Klaipėdiečių delegacija vyks į centrinę FC „Barcelona“ būstinę

Jau kitą savaitę, spalio 4 dieną, klaipėdiečių delegacija vyks į centrinę „Barcelonos“ būstinę aptarti tolesnio bendradarbiavimo ir „Barca Academy“ įkūrimo Klaipėdoje galimybių.

Tą „Vakarų ekspresui“ atskleidė vienas iš šio projekto iniciatorių, buvęs ilgametis Klaipėdos miesto ir apskrities futbolo federacijos prezidentas Romualdas Jonaitis.

Jis teigė, kad klaipėdiečių dalegacijos dalyvių sąrašas dar yra derinamas, tačiau jau gautas oficialus „Barcelonos“ kvietimas.

„Gavome gerus “Barcelonos" įvertinimus už vasaros stovyklų organizavimą Klaipėdoje ir vykstame aptarti tolesnio bendradarbiavimo galimybių. Bus tariamasi dėl trenerių rengimo, kitų metų vasaros stovyklų.

2023 metų vasarą yra planuojamos 4 „Barca Academy“ stovyklos Klaipėdoje. Mūsų tikslas, kad 2023 metų rugsėjį Klaipėdoje duris atvertų nuolatinis „Barcelonos“ futbolo akademijos padalinys„, - “Vakarų ekspresui" sakė R. Jonaitis.

Palaiko ir KU

Praėjusią savaitę Klaipėdos universiteto Senato salėje vyko diskusija „Vaikų futbolo ateitis Klaipėdoje“.

Joje buvo akcentuojama, kad Lietuvai, Klaipėdai reikia žvaigždžių, kad vaikai turėtų į ką orientuotis, ko siekti. „Barcelona“ yra ta komanda.

„Būkime drąsūs ir nebijokime tokio pasaulinio prekės ženklo atėjimo į Klaipėdos miestą“, - sakė Klaipėdos tarybos narys Arvydas Vaitkus.

Buvo akcentuojama, kad viso pasaulio „Barca Academy“ žemėlapyje nėra tokio mažo miesto kaip Klaipėda. Klaipėdai tai išskirtinė galimybė.

„Dėl aukšto FC “Barcelona„ trenerių ir vadovybės įvertinimo mums suteikta ypatinga galimybė ilgalaikę “Barca„ akademiją steigti Klaipėdos mieste kaip Baltijos šalių regiono centrą“, - pritarė diskusijoje dalyvavęs „Barca Academy“ atstovas Baltijos regione Benas Baltusis.

Jam antrino Klaipėdos universiteto prorektorius dr. Benediktas Petrauskas.

„Esame pasiruošę deklaruoti, kad pritariame “Barca Academy„ sukūrimui Klaipėdoje. Ir jeigu reikėtų ką nors kurti, vienytis, Klaipėdos universitetas eitų į tą šeimą“, - sakė B. Petrauskas.

Svarbu bendruomeniškumas

„Akademija ir jaunimo komandos yra pats pirmas laiptelis žingsniuojant į A lygą“, - savo nuomonę išsakė „Neptūno“ futbolo klubo direktorius Tadas Vaitkus.

„Kiti miestai tik ir laukia neigiamo atsakymo Klaipėdoje. O atiduoti tokio dalyko ant lėkštutės kitiems miestams negalima. Pažįstu keletą tėvų, kurie leido savo vaikus į šią stovyklą, visi itin laimingi. Kokia forma šį projektą įgyvendinti - tai techniniai dalykai“, - pasisakė Šiaulių banko Klaipėdos filialo vadovas Gražvydas Šimkus.

„Neptūno“ klubo vadovas Sigitas Ambrazevičius sakė, kad reikia sukurti veiklos planą, o po to pastatyti stadioną, sukurti infrastruktūrą.

„Reikia tik visiems politikams ir valdininkams gražiai susitarti dėl vieno bendro tikslo ir “Barca Academy„ Klaipėdoje bus“, - kalbėjo S. Ambrazevičius.

R. Jonaitis pasidžiaugė, kad yra daug pritariančiųjų šiam projektui.

„Einame elitiniu pavyzdžiu - tiek bendruomeniškumo, komandiškumo ir vienybės. Jaučiu, kad įvyko susivienijimas, girdžiu vieningą pritarimą bei nuoširdžiai dėkoju komandai, kuri įgalino šį projektą.

Visi esame geranoriškai pasiruošę, dabar visiems reikia tiesiog padaryti ir įgyvendinti šimtmečio galimybę“, - kalbėjo projekto iniciatorius R. Jonaitis.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder