Lietuvos rankinio rinktinė

Istoriniame Lietuvai Europos čempionate - ryškus Klaipėdos veidas

Jau ketvirtadienį Lietuvos vyrų rankinio rinktinė, kurioje - būrys klaipėdiečių ar Klaipėdos „Dragūno“ rankinio mokyklą perėjusių sportininkų, Košice (Slovakija) startuos 2022 metų Europos rankinio čempionate. Tokią galimybę varžytis su Europos rankinio grandais lietuvaičiai iškovojo po 24 metų pertraukos. Taigi, tai - istorinis įvykis: jaunesniems rankinio sirgaliams išvysti Lietuvą Senojo žemyno čempionate teks pirmą kartą savo gyvenime.

Šiųmetėje Lietuvos rinktinėje yra bemaž pusė daugkartinių Lietuvos čempionų - Klaipėdos „Dragūno“ ekipos kelią nuėjusių, o vėliau į užsienio šalių klubus sparnus pakėlusių žaidėjų. Tai - Mindaugas Dumčius, Lukas Juškėnas, Tadas Stankevičius, Deividas Virbauskas, Lukas Simėnas, Gytis Šmantauskas, Benas Petreikis, Žanas Gabrielius Virbauskas ir „Dragūne“ iki šiol rungtyniaujantis Mykolas Lapiniauskas.

Tiesa, pastarasis dragūnietis likus kelioms dienoms iki išvykimo į Europos čempionatą susirgo koronavirusu, tačiau tikimasi, kad jis artimiausiomis dienomis prisijungs prie rinktinės.

Trenerio mintys

„Kiekvienas žaidėjas mums yra labai svarbus. Mykolo netektis nėra išimtis. Šioje situacijoje galime pasidžiaugti tuo, kad virusas toliau neišplito ir visų kitų žaidėjų bei personalo narių testai buvo neigiami. Vis dėlto pasikeitusi EHF politika užsikrėtusių žaidėjų atžvilgiu palieka šansą, kad Mykolas dar prisijungs prie mūsų Košicėje“, - situaciją komentavo Lietuvos vyrų rankinio rinktinės vyriausiasis treneris Mindaugas Andriuška.

Galiausiai pirmadienį į Košicę išvyko 19 žaidėjų, tačiau kiekvienoms rungtynėms registruoti bus galima tik 16 rankininkų. Tad prieš kiekvieną susitikimą treneriui teks pasukti galvą, ką palikti be sportinės aprangos.

„Visų pirma noriu padėkoti visiems žaidėjams, kurie buvo stovykloje, už darbą. Manau, kad šis pasirengimas gali padėti pamatus tolesniam tobulėjimui. Tie žaidėjai, kurie į rinktinės galutinę sudėtį neprasimušė dabar, galbūt duris pravers jau kitos atrankos varžybose. Ypač noriu padėkoti žaidėjams, kurie buvo su mumis atrankos metu, kurie prisidėjo prie to, kad rinktinė po tokios ilgos pertraukos žengtų į Europos čempionatą“, - reziumavo treneris.

Europos čempionate Lietuvos vyrų rankinio rinktinė sausio 13 d. 19 val. žais pirmąsias grupės etapo rungtynes su Rusija. Sausio 15 d. lauks akistata su šeimininkais slovakais bei sausio 17 d. mačas su grupės favorite Norvegija.

Į kitą etapą pateks dvi pirmąsias vietas grupėje užėmusios komandos.

Lietuva, įveikusi pirmąjį varžybų etapą, patektų į II grupę ir savo rungtynes žaistų Bratislavoje.

Visas Lietuvos rinktinės kovas Europos čempionate bus galima tiesiogiai stebėti LRT Plius kanalu, o visas likusias pirmenybių kovas - tiesiogiai portale lrt.lt.

Sirgaliams - geros žinios

Nors dėl COVID-19 situacijos buvo įvairių nuogąstavimų, kad Europos čempionatas gali vykti be žiūrovų, Slovakijos sportinis komitetas Europos rankinio federacijai pranešė puikią žinią - priimtas sprendimas, jog varžybų metu tribūnos Košicėje ir Bratislavoje bent dalinai bus užpildytos.

Slovakijos valdžia Europos čempionato metu arenas leis užpildyti iki 25 procentų.

Bratislavoje vyks D ir E grupių kovos, o Košicėje, kur varžysis ir lietuviai, bus žaidžiamos F pogrupio rungtynės.

Bratislavoje esanti arena rankinio rungtynių metu gali sutalpinti 10 tūkst. sirgalių, o arena Košicėje - 7 900 žiūrovų.

Visų rungtynių metu sirgaliai privalės dėvėti FFP2 respiratorius arba aukštesnio lygio apsaugos priemones. Taip pat visi žiūrovai turi būti pasiskiepiję nuo koronaviruso.Vengrijoje, kur vyks kitų grupių kovos, ribojimų sirgalių srautams nebus taikoma.


Galutinė Lietuvos rinktinės sudėtis:

 • MINDAUGAS URBONAS (HC „Vilnius“, Lietuva);
 • ŽANAS GABRIELIUS VIRBAUSKAS („Ademar“, Portugalija);
 • AIDENAS MALAŠINSKAS („Motor“, Ukraina);
 • POVILAS BABARSKAS („TV GROSSWALLSTADT“, Vokietija);
 • BENAS PETREIKIS („TuS N-Lübbecke“, Vokietija);
 • VILIUS RAŠIMAS (UMF „Selfoss“, Islandija);
 • GYTIS ŠMANTAUSKAS (FH „Hafnarffordur“, Islandija);
 • GERDAS BABARSKAS („Chambery“, Prancūzija);
 • LUKAS SIMĖNAS (BM „Antequera“, Ispanija);
 • LUKAS GURSKIS („Granitas-Karys“, Lietuva);
 • SKIRMANTAS PLĖTA (VHC „Šviesa“, Lietuva);
 • GIEDRIUS MORKŪNAS („Šviesa“, Lietuva);
 • MYKOLAS LAPINIAUSKAS („Dragūnas“, Lietuva);
 • VALDAS DRABAVIČIUS („Šviesa“, Lietuva);
 • DEIVIDAS JOVAIŠAS („Granitas-Karys“, Lietuva);
 • KAROLIS ANTANAVIČIUS („Alpla“, Austrija);
 • DEIVIDAS VIRBAUSKAS („Donskie“, Rusija);
 • TADAS STANKEVIČIUS („Varsa-Stronglasas“, Lietuva);
 • LUKAS JUŠKĖNAS („Coburg“, Vokietija);
 • MINDAUGAS DUMČIUS („Elbflorenz“, Vokietija).

Artūras JUŠKĖNAS, „Dragūno“ komandos direktorius, buvęs Lietuvos rankinio rinktinės vyr. treneris

Tikrai smagu, kad Lietuvos rinktinėje tokia gausybė buvusių „Dragūno“ žaidėjų, iš jų keturi - tikri klaipėdiečiai, užauginti būtent mūsų miesto rankinio mokyklos. Tai - Benas Petreikis, Mindaugas Dumčius, Lukas Simėnas ir Lukas Juškėnas.

Rinktinėje iš viso devyni buvę ar esami dragūniečiai, o galėjo būti ir dešimt - ryškus rinktinės lyderis Jonas Truchanovičius, deja, patyrė traumą ir rinktinei padėti negali. Jo parama Lietuvos rinktinei būtų labai naudinga, tačiau profesionaliame sporte išvengti traumų retai pavyksta.

Tiesa, dešimtas dragūnietis visgi yra - su rinktine į Slovakiją išvyko komandos gydytojas Šarūnas Jurkšys. Kadangi rinktinėje matome tiek klaipėdiečių ir buvusių „Dragūno“ žaidėjų, galima sakyti, kad per paskutinį dešimtmetį buvo kryptingai, nuosekliai ir gerai dirbama.

Aš pats daug metų praleidau Lietuvos rankinio rinktinėje, iš pradžių buvau vyr. trenerio asistentu, vėliau stojau ir prie rinktinės vyr. trenerio vairo. Pamenu, kai pradėjau dirbti rinktinėje, dabartinis rinktinės senbuvis ir vienas vyriausių žaidėjų Aidenas Malašinskas tuomet buvo vienas jauniausių.

Žinoma, ir pačiam, vadovaujant Lietuvos rinktinei, būtų buvę smagu žaisti Europos čempionate. Tai - viena iš mano svajonių, bet taip jau susiklostė, kad buvo priimtas sprendimas trauktis iš rinktinės.

Kaip dabar paaiškėjo, tai buvo geras sprendimas, nes tai buvo tarsi naujas postūmis į priekį. Tuomet, kai aš treniravau rinktinę, viskas buvo gerai, tiesiog trūko sėkmės. Gerai, kad nors ir vėliau, tačiau visgi sėkmę pavyko prisivilioti ir mes esame ten, kur esame - Europos čempionate.

Juk Lietuvos rinktinė Europos čempionate žaidžia po 24 metų pertraukos ir tai daug ką pasako. Būtų neatleistina, jei aš nenuvažiuočiau pažiūrėti Europos čempionato, kuris vyksta už maždaug tūkstančio kilometrų ir jame varžosi Lietuvos rinktinė.

Taigi, su žmona Rasa jau birželio mėnesį įsigijome bilietus į rungtynes ir ten jau trečiadienį išvykstame. Važiuosime savo kemperiu. Bandysime derinti darbą, sportą ir poilsį.

Labai norėčiau, kad Lietuvos rinktinė patektų į kitą Europos čempionato etapą, tačiau reikia pripažinti, kad užduotis - tikrai ne iš lengvųjų: lietuvių grupės varžovai rusai deklaruoja tikslus, kad norėtų patekti į geriausiųjų aštuntuką, slovakai žaidžia namuose, tad visi žinome, kad namų komandos visada kaunasi iš paskutiniųjų.

Na, o norvegai - vieni iš pasaulio rankinio lyderių. Jei lietuviams šioje grupėje pavyktų patekti į dvejetuką ir iškovoti kelialapį į kitą etapą - būtų tiesiog puikus pasiekimas. To ir palinkėčiau.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

 • HTML žymės neleidžiamos.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder