Jaunoji klaipėdietė - Abu Dabyje tarp planetos talentų

Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos trenerės Dianos Anužienės auklėtinė 14-metė Justė Mockevičiūtė kartu su geriausiais planetos jaunaisiais krepšininkais dalyvauja prestižinėje „Jr. NBA Elite Training Camp“ treniruočių stovykloje Abu Dabyje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE).

Į šią stovyklą iš visos Lietuvos pateko tik po vieną vaikiną ir merginą.

Taip pat į stovyklą išvyko ir Sostinės krepšinio mokyklos auklėtinis Ernas Pakamanis.

Juos lydi Kauno „Žalgirio“ krepšinio akademijos treneris Rolandas Rakutis.

Prieš tai jie dalyvavo „Jr. NBA Europe Selection Camp“ stovykloje Romoje ir pateko tarp viso pasaulio dešimties geriausiųjų.

Lankysis NBA rungtynėse

„Abu Dabyje jiems krepšinio ir kitos veiklos netrūksta. Grafikas intensyvus: viešnagės Milvokio “Bucks„ įsteigtoje treniruočių bazėje, “Etihad„ arenoje, taip pat - Abu Dabio “Louvre„ muziejuje, “Gear Distro„ didžiojoje mačetėje, “Ferrari World" muziejuje.

Svarbiausias viešnagės akcentas - dvi Abu Dabyje vyksiančios NBA priešsezoninės rungtynės tarp Atlantos „Hawks“ ir Milvokio „Bucks“ (spalio 6 ir 8 dienomis)„, - “Vakarų ekspresui" pasakojo jaunosios talentės mama Lina Mockevičienė.

Ji pasidžiaugė, kad treniruočių metu jos dukrą mokys 10 metų NBA praleidęs Luis Scola, WNBA čempionė Ticha Penicheiro bei Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) jaunimo rinktinių treneris Donas Showalteris.

Jau ne kartą rašėme, kad J. Mockevičiūtė krepšinio specialistų yra įvardijama krepšinio perlu, kuri, tikimasi, ateityje pranoks net per visą pasaulį nuskambėjusią ir Prancūzijoje karjerą tęsiančią Justę Jocytę.

"Kai sužinojau, kad mane atrinko tarp 10 geriausiųjų, užplūdo labai malonūs jausmai, tiesiog kurį laiką skrajojau iš laimės, kelias naktis net buvo sunku užmigti. Labai netikėta ir malonu.

Kai man trenerė įteikė kelialapį į geriausiųjų „Jr. NBA“ stovyklą, su mama kartu iš džiaugsmo net apsiverkėme.

Esu labai dėkinga ir trenerei, ir pati sau, ir šeimai. Galimybė dalyvauti tokio lygio geriausių jaunųjų krepšininkų pasaulio stovykloje - labai nedažna„, - “Vakarų ekspresui" sakė pati J. Mockevičiūtė.

Ji šiemet tapo Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) U14 čempionato naudingiausia žaidėja (MVP).

J. Mockevičiūtė U14 čempionato finale pelnė net 48 taškus (t. y. daugiau nei pusę komandos taškų).

Finalą prieš Vilniaus KM komandą laimėjo rezultatu 79:53 ir klaipėdietėms padėjo iškovoti Lietuvos čempionių titulus.

Be to, ji su U16 Lietuvos merginų krepšinio rinktine dalyvavo Europos čempionate.

„Tokie įvykiai, kai U16 rinktinei atstovauja net dviem metais jaunesnė žaidėja, - labai retas reiškinys. Tai kažkas lyg iš kosmoso srities“, - tikina įvairūs krepšinio specialistai.

ABU DABYJE. „Jr. NBA Elite Training Camp“ treniruočių stovykloje klaipėdietei Justei Mockevičiūtei veiklos netrūksta - susitikimai su NBA žvaigždėmis, treniruotės, išvykos ir ekskursijos, o spalio 6 ir 8 dienomis laukia NBA rungtynės. „Jr. NBA Elite Training Camp“ nuotr.

ABU DABYJE. „Jr. NBA Elite Training Camp“ treniruočių stovykloje klaipėdietei Justei Mockevičiūtei veiklos netrūksta - susitikimai su NBA žvaigždėmis, treniruotės, išvykos ir ekskursijos, o spalio 6 ir 8 dienomis laukia NBA rungtynės. „Jr. NBA Elite Training Camp“ nuotr.

ABU DABYJE. „Jr. NBA Elite Training Camp“ treniruočių stovykloje klaipėdietei Justei Mockevičiūtei veiklos netrūksta - susitikimai su NBA žvaigždėmis, treniruotės, išvykos ir ekskursijos, o spalio 6 ir 8 dienomis laukia NBA rungtynės. „Jr. NBA Elite Training Camp“ nuotr.

Su kamuoliu - nuo darželio laikų

Justė dar vasarą „Vakarų ekspresui“ duodama interviu pasakojo, kad jos gyvenimą krepšinio sportas kasdien lydi dar nuo darželio laikų.

„Mano brolis Mantas, kuris yra ketveriais metais vyresnis, lanko krepšinio treniruotes. Mes dar tuomet, kai man buvo treji metukai, su tėvais eidavome žiūrėti jo varžybų, lankėmės nuolat ir Klaipėdos “Neptūno" rungtynėse.

Kiek aš save pamenu, tiek aš nuolat su krepšinio kamuoliu rankose", - šyptelėjo jaunoji krepšinio talentė.

Ji teigė, kad meilę sportui jai įskiepijo visa sportiška šeima - tiek brolis Mantas, tiek tėvelis Gytis, tiek mamytė Lina.

„Mes nuolat vieni kitus labai motyvuojame ir palaikome. Skatiname vienas kitą judėti į priekį“, - pabrėžė Justė.

Ji krepšinį lanko jau pusę savo gyvenimo - septynerius metus - ir puikiai pamena ir pirmąją savo krepšinio treniruotę.

„Mes su tėčiu Palangoje stebėjome Moksleivių krepšinio lygos “Žvaigždžių dienos" mačą ir sutikome trenerę Dianą Anužienę. Pasikalbėjome ir nusprendėme, kad vertėtų pradėti lankyti treniruotes.

Tik nuėjusi į pirmąją treniruotę, pajutau labai didelę šilumą ir draugiškumą tiek iš trenerės, tiek iš komandos narių pusės. Su savo komandos žaidėjomis esame puikios draugės.

Esu labai laiminga, kad mane gyvenimas suvedė būtent su krepšiniu ir šiomis draugėmis", - akcentavo J. Mockevičiūtė.

Įdomu tai, kad Justė yra gimusi 2008 metais, o jos komandos draugės - 2005 metais.

„Nors jos trimis metais vyresnės, tačiau nė kiek to nejaučiu - puikiai sutariame. Kaip pradėjau lankyti treniruotes tarp vyresnių, taip mane nuolat ir supa vyresni žmonės. Jokio skirtumo nejaučiu. Pritapau“, - džiaugėsi talentinga paauglė.

Pavyzdinga moksleivė

Justė yra ne tik puiki krepšininkė, bet ir labai atsakinga bei pavyzdinga moksleivė. Jos mokslų pažymių vidurkis - 9,5.

J. Mockevičiūtė yra „Versmės“ progimnazijos aštuntokė.

Ji dar kartą patvirtina taisyklę, kad, labai norint, viską kruopščiai ir atsakingai planuojat, galima suderinti tiek sportą, tiek mokslus.

„Treniruojuosi šešis kartus per savaitę, o po treniruočių kimbu į mokslus. Ir tėveliai, ir mokytojai patenkinti, kadangi tiek sportas, tiek mokslai nenukenčia - viską stengiuosi atlikti kuo geriau. Planuojant ir atsakingai viską darant - įmanoma“, - teigė J. Mockevičiūtė.

Ji neslėpė, kad savo ateitį sieja būtent su sportu, tačiau įgyti išsilavinimą - taip pat labai svarbu ir reikšminga.

„Šiuolaikinėmis sąlygomis viską galima. Pavyzdžių, kai sportininkai baigė aukštuosius mokslus ir yra puikūs sportininkai, - daugybė“, - sakė Justė.

Pasiteiravus, kaip ji apibūdintų sporto reikšmę jos gyvenime, krepšinio talentė atsakė nė kiek negalvojusi.

„Tai mano didžioji gyvenimo aistra ir meilė. Darau tai, ką labiausiai mėgstu ir kas man padeda atsiskleisti. Kas gi gali būti geriau?“ - retoriniu klausimu interviu baigė J. Mockevičiūtė.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder