Jono kalnelio amfiteatre verda veiksmas: paplūdimio tinklinio aikštynuose - 28 šalių delegacijos

Klaipėdos Jono kalnelio terotorija prie Kultūros fabriko per kelias dienas pasikeitė sunkiai atpažįstamai – supilta 800 tonų smėlio, įrengtos dvi tarptautinius standartus atitinkančios paplūdimio tinklinio aikštelės, kyla žiūrovų tribūnos, palapinės, aštuonių metrų aukštyje įmontuotas didžiulis LED ekranas.

Visa to priežastis – birželio 2-5 dienomis (ketvirtadienį-sekmadienį) vyksiantis FIVB pasaulio turo renginys „Pro Beach Tour Futures“ serijos paplūdimio tinklinio turnyras.

Jau antradienį šiose miesto centre po atviru dangumi įrengtose paplūdimio tinklinio aikštelėse treniravosi užsienio šalių komandos.

Šios dienos duomenimis, į Klaipėdą sugužėjo 28 šalių komandos, tarp kurių turime sportininkų iš tolimų vietovių – Naujosios Zelandijos, Čilės, Kinijos, Venesuelos, Libano, JAV, Kanados ir kt.

Traukia miestiečių žvilgsnius

Kol kas dar vyksta pasiruošimas šiam renginiui, tačiau miestiečiai, einantys pro Jono kalnelį, sustoja ir stebi sportininkų treniruotes.

Tinklinio kovos čia prasidės jau birželio 2 dieną (ketvirtadienį) nuo ankstaus ryto ir tęsis iki sekmadienio vakaro.

Išvysime ir mūsų tinklinio žvaigždes: tituluotąją klaipėdietę Ievą Dumbauskaitę su porininke Gerda Grudzinskaite, klaipėdiečio Audriaus Knašo ir jo porininko Patriko Stankevičiaus pasirodymą.

Tokio aukšto rango ir plačios geografijos – FIVB pasaulio turo renginys – miesto centre po atviru dangumi ne tik Klaipėdoje, bet ir Lietuvoje vyks pirmą kartą istorijoje.

2019 metais Klaipėdos Teatro aikštėje vyko paplūdimio tinklinio turnyras, tačiau dalyvių geografija ir mastas nebuvo toks platus, koks vyks jau šią savaitę Jono kalnelio amfiteatre.

2019 metais varžėsi tik merginos, buvo įrengta 1 tinklinio aikštelė, o čia įrengtos 2 aikštelės ir į kovas stos tituluoti paplūdimio tinklinio vyrai ir merginos.

Renginys vyks net keturias dienas, tad tikimasi, kad klaipėdiečių ir miesto svečių per tas dienas renginyje apsilankys keli ar net kelioliką tūkstančių.

Renginys žiūrovams – nemokamas. Bus įrengtos ir dvi atskiros tribūnos žiūrovams, iš viso - apie 1500 vietų.
 

Suvienijo pajėgas

Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) prezidentas Darius Čerka džiaugiasi, kad šiam renginiui didelį dėmesį skiria Klaipėdos miesto savivaldybė. Klaipėdos susidomėjimas bei indėlis organizuojant tokį renginį lėmė, jog buvo pasirinktas Lietuvos uostamiestis.

Miestas pasirūpino, kad šis renginys vyktų pagal visus Europos tinklinio federacijos ir Pasaulio tinklinio konfederacijos keliamus reikalavimus, ir sportininkams suteiks įspūdingą žaidimo vietą ir atmosferą. Dalinai šį renginį finansuoja ir Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

„Savivaldybė noriai ir aktyviai dalyvauja turnyro organizavime. Esame labai patenkinti bendradarbiavimu. Matosi, jog miestas nori, kad toks renginys čia vyktų. Pasirinkta vieta – Jono kalnelis – atrodo įspūdingai.

Džiugu, kad prie renginio prisideda ir visais organizaciniais reikalais padeda Lengvosios atletikos mokykla ir Klaipėdos pliažo tinklinio klubas – be jų pagalbos mieste daryti tokį renginį būtų neįmanoma“, – sakė D. Čerka.

Šalia Jono kalnelio amfiteatro yra paplūdimio tinklinio aikštelės, kurios tiks apšilimui.

Renginį kartu su Lietuvos tinklinio federacija organizuoja Klaipėdos miesto savivaldybė, Klaipėdos miesto lengvosios atletikos mokykla bei Klaipėdos pliažo tinklinio klubas.

Pasak Lietuvos tinklinio federacijos atstovų, pasikeitus tarptautinių paplūdimio tinklinio turnyrų sistemai, kiekvienas „Pro Beach Tour“ turnyras yra labai svarbus renkant pasaulio reitingo taškus, nes tik pagal juos galima patekti į „Futures“, o vėliau - ir į aukštesnių serijų turnyrus.

Varžybų sistema

Lietuvai pagrindinėse varžybose atstovaus po keturias vyrų ir moterų komandas. Dar po vieną mūsiškių porą varžysis kvalifikacijoje.

Ketvirtadienį nuo pat ryto vyks kvalifikacinės varžybos. Jose dalyvaus maksimalus komandų skaičius – po 16 vyrų ir moterų porų. Po keturias poras pateks į pagrindines varžybas.

Moterų kvalifikacinėse varžybose Lietuvai atstovaus Karolė Virbickaitė ir Ainė Raupelytė, o vyrų – Gilbertas Kerpė ir Linas Petravičius

Tuo tarpu pagrindinėse varžybose, kuriose dalyvaus 16 komandų, šeimininkai turi teisę deleguoti po keturias komandas.

Prizinis fondas – 10 tūkstančių eurų

Antrąjį reitingą tarp visų dalyvių turi Klaipėdos pliažo tinklinio klubo atstovės Ieva Dumbauskaitė ir Gerda Grudzinskaitė duetas.

Taip pat mūsų šalies garbę gins sėkmingai sezoną pradėjusios Monika Paulikienė ir Erika Kliokmanaitė bei dar dvi poros – Ieva Vasiliauskaitė ir Urtė Andriukaitytė bei Skalvė Križanauskaitė ir Ariana Rudkovskaja.

Aukščiausią reitingą turi austrės Dorina Klinger ir Ronja Klinger.

Vyrų pagrindinėse varžybose Lietuvai atstovaus praėjusiais metais pirmąjį FIVB turnyrą laimėję Audrius Knašas ir Patrikas Stankevičius, taip pat didelę tarptautinių varžybų patirtį turintys Artūras Vasiljevas bei Robertas Juchnevičius.

Pergalių Klaipėdoje sieks dar du Lietuvos duetai – Mantas Donėla ir Karolis Palubinskas bei Artūras Vincėlovičius ir Arnas Rumševičius.

Turnyras, kurio bendrą prizų fondą sudaro 10 tūkst. eurų, baigsis sekmadienį.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder