Kandidatės į Tokiją: „Mūsų poros varikliukas - geros emocijos“

Nuolatinės kelionės ir įnirtingos kovos Meksikoje, Ispanijoje, Bulgarijoje ir Rusijoje, įtemptas treniruočių grafikas ir gyvenimas ant lagaminų - tokiu varginančiu ritmu pastaraisiais mėnesiais gyvena Klaipėdos pliažo tinklinio klubo atstovės Ieva Dumbauskaitė ir Gerda Grudzinskaitė. Jos nuolat pasirengusios kovoti, ir visa tai - dėl olimpinės svajonės. Nepaisydamos milžiniško krūvio ir didžiulio nuovargio, merginos švyti ir dega noru bet kokia kaina siekti savo svajonės.

I. Dumbauskaitė ir G. Grudzinskaitė dar turi galimybių iškovoti kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes ir kryptingai šiuo keliu žingsniuoja.

Vyks į Nyderlandus

Pastaraisiais mėnesiais iškovota ir skambių pergalių prieš pasaulio paplūdimio tinklinio lyderėmis vadintas varžoves, ir patirta daug džiugių emocijų, o jau birželio 23-27 dienomis Klaipėdos pliažo tinklinio atstovės Nyderlanduose dalyvaus FIVB Kontinentinės taurės finaliniame etape, kurio nugalėtojos iškovos kelialapį į Tokiją.

„Šiame turnyre kovos 16 pasaulio porų, kurios dar nėra patekusios į olimpines žaidynes. Viena vienintelė pora iškovos kelialapį į olimpiadą. Mūsų tikslas - pademonstruoti geriausią žaidimą ir bandyti žūtbūt kovoti dėl olimpinio kelialapio. Mums svarbu nusiteikimas, geros emocijos. Tai ir yra mūsų poros varikliukas“, - „Savaitės ekspresui“ sakė G. Grudzinskaitė.

Ieva ir Gerda gegužės mėnesio pabaigoje Sočyje (Rusija) FIVB keturių žvaigždučių serijos paplūdimio tinklinio turnyro kvalifikacijoje iškovojo dvi pergales ir pateko į pagrindines varžybas. Patekti į keturių žvaigždučių pagrindines varžybas - didelis pasiekimas.

„Mes kartu treniruojamės ne taip seniai - tik antrą sezoną. Be to, ir karantinas kuriam laikui buvo sutrukdęs mūsų bendras treniruotes, tačiau kuo toliau, tuo labiau įsižaidžiame, ir tai labai džiugina“, - sakė Gerda.

Netrukus ji pridūrė: „Mūsų stiprybė - draugystė ir geras ryšys tiek aikštėje, tiek už jos ribų.“

Ieva Dumbauskaitė per savo sportinę karjerą pasiekė išties įspūdingų pergalių - tapo Europos ir pasaulio jaunių čempione, pasaulio taurės bronzos medalio laimėtoja, Europos čempionato zoninių turnyrų (EEVZA) nugalėtoja ir prizininke, gali didžiuotis pirmojo istorijoje sniego tinklinio Europos čempionės titulu, yra įvairių tarptautinių turnyrų nuolatinė dalyvė ir nugalėtoja. FIVB nuotr.

Ieva Dumbauskaitė per savo sportinę karjerą pasiekė išties įspūdingų pergalių - tapo Europos ir pasaulio jaunių čempione, pasaulio taurės bronzos medalio laimėtoja, Europos čempionato zoninių turnyrų (EEVZA) nugalėtoja ir prizininke, gali didžiuotis pirmojo istorijoje sniego tinklinio Europos čempionės titulu, yra įvairių tarptautinių turnyrų nuolatinė dalyvė ir nugalėtoja. FIVB nuotr.

Baigė žurnalistiką

I. Dumbauskaitei pastarasis mėnuo buvo įtemptas ne tik dėl varžybų, bet ir dėl mokslų - birželio pradžioje ji Vilniaus universitete apsigynė žurnalistikos bakalauro laipsnį. Jos planuose yra įgyti ir magistro laipsnį.

Įdomu ir tai, kad Ieva atliko žurnalistės praktiką keliuose Lietuvos portaluose.

„Daugiausia rašiau apie sportą, kadangi mano aplinkos ratas - sportininkai, tad juos buvo lengviausia pasišnekinti, tačiau nevengiu ir ne sporto temų. Man žurnalisto darbas - gana įdomus. Nuo vaikystės mėgau rašyti rašinėlius, tą daryti mane skatino ir lietuvių kalbos mokytoja“, - sakė 26-erių atletė.

Klaipėdoje augusi ir čia sporto aukštumų pasiekusi Ieva yra itin tituluota ir nuolat savo jaunajai porininkei Gerdai pateikia naudingų patarimų. Tai šią porą nuolat ir stiprina.

I. Dumbauskaitė per savo sportinę karjerą pasiekė išties įspūdingų pergalių - tapo Europos ir pasaulio jaunių čempione, pasaulio taurės bronzos medalio laimėtoja, Europos čempionato zoninių turnyrų (EEVZA) nugalėtoja ir prizininke, gali didžiuotis pirmojo istorijoje sniego tinklinio Europos čempionės titulu, yra įvairių tarptautinių turnyrų nuolatinė dalyvė ir nugalėtoja.

Lietuvos tinklinio pažiba I. Dumbauskaitė pastaraisiais metais gyvena Lietuvos sostinėje, tačiau nepamiršta savo gimtojo miesto. Klaipėdietė mūsų mieste anksčiau ne kartą organizavo tinklinio stovyklas, perteikė savo sukauptą patirtį.

„Aš - grynakraujė klaipėdietė. Klaipėda visada buvo, yra ir bus mano gimtasis miestas. Čia mano draugai, bendraklasiai, giminės. Aš ir balsuoti iki šiol grįžtu į Klaipėdą. Norisi, kad čia tinklinio sportas žengtų dar žingsnį į priekį“, - sakė I. Dumbauskaitė.

Stovyklavo Tenerifėje

„Savaitės eksprese“ jau anksčiau rašėme, kad karantino metu, žiemą, I. Dumbauskaitė su būriu talentingų pasaulio tinklininkių treniravosi Tenerifėje.

„Tenerifėje net žiemą oro sąlygos idealios - vidutiniškai 22-24 laipsniai šilumos. Šalia jūros, pakrantėje, profesionaliai įrengtos keturios tinklinio aikštelės“, - pabrėžė I. Dumbauskaitė.

Ternerifėje jai teko treniruotis su ispanėmis, čekėmis, olandėmis, vokietėmis, šveicarėmis, italėmis. Per savaitę vykdavo net iki 11 treniruočių.

Anot klaipėdietės, profesionalias sportininkes į Tenerifę vilioja puikus oras, geros treniruočių sąlygos, Europos kultūra ir geras maistas.

„Juk daug geriau treniruotis natūraliomis gamtos sąlygomis - pučiant vėjeliui ar kepinant saulei nei kur nors uždarame aikštyne. Žinoma, tokios stovyklos iš sportininkų pareikalauja nemažai lėšų, tad neretai tenka sukti galvą, kokiu būdu į jas išvykti. Smagu, kad atsiranda žmonių, kuriems rūpi paplūdimio tinklinio sportas, ir jie prisideda prie šio sporto plėtros, stovyklų. 2019 metų vasarą Klaipėda įrodė, kad gali tapti vasaros paplūdimio tinklinio sostine, kai Teatro aikštėje buvo išpilta 150 kubinių metrų smėlio, įrengta tarptautinius standartus atitinkanti tinklinio aikštė su žiūrovų tribūnomis ir dvi dienas vyko tarptautinis moterų paplūdimio tinklinio turnyras “Amber Cup - Kredito garantas„. Šio turnyro generalinis rėmėjas prisidėjo ir prie to, kad šiuo metu galėčiau stovyklauti ir savo meistriškumą kelti būtent Kanarų salose. Sportininkams kiekviena tokio lygio stovykla - labai naudinga ir reikalinga, ateityje net gali tapti aukso vertės visai Lietuvai. Esu labai dėkinga už šią galimybę ir nuolat dėkoju gyvenimui, kad kasdien galiu daryti tai, kas man labiausiai patinka - žaisti tinklinį ir tobulėti“, - pabrėžė profesionali tinklininkė.

I. Dumbauskaitė daug prisidėjo, kad į minėtą turnyrą Klaipėdoje atvyktų daug galingų užsienio šalių komandų.

„Pati rašiau joms internetu, kviečiau, raginau dalyvauti turnyre Klaipėdoje. Džiugu, kad ryšiai ir draugiški santykiai padėjo - tinklininkės sutiko atvykti į mūsų uostamiestį“, - džiaugėsi I. Dumbauskaitė.

Ji akcentavo, kad Lietuva - šalis prie jūros, ir mums reikia populiarinti paplūdimio tinklinį ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio mastu.

„2019 metų vasarą svečiams įrodėme, kad aukščiausio rango paplūdimio tinklinio varžybos gali vykti ir Lietuvoje. Juk aš savo sportinį kelią pradėjau būtent Klaipėdoje pas trenerį Valdemarą Piešiną, tad noriu atiduoti duoklę Klaipėdos miestui, sieksiu, kad Klaipėdoje paplūdimio tinklinis ateityje užimtų svarbią vietą“, - ne kartą duodama interviu akcentavo I. Dumbauskaitė.

Didžiausia Ievos svajonė - olimpinės žaidynės.

„Reikia maksimaliai dirbti ir ruoštis, o kaip bus - matysime. Niekada nereikia prarasti vilties, nors ir būna labai sunku ar kiti kalba, kad tai - neįmanoma. Viskas įmanoma, tik reikia kantriai dirbti ir nuoširdžiai siekti savo tikslų“, - pabrėžė I. Dumbauskaitė.

Tai, kad I. Dumbauskaitė su naująja porininke G. Grudzinskaite gali kautis su pasaulio elito atstovėmis, buvo įrodyta praėjusią vasarą, kai Latvijoje vykusio galingo turnyro finale kaip reikiant kibo į atlapus Europos čempionėms latvėms Tinai Graudinai ir Anastasijai Kravčenko.

Taip pat Ieva ir Gerda tapo ir Lietuvos čempionėmis.

„Esame teisingame kelyje“, - akcentavo I. Dumbauskaitė.

Sidebar placeholder