Kartu su Jūros švente baigėsi ir šachmatų festivalis

Liepos 31 d. pasibaigė savaitę trukęs XIX šachmatų festivalis „Jūros šventė – 2022”, skirtas ICCF didmeistrio, FIDE meistro Boriso Rumiancevo atminimui. Festivalio programoje - keturi turnyrai šveicariška sistema, buvo skaičiuojamas FIDE reitingas. Po atkaklių kovų Klaipėdos universiteto Auloje paaiškėjo varžybų nugalėtojai ir prizininkai.

Į festivalio atidarymą atvyko, dalyvius pasveikino ir sėkmės kovose palinkėjo Klaipėdos universiteto, kurio patalpose ir vyko festivalis, rektorius Artūras Razbadauskas bei Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Asta Dirgėlienė. Kartu su Klaipėdos miesto šachmatų federacijos prezidentu Valentinu Rumiancevu jie įteikė federacijos padėkos raštus ir atminimo dovanėles Viktorui Galuščak, Leonidui Beliajevui, Rimvydui Lukošiui bei Vladimirui Balaklijecui - už darbą su vaikais ir svarų indėlį vystant šachmatų sportą Klaipėdos mieste.

Pagrindiniame, A turnyre su klasikinių šachmatų kontrole dominavo didžiausius FIDE reitingus tarp dalyvių turintys du jauniausi šio turnyro dalyviai: 20-metis studentas Andrej Levitskij ir 15-metis moksleivis Gleb Pidlužnij. Tarpusavyje jie susitiko dar ketvirtame rate, pagal burtus Glebui teko baltosios, o Andrejui juodosios figūros. Kadangi partija baigėsi lygiosiomis, o visas kitas partijas abu laimėjo, tai, pagal nuostatus, turnyro nugalėtoju buvo pripažintas juodaisiais žaidęs Andrejus. Dėl kitų prizinių vietų kova vyko iki pat paskutinio rato. Pergalė prieš Romą Pakalniškį treneriui iš Klaipėdos Viktorui Galuščiak atnešė trečiąją vietą turnyre. Nors vilnietis Jonas Janulynas paskutiniame rate įveikė klaipėdietį Martyną Žirnovą, bet vis tiek Martynas bendroje įskaitoje liko ketvirtas, o Jonas penktas. Tačiau ši pergalė Jonui Janulynui užtikrino geriausio senjoro titulą.

B turnyre, taip pat su klasikinių šachmatų kontrole, varžėsi 53 mažiau patyrę šachmatininkai, kurių FIDE reitingas neviršija 1600. Čia vyko dar atkaklesnė kova, nugalėtojas paaiškėjo tik pasibaigus pačiai paskutinei turnyro partijai. Kaip ir A turnyre stipriausi buvo jaunimo atstovai. Paskutiniame rate lyderis, vienuolikmetis klaipėdietis Matvejus Pidlužnij pralaimėjo metais vyresniam Arsenijui Derbeniovui ir jie abu bei dar 3 penkiolikmečiai žaidėjai surinko po 5,5 taško iš 7 galimų. Kad paskaičiuoti papildomus rodiklius, teko laukti kitų partijų rezultatų. Sėkmingiausiai susiklostė Matvejui Pidlužnij. Tai lėmė Donatos Januševičiūtės pergalė paskutiniojoje B turnyro partijoje, po kurios Matvejus tapo nugalėtoju, antroje vietoje palikęs svečią iš Rygos Arsenijų Derbenev. Bronzos medalį iškovojo klaipėdietis Daniil Valiusenko, ketvirtas liko Titas Bosikis iš Kauno, dar nugalėjęs įskaitoje tarp dalyvių su reitingu iki 1500, o Dovydas Spevak iš Gargždų liko penktas.

Kitus prizus gavo: Titas Bosikis – įskaitoje su reitingu iki 1500, kaunietė Patricija Alionytė nugalėjo moterų įskaitoje, vilnietis Denis Sosunov gavo stipriausio žaidėjo be reitingo prizą, geriausio užsieniečio prizą iškovojo – Stanislavs Melihovs iš Latvijos.

Apdovanoti ir geriausiai žaidę vaikai: U12 grupėje nugalėjo klaipėdietis Oleg Burdin, antroje vietoje liko Arina Budiak iš Klaipėdos, o bronzą iškovojo vilnietis Vytenis Remeika.

U10 grupėje nugalėjo svečias iš Vilniaus Justas Kraučenka o sidabro medaliu pasidabino Augustas Alionis iš Kauno, trečias liko Dmitry Penkov iš Ukrainos, šiuo metu atstovaujantis Klaipėdos miestą.

U8 grupėje auksą iškovojo klaipėdietis Dominik Kuprys, sidabrą – taip pat klaipėdietis Maksim Potapkin, trečias liko svečias iš Vilniaus Antanas Goštautas.

„Žaibo“ varžybos vyko penktadienį, liepos 29 dieną. Jose kiekvienam dalyviui skiriamos tik trys minutės visai partijai, pridedant po 2 sekundes už kiekvieną padarytą ėjimą. Susirinko 42 dalyviai. Azartiškų varžybų nugalėtoju tapo Klaipėdoje studijuojantis ukrainietis Andrejus Levitskij surinkęs 7,5 taško iš 8 galimų. Kaip ir pagrindiniame turnyre Adrejaus partija su Glebu baigėsi lygiosiomis. Klaipėdietis Gleb Pidlužnij (dar vienos lygiosios su Vytautu Šarakausku) surinko 7 taškus ir pasidabino sidabro medaliu. Trečią vietą užėmė 6 taškus surinkęs Rimvydas Lukošius. Po 5,5 taško turėjo net 4 dalyviai: pagal papildomus rodiklius ketvirta prizinė vieta atiteko Linui Lukošiui iš Palangos, penkta krepšininkui Vytautui Šarakauskui iš Klaipėdos, po jų liko klaipėdietis Rostislav Ščekačiov ir Vytauto brolis IM Gediminas Šarakauskas iš Vilniaus. Moterų prizą laimėjo Valentina Vainovska iš Latvijos, o tarp jaunių (U18) geriausias buvo Rostislav Ščekačiov. Tarp vyriausiųjų (S50) geriausias buvo svečias iš Šakių Laimutis Kasparavičius.

Liepos 30, šeštadienį, vyko greitųjų šachmatų varžybos. Jose kiekvienam dalyviui skiriamos tik 6 minutės partijai, pridedant po 5 sekundes už kiekvieną padarytą ėjimą. Prie lentų susėdo 49 dalyviai. Penki geriausi gavo piniginius prizus, o dar penki, bei nugalėtojai grupėse – daiktinius. Šį kartą jau užtikrintai nugalėjo FIDE meistras Andrej Levitskij – 7,5 taško iš 8 galimų, dar keturi dalyviai surinko po 6 taškus. Pagal papildomus rodiklius antras Silvestras Armonaitis, trečias Gleb Pidlužnij, abu klaipėdiečiai. Moksleivis iš Šiaulių Danielius Šer – ketvirtas, o Laimutis Kasparavičius iš Šakių penktas. Tarp moterų geriausia – Donata Januševičiūtė (Klaipėda), grupėje U18 – Rostislav Ščekačiov (Klaipėda). Vaikų grupėje U10 nugalėjo Tadas Minkauskas (Vilnius), o tarp aštuonmečių geriausia buvo metais jaunesnė, septynmetė Karina Šer (Šiauliai).

Įdomūs faktai:

Vyriausias varžybų dalyvis - 81 metų Gintautas Barščiauskas (Klaipėda) ir metais jaunesnis Jonas Janulynas (Vilnius), jau pradėjęs devintą dešimtį, o jauniausias – šešerių Oliver Rimpo (Klaipėda).

Iš viso festivalyje varžėsi 97 šachmatininkai, nors, sudėjus keturių turnyrų žaidėjų skaičių, gautume 149 dalyvius. Čia ne aritmetinė klaida, nes turnyrai vyko skirtingu laiku ir tas pats žaidėjas galėjo dalyvauti keliuose turnyruose.

Šiemet tik Donata Januševičiūtė žaidė visuose festivalio turnyruose. Trijuose iš keturių turnyrų dalyvavo dar 12 klaipėdiečių ir 2 gargždiškiai. Svečiai iš toliau dažniausiai žaidė viename klasikinių ir viename greitųjų šachmatų turnyre, taip sutaupydami nakvynių skaičių.

Lyginant su praėjusiais metais padaugėjo dalyvių iš Latvijos ir Ukrainos. Pagal miestus (neskaičiuojant Klaipėdos) kaip ir pernai daugiausiai svečių iš Vilniaus, keliais mažiau iš Gargždų.

Nuotraukos iš turnyro - oficialiame „Klaipėdos miesto šachmatų federacijos“ puslapyje:

https://www.facebook.com/klaipedosmiestosachmatufederacija

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder