Garethas Bale'as baigė futbolininko karjerą. Jis padėjo Velsui patekti į pasaulio ir Europos čempionatus

Velso kapitonas ir rezultatyviausias įžaidėjas Velso istorijoje Garethas Bale'as pranešė apie savo futbolininko karjeros pabaigą, sulaukęs 33 metų. Rungtyniavęs savo nacionalinėje rinktinėje, Bale'as įmušė 41 įvartį ir buvo daugkartinis UEFA Čempionų lygos nugalėtojas su Madrido "Real", - paskelbė BBC..

"Po kruopščių ir gilių apmąstymų nusprendžiau pranešti, kad nuo šiol palieku savo klubą ir tarptautinį futbolą", - socialinėje žiniasklaidoje paskelbė Bale'as. - "Manau, kad man nepaprastai pasisekė, jog galiu įgyvendinti savo svajonę ir užsiimti sportu, kurį dievinu.

Gimęs Kardife, Bale'as pradėjo žaisti mokyklinio amžiaus berniukų komandoje kaip "Southampton FC" gynėjas, kur išgarsėjo mušdamas baudinius.

2006 m. gegužės mėn. jis debiutavo nacionalinėje rinktinėje, tapdamas jauniausiu tarptautiniu žaidėju.

Nuo to laiko jis sužaidė daugiau nei 100 rungtynių už Velsą.

Bale'as įmušė pirmąjį Velso įvartį Europos čempionate ir šešis kartus buvo pripažintas geriausiu Velso metų žaidėju.

2013 m. rugsėjį Bale'ą už 100 mln. eurų įsigijo Madrido "Real" ir tuo metu pasiekė naują pasaulinį perėjimo vertės rekordą.

2013-2014 m. sezone Bale'as laimėjo Ispanijos taurę ir 2013-2014 m. Čempionų lygą, įmušdamas įvarčius abiejuose finaluose.

Kitą sezoną jis laimėjo UEFA Supertaurę ir padėjo Madrido klubui laimėti Pasaulio taurę, vėl įmušdamas įvartį finale.

Manoma, kad Bale'as įkvėpė didžiausią Velso istorijoje sėkmę - po 58 metų laukimo jis pateko į 2016 m. UEFA EURO, o 2020 m. - dar kartą.

Jis pasiekė pusfinalį, kuriame pralaimėjo Portugalijai, kuri laimėjo turnyrą.

O praėjusią vasarą, įveikę Ukrainą, velsiečiai, kuriems Bale'as tapo tikru laimės talismanu, pagaliau galėjo dalyvauti pasaulio čempionate Katare.

2022 m. pasaulio futbolo čempionatas: Garethas Bale'as įmušė įvartį į JAV vartus

Dėl piktos likimo ironijos Velso rinktinę iš Pasaulio futbolo čempionato išstūmė kaimynai anglai ir, kaip dabar paaiškėjo, rungtynės su Anglija buvo paskutinės puikioje Bale'o karjeroje, kuriai labiau tiktų kitokia pabaiga.

"Sprendimas palikti tarptautinį futbolą buvo sunkiausias mano karjeroje, - prisipažino žaidėjas, - mano kelionė tarptautinėje arenoje pakeitė ne tik mano gyvenimą, bet ir visą mano esybę.

Džiaugsmas būti velsiečiu ir būti išrinktu Velso rinktinės kapitonu man suteikė kažką nepakartojamo.

Didžiuojuosi, kad galėjau atlikti tokį vaidmenį šios nuostabios šalies istorijoje.

Išvykstu, bet nesiskirsiu su savo komanda, kuri gyvena manyje ir teka mano gyslomis, nes galiausiai drakonas ant marškinėlių [Velso simbolis] yra viskas, ko man reikia."

Organizatorių nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder