Pirmojo dengto fubolo stadiono Klaipėdoje teks dar palaukti. „Pixabay“ nuotr.

Europos lygos finale – pirmas „Bayer“ pralaimėjimas ir istorinis Italijos klubo triumfas

UEFA Europos lygoje išaiškinta stipriausia šio sezono komanda – ja tapo Bergamo „Atalanta“, finale net 3:0 įveikusi Lėverkuzeno „Bayer“.

Prieš 116 metų įkurtam Bergamo klubui tai pirmas istorijoje tarptautinis trofėjus ir vos antras apskritai. Vienintelį kartą šios komandos gerbėjai džiaugėsi 1963-siais, kuomet „Atalanta“ laimėjo Italijos taurę.

Finalo rungtynėse visus tris įvarčius į Matejaus Kovaro vartus siuntė Ademola Lookmanas. 26-erių nigerietis tapo pirmuoju futbolininku istorijoje, kuriam pavyko pasižymėti „hat-tricku“ Europos lygos finale.

„Atalanta“ į priekį finalo rungtynėse veržėsi jau 13-ąją minutę, kuomet Davide Zappacosta atliko puikų perdavimą pažeme baudos aikštelėje, o Exequielio Palacioso pramiegotas A.Lookmanas siuntė kamuolį į tinklą.

Po dar 13 minučių krito ir antras įvartis. „Bayer“ prarado kamuolį savo aikštės pusėje, o A.Lookmanas, radęs progą tolimam smūgiui, pykštelėjo preciziškai tiksliai.

Paskutinį akordą įspūdingame finale A.Lookmanas sugrojo 76-ąją minutę, mušęs po Gianlucos Scamaccos perdavimo.

„Bayer“ klubui tai buvo pirmas pralaimėjimas šiame besibaigiančiame sezone. Xabi Alonso auklėtiniai prieš tai nebuvo pralaimėję nė karto per 51 susitikimą.

Lėverkuzeno komanda svajojo apie sezoną be pralaimėjimų, laimint visus įmanomus titulus, tačiau to padaryti jau nepavyks. „Bayer“ be pralaimėjimų jau nužygiavo Vokietijos čempionate, savaitgalį žais taurės finale, o 51 iš eilės nepralaimėtos rungtynės – naujas rekordas Europos futbole.