GRAŽI TRADICIJA. „Dangės regata“ kasmet į Klaipėdą privilioja būrius jaunimo, taip pat ir tituluotų Lietuvos ir užsienio šalių irkluotojų. Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.

Klaipėdą papuoš 55-oji tarptautinė „Dangės regata“

Spalio 7-8 dienomis (šeštadienį ir sekmadienį) Dangės upėje, ties burlaiviu „Meridianas“, vyks 55-oji „Dangės regata“. Šiemet regatoje dalyvaus irkluotojai iš penkių šalių - Latvijos, Estijos, Lenkijos, Ukrainos ir Lietuvos.

Šiemet varžybose startuos ir ką tik iškovotų olimpinių kelialapių savininkės Dovilė Rimkutė bei Viktorija Senkutė.

Dangės upėje dėl aukščiausio apdovanojimo pasirodys ir Europos čempionė Saulė Kryževičiūtė bei vicečempionas Jonas Šaparavičius.

Tiesiai iš pasaulio pakrančių sprinto irklavimo čempionato atvyks tituluotas Žygimantas Gališanskis.

Spalio 7 d. sportininkai startuos vienvietėmis bei dvivietėmis valtimis. Meistrų startai keturvietėmis su vairininku.

Spalio 8 d. vyks „Uosto taurės regata“, kur dėl geriausiųjų vardo varžysis aštuonviečių valčių įgulos. Į kovas dėl geriausiųjų vardo įsilies ir meistrų įgulos.

Abi dienas irklavimo šventė prasideda 11 val. Varžybų finišo vieta prie burlaivio „Meridianas“.

Šlovinga istorija

1968–aisiais metais irklavimo trenerio Jono Marčiausko ir Klaipėdos miesto irklavimo bendruomenės pasiūlymu buvo nutarta įsteigti tarptautinę irklavimo regatą ir pavadinti ją „Dangės regata“.

Per visą varžybų laikotarpį nuo 1968 iki šių dienų, regatoje dalyvavo daugybės šalių irkluotojai – iš Latvijos, Estijos, Ukrainos, Rusijos, Vokietijos, Danijos, Lenkijos, Suomijos, Vengrijos, Bulgarijos ir kiti.

Tarptautinė Dangės regata – tai klaipėdiečių irkluotojų vizitinė kortelė.

Kasmet, antrą spalio savaitgalį, į Klaipėdą suvažiuoja irkluotojai sportinio sezono užbaigimui.

Regatoje dalyvauja ne tik elitiniai Lietuvos ir užsienio sportininkai, tačiau ir irklavimo meistrai.

Šiomis varžybomis savo sportinį kelią pradėjo ir baigė daug aukštų rezultatų pasiekusių sportininkų: olimpiečiai - Ričardas Bukys, Zigmantas Gudauskas, Violeta Lastakauskaitė ir Violeta Bernotaitė, Einaras Šiaudvytis, pasaulio, Europos čempionatų prizininkai ir dalyviai - Kostas Simutis, Arūnas Jokšas, Eglė Žičkutė-Kvederienė, Darius Raišutis, Mindaugas Kvederis, Donatas Buivydas, Vaidotas Seminavičius, Tadas Trilikauskas, Mindaugas Lileika, Ruslanas Miaun, Gediminas Krikščionaitis, Vygantas Viršilas, Olegas Semionovas, Dominykas ir Kristijonas Bernotai ir kt., SSRS ir Lietuvos čempionatų prizininkai ir dalyviai - Edvardas Gelažius, Rimantas Aušinskis, Saulius Daraškevičius, Algimantas Pocevičius, Antanas Burbulis, Romualdas Ročys, Algis Ginaitis, Aloyzas Rindokas, Veronika Kerdokaitė-Žilinskienė, Vilma ir Vida Dajoraitės ir kt.

Dangės regatoje jėgas yra išbandę ir Lietuvos olimpiečiai – Milda Valčiukaitė, Saulius Ritter, Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Dominykas Jančionis, Aurimas Adomavičius.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder