Fantastika: Mykolas Alekna triumfavo Osle pagerinęs 17 metų nepajudintą tėvo rekordą

Ketvirtadienį Osle (Norvegija) vykusiame 6-ajame šio sezono „Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų etape nuostabiai pasirodė ir aukso medalį laimėjo Mykolas Alekna.

Temos: 4 Andrius Gudžius Lengvoji atletika Deimantinė lyga Mykolas Alekna Komentarai 21-erių metų pasaulio rekordininkas iš Vilniaus antruoju mėginimu įrankį numetė 70,91 m ir pagerino šių varžybų rekordą, kuris 17 pastarųjų metų priklausė Mykolo tėvui Virgilijui (70,51). Pirmu bandymu M.Alekna užfiksavo 64,98 m, trečiasis buvo nesėkmingas, ketvirtas – 65,14 m, penktą ir šeštą metimus šlapiame sektoriuje lietuvis praleido.

Sidabras atiteko australui Matthew Denny (67,61), bronza – švedui Danieliui Stahliui (66,80). 2022 metų planetos čempionas slovėnas Kristjanas Čehas liko tik penktas – 65,12 m.

"

Priminsime, kad M.Alekna šį sezoną pagerino pasaulio rekordą, kai įrankį nusviedė net 74 m 35 cm. Kitas varžybose Osle dalyvavęs lietuvis Andrius Gudžius su 63,65 m (63,65-x-x) užėmė septintą vietą, aplenkęs tik varžybų šeimininką norvegą Ola Stunesą Isene ir švedą Simoną Petterssoną. A.Gudžiaus geriausias šio sezono rezultatas – 65 m 21 cm. Per savo karjerą jis toliausiai diską yra nuskraidinęs 69 m 59 cm. Osle sportininkai kovojo ne tik dėl įskaitinių taškų, bet ir dalinosi 25 tūkst. JAV dolerių prizinį fondą.