NEMOKAMOS TRENIRUOTĖS. Teniso treniruočių metu dalyviai susipažįsta su taisyklėmis, lavina susikoncentravimą, budrumą bei judėjimo įgūdžius. Tie, kas dar nespėjo įsilieti į nemokamas sporto veiklas, dar gali tai padaryti registruodamiesi telefonu: +370 633 999 11. Aušros LIATUKIENĖS nuotr.

Klaipėdiečių sporto įpročius ugdo per nemokamas treniruotes

Klaipėdiečiai aktyviai įsiliejo į nemokamas mankštas ir teniso treniruotes: sulaukta gausaus būrio sportuojančiųjų, tarp kurių - ir penkerių metukų vaikai, ir net 87 metų amžiaus senjorai.

Į nemokamas fizinio aktyvumo veiklas kviečiami Klaipėdos šiaurinės miesto dalies gyventojai (vaikai ir paaugliai 5-17 m. bei suaugusieji 18-64 m.).

„Niekada nevėlu pradėti gyventi sveikiau ir aktyviau“, - pabrėžia projekto „Klaipėdos šiaurinės miesto dalies bendruomenės fizinio aktyvumo skatinimas“ vykdytojai.

Treniruotės - ištisus metus

Nemokamos sportinės veiklos klaipėdiečiams iš viso tęsis beveik metus - treniruotėms prasidėjus nuo 2021 metų rugpjūčio 9 dienos, jos tęsis iki šių metų rugpjūčio 5 dienos.

Pasak Tauralaukio sporto arenos direktorės ir šio projekto kuratorės Astos Vaičkės, rugpjūčio mėnesį buvo startuota su vaikų ir suaugusiųjų teniso treniruotėmis, mankštomis suaugusiesiems ir senjorams.

Zumba treniruotes vedė trenerė Laura Vasylė, intervalines treniruotes ir mankštas su elastinėmis gumomis, kamuoliais ir kitų pratimų (atsižvelgiant į įvairaus amžiaus grupes bei fizinį aktyvumą) treniruotes vedė trenerė Dovilė Čiegienė.

„Vaikų teniso treniruotės vyko iki rugsėjo mėnesio, suaugusiųjų - iki spalio mėnesio, o mankštos - iki vasario mėnesio. Teniso treniruotės tiek vaikų, tiek suaugusiųjų bus tęsiamos: suaugusiųjų nuo gegužės 1 iki rugpjūčio 5 dienos, o vaikų - nuo liepos 4 iki 28 dienos. Treniruotes ves teniso trenerės Valerija Charina-Macanova ir Jekaterina Jerochina. Kviečiame pasinaudoti proga ir nemokamai įsilieti į mūsų treniruotes“, - ragino A. Vaičkė.

Teniso treniruočių metu dalyviai susipažįsta su taisyklėmis, lavina susikoncentravimą, budrumą bei judėjimo įgūdžius.

„Mūsų tikslas - formuoti Klaipėdos šiaurinės miesto dalies bendruomenės - vaikų, jaunimo, suaugusiųjų ir senjorų - fizinio aktyvumo įpročius, skatinti bendruomenės sąmoningumą apie sveiką gyvenseną, didinti vaikų ir jaunimo, suaugusiųjų bei senjorų užimtumą. Skatinamas senjorų ir suaugusiųjų aktyvus laisvalaikis, sveikos gyvensenos principai bei kasdieninė sporto rutina“, - pabrėžė A. Vaičkė.

Projektas yra bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Projekto kuratorės teigimu, teigiami pokyčiai ir rezultatai yra akivaizdūs.

„Fizinio aktyvumo užsiėmimai ne tik sudaro galimybę gerinti gyventojų sveikatą, skatina domėjimąsi sportu ir formuoja prasmingo laisvalaikio kultūrą, bet ir prisideda prie mėgėjų sporto plėtros, Klaipėdos miesto šiaurinės dalies gyventojų bendruomeninių ryšių stiprinimo. Džiaugiamės, jog jau dabar projekto tikslą - formuoti fizinio aktyvumo įpročius - pasiekėme, nes žmonės, pradėję sportuoti, panoro aktyvų gyvenimo būdą tęsti toliau, todėl suaugusieji tęsė teniso treniruotes su treneriu, išaugus poreikiui - vaikams pradėjome organizuoti teniso būrelį, o lankantys mankštas - su trenerėmis sukūrė grupes ir tęsia zumbos ir intervalines treniruotes toliau“, - teigė A. Vaičkė.

Itin aktyviai į nemokamas treniruotes įsiliejo dailiosios lyties atstovės.  <foto-autor>Aušros LIATUKIENĖS nuotr.
Itin aktyviai į nemokamas treniruotes įsiliejo dailiosios lyties atstovės. Aušros LIATUKIENĖS nuotr.

Remigijaus Žiogo motyvacija

Klaipėdiečiai ne tik sportavo, bet ir varžėsi - bendruomenės nariai, vaikai ir jų šeimos nariai dalyvavo teniso varžybose, estafetėse. Varžybose dalyvavo renginių vedėjas Remigijus Žiogas, kuris įsitraukė į fizinio aktyvumo veiklą, bendruomenės nariams pasakojo apie motyvaciją ir sąžiningo bei aktyvaus žmogaus pranašumus.

„Vakarų ekspreso“ pakalbinta senjorė Bronė Laurinėnienė pabrėžė, kad norėtų, jog daugiau senjorų pasinaudotų tokiomis nemokamomis treniruotėmis.

„Sportas sukelia geras emocijas visai dienai ir išlaisvina kūną. Pažiūrėkite, kokios eilės poliklinikose, tad senjorus raginu aktyviau sportuoti, naudotis nemokamomis treniruotėmis ir tikiu, kad tokiu atveju eilės poliklinikose sumažėtų“, - sakė aktyvi senjorė.

Pakalbinti kiti projekto dalyviai taip pat tryško gera nuotaika ir pozityvumu.

„Šokis suteikia daug gerų emocijų ir man labai patinka gauti fizinį krūvį per šokį, o kai dar užsiėmimus veda gera ir kūrybinga instruktorė - dvigubas malonumas“, - sakė šiame projekte zumbos užsiėmimus lankanti Salvinija Tarvydaitė.

Jai antrino kita projekto dalyvė Daiva.

„Pokyčiai lankant treniruotes neabejotini. Gauta emocija po zumbos neįkainojama. Energijos pliūpsnis, šypsena veide, pasikraunam visai dienai! Tai ne tik šokis... Zumba yra visko junginys - nuostabi užvedanti muzika, choreografija plius fitneso elementai. Visa tai leidžia mergaitėms atskleisti moteriškumą ir sustiprėti fiziškai.“

Į projektą įsiliejusi būsima mama Edita akcentavo, kad ir nėščiosios neturėtų vengti sportinės veiklos.

„Žmonėms, kurie nedrįsta ar neturi pakankamai pinigėlių, tokie projektai suteikia galimybę pasportuoti. Taip pat labai smagu, jog vyresnio amžiaus žmonės prisijungia ir sportuoja. Tokių projektų nauda yra ne tik sportas, bet ir galimybė išeiti iš namų, pabendrauti ir išbandyti naujas veiklas, kaip zumba šokiai ar tenisas, ko gal niekada nedrįstų pabandyti“, - džiaugėsi besilaukianti projekto dalyvė Edita.

Ji pabrėžė, kad lankant treniruotes mažėja nugaros skausmas, raumenų tempimas, po treniruočių visada - gera savijauta ir nuotaika.

„Manau, nėščiosioms būtina sportuoti. Sportas man padėjo ir pirmojo gimdymo metu, kuomet po nėštumo greičiau “atsistačiau", - akcentavo ji.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder