Į olimpines žaidynes nepatekusiems Rusijos sportininkams valdininkai skirs po 150-500 tūkst. rublių
"Iki šiol išmokas pagal mūsų paskelbtus kriterijus gavo 127 sportininkai. Mokėjimai bus atliekami etapais: kai tik suprasime, kad federacija nedalyvaus žaidynėse, pervesime lėšas", - patikslino jis.
Anksčiau buvo pranešta, kad kompensacijos suma sieks 150-500 tūkst. rublių. Ją galės gauti sportininkai, kurie yra nušalinti nuo pasaulinio lygio varžybų arba jose nedalyvauja dėl asmeninių priežasčių.
Pasak ROC vadovo Stanislavo Pozdniakovo, išmokos gali tikėtis ne tik ankstesnių žaidynių nugalėtojai ir prizininkai, bet ir visi tie, kurie "nepasidavė" ir "toliau ruošiasi".
Tuo pat metu sportininkai, kurie sutiko su Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) neutralaus statuso sąlygomis, kad galėtų dalyvauti olimpinėse žaidynėse, neturi teisės į kompensaciją.
Po Rusijos invazijos į Ukrainą TOK uždraudė Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti tarptautinėse varžybose.
Gruodžio 8 d. paaiškėjo, kad olimpinėse žaidynėse Paryžiuje galės dalyvauti tie sportininkai, kurie varžysis turėdami neutralų statusą, nepalaikys karo ir nebus susiję su ginkluotosiomis pajėgomis ar saugumo tarnybomis.
Tačiau tai netaikoma komandinių sporto šakų atstovams.
Šiuo metu į žaidynes, kurios vyks nuo liepos 26 d. iki rugpjūčio 11 d., pateko šeši rusai ir penki baltarusiai, jų pavardės neskelbiamos.
Tuo pat metu visuose oficialiuose olimpiados renginiuose bus draudžiama naudoti abiejų šalių nacionalinius simbolius.
Rugsėjį sporto ministro pavaduotojas Aleksejus Morozovas pranešė apie masinį Rusijos sportininkų perkėlimą į užsienio komandas.
Jo duomenimis, daugiau kaip 100 sportininkų, tarp jų 55 olimpiniai atletai, pakeitė pilietybę.
Sporto ministerija reikalauja iš tų, kurie paliko Rusijos rinktinę, grąžinti išleistas treniruočių lėšas.
Liepos mėnesį Valstybės Dūma pradėjo rengti įstatymo projektą, kuriuo reikalaujama, kad sportininkai, pasikeitę pasus, atlygintų išlaidas.
Morozovas taip pat sakė, kad Sporto ministerija ketina sukurti "auksinį sportininkų šimtuką", kad jie nebūtų "tempiami" į užsienį.
Šiuo tikslu Sporto mokymo centras pažadėjo 2024 m. padidinti didžiausią galimą sportininkų atlyginimą nuo 147 tūkst. iki 200 tūkst. rublių. Panašias priemones planuojama taikyti ir treneriams.
Prezidentas Vladimiras Putinas asmeniškai pareikalavo sustabdyti sportininkų bėgimą į užsienį, pažymėdamas, kad tai kenkia Rusijai.
Rašyti komentarą