Klaipėdiečiai nuskynė Europos auksą (2)

Iš Tbilisyje (Sakartvelas) vykusio Europos pilno kontakto karatė čempionato du klaipėdiečiai - Diana Mačiūtė ir Eventas Gužauskas - grįžo pasipuošę aukso medaliais. „Vėl mūsų karatistai sudrebino Senąjį žemyną“, - džiaugsmingai informacija socialiniuose tinkluose dalijasi sporto mėgėjai.

Pirmoji Tbilisyje aukso medalio savininke tapo Klaipėdos klubo „Okinava“ vadovė, dienraščio „Vakarų ekspresas“ organizuojamų „Metų klaipėdiečio“ rinkimų 2020 metų nugalėtoja D. Mačiūtė.

Burtai lėmė, kad kata (technikos demonstravimas) rungties moterų varžybų pirmajame etape ji buvo laisva, aštuntfinalyje vienbalsiu penkių teisėjų sprendimu nugalėjo ukrainietę Nadią Žuravliovą, ketvirtfinalyje - vokietę Anastasią Jung, pusfinalyje 4:1 pranoko lenkę Anną Kolasinską, finale 5:0 - marijampolietę Ramintą Makackaitę.

„To laukiau ir siekiau. Pagaliau atėjo ne tik pasimėgavimas dalyvavimu, bet ir įvertinimas. Ir asmeninėse varžybose, ir komandinėse “sprogau„ 200 procentų. Kata yra toks dalykas, kad negali nugalėti varžovo tiesioginėje kovoje, viską sprendžia teisėjai. Turi padaryti viską taip, kad niekam nekiltų abejonių. Man šį kartą tai pavyko“, - po varžybų kalbėjo Europos čempionė D. Mačiūtė.

„Vakarų ekspresui“ Diana sakė, kad šis iškovotas titulas papildė jos trofėjų kolekciją - dabar ji jau turi visų Europos čempionato spalvų medalius.

„Europos čempionatuose dalyvauju nuo 1999 metų, bet tik šiemet tapau kata rungties čempione. Europoje ne kartą buvau antra ir trečia, esu ir pasaulio kumitė čempionė. Visuose lygiuose ir rungtyse turiu po čempionės titulą“, - pasidžiaugė D. Mačiūtė.

Trijulei - sidabras

„Okinavos“ trijulė - D. Mačiūtė su savo treniruojamomis Rima Lisinskaite ir Rūta Vaicekauskaite - taip pat išbandė jėgas mišrių komandų varžybose. Ketvirtfinalyje Lietuvos atstovės nugalėjo Rumunijos komandą, pusfinalyje 4:1 - Bulgarijos ekipą ir tik finale vienbalsiu teisėjų sprendimu nusileido Ukrainos rinktinei.
 

TRIJULĖ. „Okinavos“ atstovės Rima Lisinskaitė, Diana Mačiūtė ir Rūta Vaicekauskaitė tapo mišrių komandų kata varžybų vicečempionėmis.

„Atrodo, kad tatamis - vis dar po kojomis, negaliu atsigauti. Nuostabios emocijos“, - jau po apdovanojimų ceremonijos įspūdžiais dalijosi R. Vaicekauskaitė.

„Puikios emocijos. Trečiaisiais metais pagaliau pavyko užkopti net iki antrosios vietos. Labai smagu, labai didžiuojamės“, - kolegei pritarė R. Lisinskaitė. Ji kumitė (kovos su priešininkais) varžybose pasidalijo 5-8 vietas.

Lietuvos kata rinktinės treneris Valius Rudys pо varžybų taip pat buvo puikios nuotaikos.

„Merginų rezultatai fantastiški. Vyrukams kol kas sunkiau, bet ir jie padarė nemažą žingsnį į priekį. Rezultatą galima vertinti kaip puikų. Turėjome daug stovyklų, rinktinė rinkosi, sąžiningai dirbo, stipriai pagerino techniką. Visa tai ir padėjo pasiekti tokį rezultatą“, - kalbėjo treneris.

Stipriausias tarp sunkiasvorių

Klaipėdos „Shodan“ klubo narys E. Gužauskas sužibėjo tarp sunkiasvorių (per 95 kg) karatistų - iškovotas Europos čempiono titulas. Jis ketvirtfinalyje nokautavo ukrainietį Serhijų Čechovyčių, pusfinalyje 3:0 nugalėjo gruziną Lašą Kamarauli, o finale susitiko su ukrainiečiu Kostiantinu Inozemcevu, kuris ketvirtfinalyje po pratęsimo iš čempionato eliminavo Antaną Klibavičių (0:2, 0:4).

Pastarasis savo kovoje nuolat smūgiavo į varžovo kairiąją koją, būtent ji ir tapo pergalingos E. Gužausko atakos taikiniu. Po lietuvio smūgio ukrainietis nebegalėjo tęsti kovos ir E. Gužauskas susigrąžino Europos čempiono titulą. Jis šį titulą buvo iškovojęs 2018 metais.

TARP ELITO. Eventas Gužauskas (kairėje) yra daugkartinis Europos karatė kiokušin čempionas, vadinamosios karatė olimpiados šeštos vietos laimėtojas. Jis pripažintas geriausiu 2020 ir 2021 metų Lietuvos karatė kiokušin sportininku.

„Smagu, kad pavyko įgyvendinti trenerio Luko Kubiliaus prieš pusfinalį duotą užduotį dirbti greičiau, atlikti daugiau smūgių. O finale kovos beveik nebuvo, nes visą darbą prieš tai padarė A. Klibavičius. Mačiau, kad varžovas sunkiai ant tos kojos pastovi, tad teko pasinaudoti jo silpnybe. Toks sportas“, - po čempionato kalbėjo E. Gužauskas.

E. Gužauskas yra daugkartinis Europos karatė kiokušin čempionas, vadinamosios karatė olimpiados šeštos vietos laimėtojas. Jis pripažintas geriausiu 2020 ir 2021 metų Lietuvos karatė kiokušin sportininku.

„Mano tikslas buvo tapti čempionu ir iškovoti kelialapį į 2020 metų pasaulio čempionatą. Džiugu, kad pavyko tai padaryti“, - „Vakarų ekspresui“ sakė E. Gužauskas.

Dar viena „Shodan“ klubo atstovė Erika Rukšėnaitė kumitė varžybų ketvirtfinalyje nusileido tik Europos čempionei ir bendroje įskaitoje užėmė 5-8 vietas.

„Puikios nuotaikos. Iš čempionato grįžome su nugalėtojų taure, ir tai džiugina. Čempionatui ruošėmės ilgai ir atkakliai. Malonu, kad vargas atsipirko“, - sakė E. Gužausko treneris L. Kubilius.

Iš viso Tbilisyje lietuviai iškovojo 11 medalių: 4 aukso, 5 sidabro ir 2 bronzos. Tai leido užimti pirmąją vietą komandinėje įskaitoje. Antri liko Sakartvelo sportininkai (3 aukso, 1 sidabro, 2 bronzos medaliai), treti - ukrainiečiai (atitinkamai 2, 1, 6).

KOMANDA. „Shodan“ komanda džiaugėsi savo nario Evento Gužausko iškovotu Europos čempiono titulu.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder