LYDERIAI. Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro auklėtiniai Lietuvos plaukimo šimtmetį pasitinka džiugiomis nuotaikomis - Lietuvos čempionate iškovojo krūvą medalių. „Gintaro“ sporto centro nuotr.

Iš Lietuvos plaukimo čempionato - su 17 medalių

Net keturias dienas Kauno „Girstučio“ baseine vykusiame didžiausiame Lietuvos plaukimo renginyje - atvirame Lietuvos plaukimo čempionate, kuriame varžėsi per 250 plaukikų, per apdovanojimų ceremoniją skambėjo ir klaipėdiečių pavardės.

Klaipėdos „Gintaro“ sporto centras į šias varžybas delegavo 26 sportininkus (komandos vadovė - Jandra Bogužienė, treneris - Vilius Srėbalius).

Centro ugdytiniai iškovojo net 17 medalių: 5 aukso, 5 sidabro ir 7 bronzos.

Individualiose rungtyse iškovota 14 medalių, komandinėse estafetėse - 3 medaliai.

Tarp vaikinų labiausiai žibėjo Jandros Bogužienės treniruojamas Edvinas Česnakas. Jis iškovojo pirmąją vietą 100 m plaukimo nugara rungtyje (55,69 sek.) ir parodė trečios vietos rezultatus 50 m plaukime laisvu stiliumi (23,08 sek.), 50 m nugara (26,05 sek.) ir 100 m peteliške (54,72 sek.). Galiausiai bendroje įskaitoje Edvinas užėmė ketvirtąją vietą tarp visų plaukikų.

Tarp „Gintaro“ sporto centro merginų fortūna labiausiai šypsojosi J. Bogužienės auklėtinei Kotrynai Paradnikaitei.

Ji pasidabino trimis bronzos medaliais: plaukimo peteliške rungtyje 50 m (28,30 sek.), 100 m (1 min. 4,52 sek.) ir 200 m kompleksiniu būdu (2 min. 23,23 sek.). Kotryna pateko tarp dešimties geriausių visų čempionato merginų.

Prie bendro klaipėdiečių iškovotų medalių kraičio prisidėjo ir Nataljos Gurkovos ugdytinis Daniil Žučkov. Jis pelnė auksą 400 m plaukdamas kompleksiniu būdu (4 min. 35,35 sek.) ir sidabrą 200 m kompleksiniu plaukimo rungtyje (2 min 8,22 sek.).

Po vieną medalį iškovojo Herkus Andronatij (tr. J. Bogužienė, 200 m plaukimo krūtine auksas - 2 min. 18,97 sek.), Giedrius Cirtautas (tr. D. Sadauskienė, 800 m plaukimo laisvu stiliumi III vieta - 8 min. 44,62 sek.), Domas Damanskis (tr. J. Bogužienė, 50 m plaukimo krūtine I vieta - 29,55 sek.), Mantas Kaušpėdas (tr. J. Bogužienė, 50 m nugara I vieta - 25,34 sek.) ir Jonas Knašas (tr. J. Bogužienė, 400 m kompleksiniu būdu III vieta - 4 min. 42 sek.).

Vyrų estafetėje 4 x 100 m kompleksiniu būdu Mantas Kaušpėdas, Herkus Andronatij, Edvinas Česnakas ir Daniil Žučkov pasidabino sidabro medaliais - 3 min. 47,60 sek.

Kitoje vyrų estafetėje 4 x 100 m laisvu stiliumi Edvinas Česnakas, Martin Tretjak, Jonas Knašas bei Daniil Žučkov iškovojo bronzą - 3 min. 30,28 sek.

Moterų estafetėje 4 x 100 m kompleksiniu būdu Beatričė Piščikaitė, Stela Andronatij, Kotryna Paradnikaitė ir Justė Liekytė iškovojo bronzą - 4 min. 34,34 sek.

Prie visų pasiekimų prisidėjo ir du kone patys didžiausi laimėjimai - M. Kaušpėdui suteiktas tarptautinio plaukimo meistro vardas, o Martin Tretjak tapo Lietuvos plaukimo meistru.