Į užsienį nesižvalgantis Paulius Danisevičius tikisi grįžti į LKL – su „Olimpu“

Nors Nacionalinėje krepšinio lygoje („7bet-NKL“) Palangos „Olimpas“ pasiekė keliolikos pergalių seriją ir įsitvirtino turnyrinės lentelės viršūnėje, komandos kapitonas Paulius Danisevičius nėra linkęs džiūgauti pačiame sezono įkarštyje.

Kol kas sėkmingiausiame Palangos klubo sezone organizacijos istorijoje P. Danisevičius ne tik yra komandos kapitonas ir svarus balsas rūbinėje, bet ir vienas svarbiausių ramsčių aikštelėje. 29-erių kaunietis „7bet-NKL“ lygoje renka po 9,7 taško ir atlieka po 4,5 rezultatyvaus perdavimo.

Pokalbio metu krepšininkas papasakojo apie etapą Alytuje, išskyrė stipriausias trenerio Andrejaus Urlepo puses irpaatviravo, ko tikisi iš Palangoje praleisto sezono.

– Pauliau, net šešis sezonus praleidote „Dzūkijoje“, kas lėmė tokį ilgą karjeros etapą ten? Ar nebuvo pasiūlymų persikelti kitur?

– Kai tik atvykau buvau labai jaunas, pasirašiau 4 metų kontraktą. Pasiūlymų išvažiuoti vis būdavo, bet jie nebuvo kažkokie ypatingi. Buvo pasiūlymų ir išvykti į užsienį, bet aš visąlaik labai simpatizuodavau Lietuvos krepšinio lygai („Betsafe-LKL“). Lyga visuomet buvo paremta ne individualių žaidėjų, o komandiniu žaidimu, ypatingai didelis dėmesys skiriamas skautingui. Norėjau joje likti, o iš kitų klubų Lietuvoje įspūdingų pasiūlymų taip pat nebuvo. Praleidau labai gražius 6 metus Alytuje, nė kiek nesigailiu šio sprendimo.

– Kaip sekėsi prisitaikyti prie slovėno A. Urlepo, itin griežto trenerio, pirmaisiais metais aukštesniame lygyje?

– Atsimenu kaip dabar – tikrai buvo baimė važiuojant į pirmąją treniruočių stovyklą Alytuje, nežinojau, ko laukti. Apie trenerį žinių turėjau nedaug, žinojau tik tiek, kad yra griežtas bei didelį dėmesį skiria detalėms. Kai nuvažiavau, supratau pagrindinį dalyką – baigėsi vaikų žaidimai... 

Nors sportuodavome tikrai daug ir sunkiai tiek Sabonio krepšinio centre, tiek „Jazz-Diremtoje“, patekęs į aukštesnį lygį pamačiau, kiek skiriama laiko įvairioms detalėms, kiek daug ir sunkių treniruočių, akcentuojama, ką valgai, kaip miegi, kaip turi atsistatyti po krūvių ir t.t. Buvo žymiai daugiau profesionalumo. Iš pradžių buvo tikrai sunku, bet labai džiaugiuosi, kad patekau žaisti į A. Urlepo komandą tokio jauno amžiaus, jis yra idealus treneris jaunimui dėl požiūrio į profesionalumą, detales.  

– Kodėl nenorėjote išbandyti legionieriaus karjeros?

– Turbūt pagrindinis dalykas, kuris lėmė, kad neišvykau į užsienį – nebuvo tokių stiprių pasiūlymų, kurių negalėtum atsisakyti. Buvo finansiškai geresnių pasiūlymų, bet nenorėdavau išvažiuoti iš Lietuvos, man čia viskas patinka, čia ir draugai, ir šeima, ir t.t. Nenorėdavau išlipti iš komforto zonos, gal tai buvo mano klaida... 

Kai esi profesionalus sportininkas, gal reikėtų šiuos dalykus palikti antroje vietoje, jei gauni pasiūlymą, sėsti ir važiuoti, bet turbūt nebuvo tokio pasiūlymo, dėl kurio norėčiau palikti namus. Nesigailiu, kad niekur neišvažiavau, bet man dar tik 29-eri, gal dar išvyksiu, negali žinoti...

Vis dėlto apie tai negalvoju, dabar vienintelis ir pagrindinis tikslas – siekti laimėti „7bet-NKL“ lygą su Palangos „Olimpu“ ir patekti į „Betsafe-LKL“ krepšinio lygą, pačiam prisidedant prie komandos patekimo į aukščiausią lygą. 

– Po etapo Alytuje žaidėte Pasvalyje, vėliau persikėlėte į Kauno rajono „Atletą“, galiausiai į „Olimpą“. Kodėl nusprendėte žengti žingsnį atgal ir grįžti į „7bet-NKL“? 

– Viskas labai paprasta: Pasvalyje turėjau prastą sezoną, neradau savo vietos ten, tad ir nebuvo solidžių pasiūlymų po sezono. Buvo kalbų su „Betsafe-LKL“ komandomis, bet nenorėjau vėl būti atsarginiu įžaidėju, būti nežinomybėje dėl rolės, žaidimo laiko. Nusprendžiau prisijungti prie „Atleto“, grįžti namo į Kauną,

bandyti įrodyti savo vertę ir vėliau grįžti į aukštesnį lygį.

– Visą karjerą žaidėte antros turnyrinės lentelės pusės komandose, kurios į aukščiausius pasiekimus nepretenduodavo.Kas yra kitaip kasdieniame komandos, kuri siekia laimėti lygą, gyvenime?

– Iš tikrųjų, nejaučiu papildomo spaudimo dėl aplinkinių kalbų, kad turime laimėti čempionatą. Esu profesionalas, dirbu savo darbą, einu į kiekvienas rungtynes atiduoti visą save ir žiūriu tik vienerias rungtynes į priekį, negalvoju kas bus ateityje ir kas apie komandos lūkesčius šnekama kitų lūpomis.

Mes, žaidėjai, nešnekame, sunkiai dirbame, gerbiame kiekvieną varžovą ir džiaugiuosi, kad rūbinėje nėra jokių kalbų apie tai, kokie mes geri ar kas bus po mėnesio, žiūrime į artimiausias rungtynes. Jeigu išlaikysime tokį mentalitetą, viskas turėtų būti gerai.

– Apžvelgiant visą jūsų karjerą, jeigu su Palangos klubu pavyktų laimėti „7bet-NKL“, ar tai būtų didžiausia jūsų karjeros pergalė?

– Labai gražią pergalę pasiekėme su studentų rinktine 2017 m. Taipėjuje, turėjome labai gerą chebrą, nugalėjome stiprų JAV universitetą finale, ši pergalė tikrai įsimintina. Taip pat įsiminė, kai su „Dzūkija“ patekome į „Citadele-KMT“ finalinį ketvertą. Žiūrint dabar, jeigu pavyktų laimėti čempionatą, be abejo, tai būtų vienas įsimintinesnių dalykų mano karjeroje... Kad ir kokioje lygoje bežaistum, laimėti lygą yra itin sunku.

Kitas rungtynes namuose, Palangos arenoje, „Olimpas“ žais vasario 24 dieną, šeštadienį, 15 val. su Šakių„Vyčiu-VDU. Bilietus galima įsigyti Bilietai.lt platformoje arba arenos kasoje likus valandai iki rungtynių.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder