Joninių regatoje - azartiškos kovos ir rekordai (2)

Klaipėdoje, Gynybinio bastiono griovyje (Jono kalnelio akvatorijoje), vykusioje Joninių regatoje netrūko gerų emocijų, azartiškų kovų ir net užfiksuoti simboliniai 100 m Joninių regatos pasaulio rekordai.

Sportinių valčių regatoje startavo įvairaus meistriškumo sportininkai, dalyvaujantys Lietuvos irklavimo čempionatuose, Lietuvos moksleivių pirmenybėse ir kitose aukšto lygio varžybose. Tarp sportininkų buvo ir nacionalinės rinktinės narių, iškovojusių kelialapius į pasaulio ir Europos jaunių bei jaunimo irklavimo čempionatus.

Paminėjo Olimpinę dieną

Renginį organizavo LTOK Vakarų Lietuvos taryba ir Klaipėdos irklavimo centras. Regata skirta Olimpinei dienai paminėti.

„Judėk. Sužinok. Atrask“, - Tarptautinės olimpinės dienos šūkį priminė daug šios regatos organizacinių klausimų sprendęs LTOK Vakarų Lietuvos tarybos prezidentas Vytautas Čepas.

Tiek jis, tiek varžybų teisėjų grupės vadovas ir vykdomasis varžybų direktorius Algirdas Grublys pasidžiaugė klaipėdiečių aktyvumu ir jaunųjų irkluotojų geromis emocijomis ir didžiuliu noru laimėti.

„Sportas ugdo charakterį ir valią. Visada malonu stebėti įtemptą ir gražią kovą ir kaip sportininkai net ir po pralaimėjimo sveikina savo konkurentus. Tai vadinama garbinga kova. Tai atspindi ir olimpinius principus. Svarbu draugystė, solidarumas ir sąžininga kova“, - pasidžiaugė V. Čepas.

Jam antrino ir A. Grublys. Džiugu, kad į kvietimą įsilieti į Olimpinei dienai paminėti skirtą renginį atsiliepė ne tik profesionalūs irkluotojai, bet ir sporto mėgėjai. „Buvo aktyvios ir jaunų klaipėdiečių šeimos - lenktyniavusios aplink salą turistinėmis baidarėmis. Smagu, kad nuo jaunų dienų įsilieti į sportą skatinami ir vaikai. Tai teikia pasididžiavimą“, - sakė A. Grublys.

REKORDININKAI. Joninių regatos rekordus užfiksavo (iš kairės į dešinę): Eisvė Stulpinaitė, Jonas Saparavičius, Kotryna Stončiūtė Aringas Naglis. Astos ZABLOCKYTĖS nuotr.

REKORDININKAI. Joninių regatos rekordus užfiksavo (iš kairės į dešinę): Eisvė Stulpinaitė, Jonas Saparavičius, Kotryna Stončiūtė Aringas Naglis. Astos ZABLOCKYTĖS nuotr.

Taps tradicija

Organizatoriai pasidžiaugė, kad nuo šiol Joninių regatos 100 m rezultatai - simboliniai nauji pasaulio rekordai, mat sportininkai oficialiose varžybose tokios atkarpos neirkluoja.

„Galbūt ateityje šiuos rekordus bandysime užregistruoti ir į Gineso rekordų knygą“, - sakė A. Grublys.

Jis pabrėžė, kad varžybose buvo naudojama elektroninė fotofinišo įranga, kuri labai tiksliai fiksavo laiką.

V. Čepas džiaugėsi ir tuo, kad buvo parodyta, jog Jono kalnelio erdvėje puikiai gali vykti ne tik Joninių šventė, bet ir sportinės varžybos.

„Ši vieta puikia tinka įvairioms šventėms ir sporto renginiams. Joninių regatą planuojame organizuoti kasmet ir tai taps tradicija. Žadame plėsti ir “geografiją„ - kviestis irkluotojus ir sporto mėgėjus iš kitų šalies miestų“, - planus atskleidė V. Čepas. Jis teigė, kad azarto netrūko ir tarp varžybų organizatorių.

„Vykdomasis varžybų direktorius Algirdas Grublys taip įsijautė į varžybų filmavimą ir fotografavimą, kad nejučia įkrito į fosą - gynybinį griovį ir sušlapo. Gerai, kad buvo nuostabus oras - kaitino saulutė, tad taip savotiškai ir atsigaivino“, - su šypsena veide smagias varžybų akimirkas „Vakarų ekspresu“ atskleidė V. Čepas.

Rekordų autoriai

Joninių regatos rekordus užfiksavo baidarių kanojų atstovai Kotryna Stončiūtė (25,94 sek.), Aringas Naglis (19,66 sek.) ir akademinio irklavimo atstovai Eisvė Stulpinaitė (20,27 sek.) ir Jonas Šaparavičius (17,86 sek.).

Joninių regatos nugalėtojai ir prizininkai Baidarių-kanojų varžybos Merginos 1. Kotryna Stončiūtė; 2. Justė Skripkauskaitė; 3. Emilija Ramonaitė. Vaikinai 1. Alanas Mamedov; 2. Georgij Matasov; 3. Aringas Naglis. Akademinis irklavimas Merginos 1. Eisvė Stulpinaitė; 2. Saulė Kryževičiūtė; 3. Karolina Šimkutė. Vaikinai 1. Jonas Šaparavičius 2. Ignas Urbonas 3. Vilius Grikpėdis Turistinių baidarių lenktynės 1. Karolis Rimkūnas ir Arminas Miežietis; 2. Julius Gedvilas ir Petras Pašerpskis; 3. Žygimantas Janušauskas ir Martynas Matvejevas.

Raktažodžiai
Buvau atsitiktinai užsukusi į Jono kalnelį ir nustebau, kad kažkas ten vyksta. Juk daug metų ta miesto vieta, esanti beveik miesto centre yra valdžios užmiršta. Esu garantuota, kad ir dabar po renovacijos, valdininkai neturi jokių projektų ką ten reikia daryti. belieka tik padėkoti Regatos organizatoriams už originalią idėja.
Raminta, 2021-06-23 10:03
Šaunu, kad Jono kalnelis atsigauna. Štai Joninių regata, gerai sugalvota, reikia ar ką nors, pvz. koncertai, joninės, kazimierinės, antaninės, visokios mugės, gal net teatro spektakliai. Miesto valdžia turi nesnausti, o galvoti ir siūlyti žmonėms pramogas. Blogos, nepopuliarios savaime numirs, o geros išliks. Juk retas miestas turi tokias sąlygas ir dar senamiestyje.
Klaipėdos patriotas, 2021-06-22 13:54
Sidebar placeholder