Futbolo stadionui - dar viena studija

Jau praėjo beveik dešimtmetis nuo tada, kai 2013 metais buvo parengta Klaipėdos regiono stadiono galimybių studija. Nuo to laiko Klaipėdos futbolo situacija tik blogėjo, miestas net nebeturi aukščiausio lygio komandos, tačiau vietos politikų ambicijos dėl šio objekto tik išaugo.

Vieta būsimam stadionui numatyta sklype šalia Jakų žiedo, tarp Tilžės gatvės ir Palangos plento.

Klaipėdos savivaldybės Projektų skyriaus vedėja Elona Jurkevičienė sako, kad šiuo metu uostamiesčio politikai formuluoja dar ambicingesnes užduotis stadiono projektui nei anksčiau.

„Planuojama, kad tai bus UEFA ketvirtos kategorijos reikalavimus atitinkantis futbolo stadionas su visa infrastruktūra, pritaikytas ir kitoms funkcijos“, - sako E. Jurkevičienė.

Anot jos, šiuo metu ruošiamasi vykdyti pirkimą jau pasenusiai galimybių studijai atnaujinti.

Priminsime, kad dar 2018 metais kaip tik prieš savivaldos rinkimus buvo aktyviai diskutuojama dėl naujo regioninio stadiono statybos.

Tuomet buvo planuojama, kad stadionas kainuos apie 40 milijonų eurų, o jame futbolo rungtynes galės stebėti iki 10 000 žiūrovų.

Finansavimo nėra

Realu, kad šiandien tiek pabrangus statyboms, tiek augant vietos politikų ambicijoms, šio objekto kaina lengvai viršys 100 milijonų eurų.

Klaipėdos vicemeras Arvydas Cesiulis sutinka, kad tokio objekto statybos miesto biudžetui tikrai neįkandamos. Tačiau jokių susitarimų ar garantijų dėl finansavimo iš valstybės biudžeto ar kitų šaltinių nėra.

Pinigų planuojama rasti tik dar vienai studijai.

Stadionas yra vadinamas regioniniu, kalbama apie tai, kad čia galės žaisti Gargždų „Banga“ ir pan.

Tačiau stadiono klausimus spręsti sudarytoje darbo grupėje nėra nė vieno kaimyninių savivaldybių atstovo.

Pasak A. Cesiulo, stadiono projektas turėtų būti pristatytas artimiausiame Klaipėdos regiono plėtros tarybos posėdyje. Tai turėtų padaryti Klaipėdos vicemeras Arūnas Barbšys.

Kiti projektai

Nors A. Cesiulio balse galima jausti abejonių dėl didelių ambicijų, susietų su regioninio stadiono statyba, garsiai politikas jų neįvardija.

Jis tik atkreipia dėmesį, kad šiuo momentu daug svarbesni ir realesni yra kiti uostamiesčio sporto infrastruktūros objektai.

Pirmiausia jis mini sporto salės statybą Šviesos gatvėje.

„Salės techninis projektas yra parengtas, strateginiame plane kitiems metams yra numatytas 35 procentų finansavimas, reikia tik galutinio politikų apsisprendimo“, - situaciją dėl sporto objekto šalia Klaipėdos licėjaus apibūdina E. Jurkevičienė.

Klaipėdos savivaldybė taip pat šiuo metu planuoja statyti dengtą futbolo maniežą Baltijos prospekte.

Tuo tarpu koncesijos sutartis su statybų bendrovės „Eika“ antrine įmone dėl daugiafunkcio sporto centro Paryžiaus Komunos gatvėje yra pakibusi ore, nes pagal prieš metus darytus finansinius skaičiavimus šiandien imtis tokio objekto statybų nėra realu.

Sidebar placeholder