Edgaras Ulanovas

Garliavoje – pergalingas Kauno „Žalgirio“ startas pusfinalyje

Nelengva pergale Lietuvos krepšinio lygos pusfinalį pradėjo Kauno „Žalgiris", kuris Garliavoje 69:58 (23:15, 15:14, 16:20, 15:9) nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį". Serija vyks iki trijų pergalių, o antrasis mūšis numatytas trečiadienį Panevėžyje.

Arnas Butkevičius šiose rungtynėse nežaidė dėl smulkios traumos, mačo metu žalgiriečiai neteko ir Achilles Polonaros.

Susitikimą žalgiriečiai pradėjo spurtu 8:0, o pirmuosius taškus panevėžiečiams, prabėgus pusantros minutės, pelnė Kristianas Kullamae - 3:8.

Nepaisant to, šeimininkai toliau bėgo pirmyn (17:9), o Rolandas Šmitas dar pridėjo tritaškį, tad skirtumas tapo dviženklis - 20:9.

Panevėžiečių puolimas kiek atsigavo, vis tik po pirmo kėlinio jie atsiliko 15:23.

Jamelas Morrisas gerokai pagerino „Lietkabelio" situaciją (21:25), bet gerą svečių atkarpą pristabdė Tyleris Cavanaugh.

Po Karolio Lukošiūno tritaškio „Žalgiris" vėl pirmavo solidžiau (33:21), bet panevėžiečiai vėl tirpdė deficitą - 28:35. Edgaras Ulanovas ketvirčio pabaigoje pataikė tritaškį, tad taip „Žalgiris" po dviejų kėlinių pirmavo 38:29.

Tiesa, nerimo „Žalgirio" stovykloje sukėlė A.Polonara, kuris susižeidė šlaunies raumenį ir paliko aikštelę.

Antrąją rungtynių dalį geriau pradėjo svečiai iš Panevėžio, kurie po sėkmingo Manto Rubštavičiaus epizodo priartėjo iki 3 taškų - 35:38.

Nors ir sunkiai, tačiau galiausiai „Lietkabelis" po Gyorgy Golomano metimo sugebėjo išlyginti rezultatą (49:49), bet iniciatyvos Nenado Čanako kariauna neperėmė.

Trapų pranašumą „Žalgiris" saugojo (55:51), abiejų komandų puolimas ketvirto kėlinio pradžioje stipriai strigo. Per pusę kėlinio „Žalgiris" sukrapštė vos tašką, panevėžiečiai - 2.

Galiausiai puolimą atgaivinti kiek pavyko ir „Žalgiris" susigrąžino dviženklę persvarą (63:53), liko dar 2 minutės, tačiau intrigos panevėžiečiai nebesukūrė.

„Žalgiris": Edgaras Ulanovas 16 (3/4 trit.), Rolandas Šmitas 11, Laurynas Birutis 10 (14 atk. kam., 22 n.b.), Lukas Lekavičius (5 rez. perd.) ir Dovydas Giedraitis - po 6.

„Lietkabelis": Jamelas Morrisas 12 (2/8 trit.), Vytenis Lipkevičius ir Kristianas Kullamae - po 9, Nikola Popovičius 8.