę poziciją: neketiname skirstyti savo komandos į tuos, kurie patinka Vakarams, ir tuos, kurie, jų nuomone, yra blogi rusai“, – pridūrė jis. 

Savaitgalį Diferdanže, esančiame Liuksemburge, vyksiančiame Europos atrankos turnyre bus varžomasi dėl šešių vietų 2024 metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder