Kazys Maksvytis - žemaitis, atnešęs sėkmę Klaipėdai. Ar atneš ją ir Lietuvai? (1)

Naujuoju Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneriu olimpiniam ciklui - iki 2024 metų Paryžiaus olimpinių žaidynių - paskirtas su Klaipėda labai artimą ryšį turintis darbėniškis Kazys Maksvytis. Jį Klaipėdos krepšinio sirgaliai pamena kaip linksmą žemaitį, pritraukusį Klaipėdai sėkmę, tad panašaus sėkmės fenomeno iš K. Maksvyčio tikimasi darbuojantis ir su šalies vyrų krepšinio rinktine.

„Kiekvienas kareivis nori tapti generolu. Negali stovėti vietoje. Visada reikia siekti tobulėti ir kilti į viršų“, - duodamas išskirtinį interviu „Savaitės ekspresui“ sakė naujasis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris K. Maksvytis.

Trenerių štabe - 5 asmenys

Ar suvirpėjo širdis, kai sužinojote, kad oficialiai esate paskirtas Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyr. treneriu? - pasiteiravome K. Maksvyčio.

Žinoma, kad malonus jausmas, bet sykiu tai - ne tik garbė, o ir didžiulė atsakomybė. Vaizdžiai kalbant, nuo šiol teks atsakyti už visą Lietuvos krepšinį.

Juk trenerio kelias nėra vien rožėmis klotas. Jei tau sekasi - nešioja ant rankų, jei nesiseka - gali būti sutryptas su žemėmis.

Ta riba yra labai siaura ir gali tekti balansuoti ties prarajos riba.

Ar galite įvardinti asistentų pavardes, kuriuos žadate kviestis į rinktinės trenerių štabą?

Kol kas konkrečių pavardžių ištarti nenorėčiau. Esu apgalvojęs, tačiau dar reikia susiderinti su pačiais treneriais, tad kol kas atskleisti jų pavardes būtų neetiška.

Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vydas Gedvilas ir LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas suteikė man laisvę rinktis trenerių štabą. Įskaitant mane trenerių štabas turėtų susidėti iš penkių žmonių. Juk reikia ir fizinio pasirengimo trenerio, ir trenerio skauto, ir dviejų asistentų.

O treneriai, kuriuos kalbinate, yra dirbantys Lietuvos ar užsienio šalių klubuose?

Manau, nėra esmė, ar jie dirba užsienyje, ar Lietuvoje. Svarbu tai, kad jie sustiprintų trenerių štabą ir būtų patikimi. Geri savo srities specialistai.

LKF vadovų skambutis rusams

Įdomu ir tai, kaip dabartinio jūsų treniruojamo klubo Permės „Parma“ vadovai sureagavo, kad nuo šiol pačiam teks treniruoti ne tik šio klubo žaidėjus, bet ir per FIBA krepšinio langus vykti treniruoti Lietuvos rinktinės.

Mes į naują sutartį šį punktą buvome įsirašę ir rusai su ta mintimi jau buvo susigyvenę.

Rusams labai patiko ir naujosios Lietuvos krepšinio federacijos požiūris: į Permės „Parmos“ klubą skambino ir tuo klausimu kalbėjo ne tik naujasis LKF prezidentas Vydas Gedvilas, bet ir LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas bei LKF Garbės prezidentas Vladas Garastas. Rusai gyrė šį LKF vadovų veiksmą.

Ar prieš priimdamas LKF sprendimą tapti vyriausiuoju Lietuvos rinktinės treneriu tareisi su šeima? Kaip žmona ir vaikai į tai sureagavo?

Tariausi ir su žmona, ir su dukrytėmis, ir su mama. Jie iškart labai apsidžiaugė, tačiau aš bandžiau juos nuraminti ir nuteikti taip, kad nebus vien tik gražūs žiedeliai. Juk Lietuvos vyrų krepšinio vyr. trenerio kėdė - labai karšta, gali būti ir kritikos, ir panašiai. Nuteikiau ir taip, kad ir šeimos nariai gali būti tarsi po didinamuoju stiklu ir turi su tuo susitaikyti.

Kazys Maksvytis už sporto pergales buvo apdovanotas ir pagerbtas Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės.

Kazys Maksvytis už sporto pergales buvo apdovanotas ir pagerbtas Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės.

Žaidėjai jau rašė žinutes

Nors pirmieji darbai su rinktine jūsų laukia tik lapkričio mėnesio pabaigoje, kai atsivers pirmasis 2023 metų pasaulio čempionato langas ir teks kautis su Bulgarija ir Čekija, vėliau - ir su Bosnija ir Hercegovina, ar jau teko kalbėtis su būsimaisiais Lietuvos rinktinės žaidėjais?

Nemaža dalis jų man parašė, kai buvau paskirtas vyr. treneriu. Pasveikino, apsikeitėme keliomis mandagumo frazėmis, ir tiek. Visų pirma reikia pasitvirtinti trenerių štabą, tada ir ateis eilė žaidėjams.

Daug kam kyla klausimų dėl Donato Motiejūno. Juk jis - jūsų auklėtinis. Tikriausiai Donatas vėl vilkės rinktinės marškinėlius?

Mano mintis tokia: rinktinėje turi žaisti visi geriausi žaidėjai, tai yra tie, kurie geriausiai tinka vieni kitiems, ir trenerio užduotis padėti tai atskleisti. Manau, kad Donatas bus Lietuvos rinktinės žaidėjų sąrašuose.

Krepšinio sirgaliai labai nori, kad Kazys Maksvytis į sėkmės kelią sugrąžintų ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę.

Krepšinio sirgaliai labai nori, kad Kazys Maksvytis į sėkmės kelią sugrąžintų ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę.

Išaugino auksinę rinktinę

K. Maksvyčio krepšinio biografija spalvinga: jis yra auksinės Lietuvos jaunimo kartos treneris, laimėjęs Europos čempionatų aukso medalius su šešiolikmečiais, aštuoniolikmečiais ir dvidešimtmečiais bei pasaulio čempionų aukso medalius su devyniolikmečių rinktine.

Be to, jis pasiekė istorinių pergalių LKL čempionate ne tik su Klaipėdos „Neptūnu“, bet ir su Panevėžio „Lietkabeliu“.

Krepšinio sirgaliai K. Maksvytį vadina Klaipėdos krepšinio atgimimo simboliu.

Būtent K. Maksvyčiui treniruojant „Neptūną“ buvo iškovoti pirmieji LKL medaliai (bronza - 2013, 2018 ir 2019 metais), LKL sidabras - 2014 metais.

Po šio fantastiško sezono „Neptūnas“ pelnė kelialapį į prestižiškiausią Senojo žemyno krepšinio turnyrą - Eurolygą. Taigi, „Neptūnas“ K. Maksvyčio dėka tapo trečia Lietuvos krepšinio komanda po Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“, dalyvavusia šioje lygoje.

K. Maksvytis yra vadinamas Klaipėdos „Neptūno“ komandos istorijos metraštininku, laimės kūdikiu, pritraukiančiu Klaipėdai sėkmę.

Krepšinio sirgaliai labai nori, kad jis į sėkmės kelią grąžintų ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę.

Net keturi pastarųjų metų Lietuvos rinktinės žaidėjai - Jonas Valančiūnas, Edgaras Ulanovas, Arnas Butkevičius ir Rokas Giedraitis - yra iš auksinės jaunimo Lietuvos rinktinės. K. Maksvytis prieš kelerius metus su šiais žaidėjais tapo pasaulio ir Europos jaunimo čempionais.

Jis gerai juos pažįsta, žino jų psichologiją, stipriąsias ir silpnąsias vietas.

Prieš 10 metų - 2011 metais - Lietuvos jaunimo rinktinės krepšininkai su treneriu Kaziu Maksvyčiu priešakyje tapo pasaulio jaunimo (iki 19 metų) krepšinio čempionais.

Prieš 10 metų - 2011 metais - Lietuvos jaunimo rinktinės krepšininkai su treneriu Kaziu Maksvyčiu priešakyje tapo pasaulio jaunimo (iki 19 metų) krepšinio čempionais.

Klaipėda išliko širdyje

K. Maksvyčiui patirties netrūksta, jis yra išbandęs jėgas bene visuose svarbiausiuose tarptautiniuose frontuose: VTB Vieningosios lygos turnyre, Europos taurės varžybose, FIBA Čempionų lygoje ir prestižiškiausiame Senojo žemyno krepšinio turnyre - Eurolygoje. Be to, vasarą tobulinęsis ir Amerikoje - NBA Vasaros lygoje.

„Minnesota Timberwolves“ trenerių štabe dirbęs K. Maksvytis gali didžiuotis, kad kartu su minėtąja komanda nukeliavo iki NBA vasaros lygos finalo.

Lietuvos rinktinės vyr. treneriui K. Maksvyčiui Klaipėda yra itin artima ne tik nuo „Neptūno“ laikų, bet ir nuo mažų jo gyvenimo dienų.

„Dar vaikystėje pas savo krikštatėvį Klaipėdoje, Vytauto gatvėje, esu praleidęs daug laiko. Klaipėdoje gyvena būrys mano draugų ir artimųjų, galvoje kunkuliuoja daug vaikystės ir jaunystės įvykių“, - teigė K. Maksvytis.

Vizitinė kortelė

Kazys Maksvytis (gimęs 1977 m. birželio 15 dieną Darbėnuose) yra auksinės Lietuvos jaunimo kartos treneris, laimėjęs Europos čempionatų aukso medalius su šešiolikmečiais, aštuoniolikmečiais ir dvidešimtmečiais bei pasaulio čempionų aukso medalius su devyniolikmečių rinktine.

1995 m. baigė Darbėnų vidurinę mokyklą.

1999 m. baigė LKKA (dabar LSU), įgijo bakalauro laipsnį.

2001 m. įgijo magistro laipsnį.

Nuo 2000 iki 2011 metų dirbo Kauno krepšinio mokykloje. Dirbo Kauno „Atleto“, Kauno „Aisčių“, Jonavos „Triobet“, Vilniaus „Sakalų“ , Klaipėdos „Neptūno“ (iškovojo LKL bronzos ir sidabro medalius) ir Panevėžio „Lietkabelio“ (tapo LKL vicečempionu) komandose. Dabar treniruoja Permės „Parma“ (Rusija) klubą.

2011 metais Lietuvos sporto žurnalistų buvo išrinktas geriausiu treneriu. Šis titulas K. Maksvyčiui atiteko už tai, kad jo treniruojama Lietuvos jaunimo (iki 19 metų) rinktinė iškovojo pasaulio čempionato aukso medalius. Kretingos rajono garbės pilietis. Apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu.

Irmanto Sidarevičiaus ir „Vakarų ekspreso“ redakcijos archyvo nuotraukos

Raktažodžiai
Parma prapylė...
Tai kad, 2021-09-20 06:10
Sidebar placeholder