Istorinis klaipėdiečio debiutas Armėnijoje

2021 metų Klaipėdos jaunasis talentas Kipras Kūra ir vėl garsina miesto vardą aukščiausio rango varžybose. Šįkart jis sužibėjo Armėnijoje vykusiame Pasaulio sportinių šokių federacijos organizuotame Lotynų Amerikos šokių Europos jaunimo čempionate.

Klaipėdietis, 19 kartų Lietuvos čempionas, pasaulio vicečempionas Kipras Kūra su partnere iš Vilniaus Elze Gintvile Valiūnaite Armėnijoje pateko į finalą ir užėmė šeštą vietą.

Iš viso čempionate varžėsi 39 geriausios Europos poros. Tai pirmas kartas šio čempionato istorijoje, kai lietuvių pora apskritai pateko į finalą.

Fantastiškas rezultatas žinant tai, kad jaunimo grupėje Kipras (Klaipėdos sporto klubas „Žingsnis“) su Elze (Vilniaus „Ratuto“) šoka pirmus metus ir jiems teko varžytis su žymiai vyresniais ir labiau patyrusiais konkurentais.

Klaipėdiečiui ir jo partnerei šiemet pavyko iškovoti teisę atstovauti Lietuvai visuose trijuose pasaulio jaunimo sportinių šokių čempionatuose: dešimties šokių, standartinių šokių ir Lotynų Amerikos.

Pažymėtina, kad neseniai uostamiestyje vykusiose „Klaipėda Open“ varžybose, sutraukusiose per 400 porų, Kipras su Elze įveikė Europos vicečempione tapusią Armėnijos porą Nikitą Zemlianoy ir Ameliyą Seferyan.

Auklėtinio ir sūnaus rezultatu džiaugiasi ir jo trenerė Ramunė Kūrienė: „Kiprui dar tik 15 metų, o jis su Elze jau įrodė, kad gali sėkmingai varžytis su aštuoniolikmečiais ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Žinau, kad jiedu nusiteikę kovoti iki galo ir pasaulio čempionatuose, kur jų laukia akistata su stipriausiais ir labiau patyrusiais visos planetos jaunimo grupės atstovais.“

Jau visai netrukus, lapkričio 19 dieną, Kipras su Elze varžysis pasaulio jaunimo dešimties šokių čempionate. Jis vyks kaimyninėje Latvijoje.

Būtent šioje kategorijoje Kipras ir Elzė tapo pasaulio vicečempionais jaunių II grupėje, tad tikėsimės, kad ir šį kartą jiems šypsosis sėkmė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder