Klaipėdiečio rezultatas - šiemet geriausias pasaulyje

Pasaulio ir Europos veteranų čempionatuose nuolat žibantis klaipėdietis Vytautas Zaniauskas dar kartą nustelbė visus savo konkurentus. Šįkart Klaipėdos veteranų sporto klubo „Ąžuolas“ narys Estijoje vykusiose varžybose užfiksavo naują 60 m barjerinio bėgimo Lietuvos rekordą - 9,41 sek.

Be to, tai šiemet geriausias uždarų patalpų veteranų rezultatas visame pasaulyje.

Vytautas Estijoje 200 m bėgimo ir rutulio stūmimo rungtyse buvo antras, o šuolio į tolį rungtyje užėmė trečią vietą.

Jo žmona Lina Zaniauskienė iškovojo antrą vietą šuolio į aukštį rungtyje, o šuolio į tolį rungtyje užėmė ketvirtą vietą.

Mantas Semčenka buvo trečias 60 m rungtyje.

Apie „Ąžuolo“ klubo lyderį V. Zaniauską „Vakarų eksprese“ ne kartą jau rašėme.

Jo sportinė karjera prasidėjo nuo 10 metų ir pirmasis sportavimo etapas baigėsi, kai jam sukako 23 metai. Visada pagrindinė rungtis buvo daugiakovė, tačiau jam jaunystėje šiek tiek trūko iki sporto meistro. Tuomet jis baigė Kauno politechnikos institutą ir nutraukė sportinę karjerą.

Daug metų dirbo samdomą darbą.

Prieš šešerius metus V. Zaniauskas nusprendė atsitraukti nuo samdomo darbo sferos ir pasinerti į nuosavą - nekilnojamojo turto nuomos verslą Palangoje.

Klaipėdiečiai V. Zaniauską dažnai gali pamatyti besitreniruojantį Klaipėdos centriniame stadione ar Klaipėdos lengvosios atletikos mokykloje.

„Sportas - mano gyvenimo būdas ir tikslas. Tai - didžiausias hobis. Rezultatai dar gerėja, tad amžiaus pikas dar nėra pasiektas“, - šyptelėjo V. Zaniauskas.

2016 metais V. Zaniauskas dalyvavo savo pirmame Europos veteranų čempionate ir tuomet tapo vicečempionu. 2017 metais Danijoje vėl buvo antras, o tais pačiais metais pasaulio čempionate Pietų Korėjoje iškovojo trečiąsias vietas penkiakovės ir šuolio su kartimi varžybose. 2018 metais pasiekti pergalių sutrukdė traumos. 2019 metais Venecijoje jau tapo dešimtkovės Europos čempionu.

2020 metais Vokietijoje V. Zaniauskas dalyvavo Europos tarptautinių lengvosios atletikos veteranų daugiakovių varžybose „Stendaler-Hanse-Cup“.

Šiose varžybose dalyvavo tik kviestiniai geriausi pasaulio daugiakovininkai. Iš viso - apie 80 dalyvių.

Lietuvos atstovai į šias varžybas buvo kviesti pirmą kartą.

Vokietijoje tituluotasis „Ąžuolo“ narys daugiakovės varžybose surinko didžiausią taškų sumą tarp visų amžiaus grupių dalyvių - 7 874 taškus.

Šis rezultatas tarp 60-65 metų amžiaus grupės dalyvių 2020 metais buvo geriausias pasaulyje ir ketvirtas rezultatas pasaulyje per visą istoriją.

Vokietijoje pagerinti du Lietuvos rekordai - dešimtkovės ir 100 m bėgimo varžybų (12,91 sek.).

V. Zaniauskui nedaug trūko iki M60 grupės pasaulio rekordo. Jis priklauso italui Hubertui Indrai (8 202 tšk.).

APDOVANOJIMAI. Vytautas Zaniauskas (kairėje) Estijoje iškovojo visų spalvų medalius. „Ąžuolo“ klubo nuotr.