Klaipėdiečiui Kiprui Kūrai - pasaulio šokių čempionato sidabras!

Klaipėdos sportinių šokių klubo „Žingsnis“ atstovas Kipras Kūra su porininke iš Vilniaus „Ratuto“ klubo Elze Gintvile Valiūnaite sudrebino pasaulį - tapo pasaulio jaunių 10 šokių čempionato sidabro medalio laimėtojais.

„Mes labai laimingi ir mums trūksta žodžių nusakyti, kaip dabar jaučiamės...“ - sutartinai po pasaulio čempionato finalo kalbėjo K. Kūra ir E. G. Valiūnaitė.

 

Trečias kartas nemelavo

„Vakarų eksprese“ jau rašėme, kad du kartus šiais metais pasaulio čempionatuose (standartinių ir Lotynų Amerikos šokių) ši talentinga pora buvo labai arti medalių - ketvirti...

Džiugu tai, kad šie šokėjai nenuleido rankų ir trečiasis kartas bei dešimties šokių disciplina nemelavo - sportininkams pavyko pasipuošti pasaulio čempionato medaliais.

Ir vsa tai įvyko savų žiūrovų akivaizdoje - savaitgalį Vilniuje vykusiame čempionate.

Čia varžėsi 31 valstybės jaunieji sportininkai.

Į dešimties šokių disciplinos planetos arba Europos pirmenybes pagal Pasaulio sportinių šokių federacijos taisykles galima deleguoti tik vieną porą iš valstybės. Paprastai nacionalinės federacijos atstovauti šaliai siunčia savo valstybės čempionus.

Tris kartus Lietuvos čempionai K. Kūra ir E. G. Valiūnaitė čempionate pasirodė puikiai: jie antruoju numeriu pateko į finalą, o finale antrąją poziciją sutvirtino - visi dešimt poros šokių įvertinti antrosiomis vietomis ir galutinėje įskaitoje pelnyta 20 taškų.

Planetos čempionais Vilniuje tapo šokėjai iš Rusijos - Vladislavas Sokolovas ir Olga Borzova, bronza atiteko latviams - Ričardui Krivinčui ir Marijai Golubevai. Finale taip pat šoko Lenkijos, Italijos ir Izraelio duetai.

Iš 9 teisėjų sudarytoje komisijoje dirbo arbitrai iš Norvegijos, Švedijos, Italijos, Baltarusijos, Latvijos, Austrijos, Vokietijos, Rusijos. Šioje komisijoje taip pat šokėjus vertino Lietuvos teisėja Dalia Vaikšnorienė.

 

Tėveliai - tituluoti šokėjai

Tai fantastiškas pasiekimas jaunajam šokėjų duetui, kuris tik šiais metais pradėjo šokti kartu ir kuriuos skiria daugiau nei 300 kilometrų - Kipras gyvena Klaipėdoje, o Elzė Gintvilė - Vilniuje.

Kiprui lapkričio 3 dieną sukako tik penkiolika metų. Nepaisant jauno amžiaus, jis jau 18 kartų tapo Lietuvos čempionu ir šiuo metu drauge su Elze Gintvile užima lyderių pozicijas pasaulio sportinių šokių reitinguose.

„Kažkada viename savo interviu sakėme, kad mokomės svajoti drąsiai, - šypsosi Kipras. - Labai smagu, kad tos svajonės pildosi. Mūsų porai buvo patikėta nešti Lietuvos vėliavą ir, turiu prisipažinti, tai be galo geras jausmas.“

Už savo pasiekimus klaipėdietis jaučia dėkingumą ne tik savo trenerėms - mamai Ramunei Kūrienei ir garsiai šokėjai Eglei Visockaitei-Damaševičienei.

„Noriu padėkoti ir savo mokytojams už kantrybę ir supratingumą. Dėl varžybų tenka daug keliauti, tad įpratau pamokas ruošti kelyje. Esu be galo dėkingas ir Vytauto Didžiojo gimnazijos mokytojams, ir vadovams už tai, kad leidžia man save realizuoti“, - kalbėjo K. Kūra.

Sūnaus pergale džiaugiasi ir jo tėvai - Skaistutės Idzelevičienės mokiniai Ramunė Kūrienė - ilgametė legendinio ansamblio „Žuvėdra“ šokėja, daugkartinė pasaulio ir Europos čempionė, - ir Martynas Kūra, šešis kartus Lietuvos čempionas, 2001 m. Pasaulio jaunimo Lotynų Amerikos šokių čempionato bronzos medalio laimėtojas.

„Didžiuojuosi šiais vaikais, - neslepia Martynas, - jie ir mokosi, ir po kelias valandas per dieną treniruojasi, ir nuolat keliauja, tačiau akivaizdu, kad tai, kuo jie užsiima, jiems teikia begalinį džiaugsmą. Džiaugiuosi ir tuo, kad sportinių šokių pasaulyje vėl garsiai skamba Klaipėdos vardas.“

PATRIOTIZMAS. Laukdamas komisijos verdikto klaipėdietis Kipras Kūra apsigaubė pečius Lietuvos trispalve.

PATRIOTIZMAS. Laukdamas komisijos verdikto klaipėdietis Kipras Kūra apsigaubė pečius Lietuvos trispalve.

 SU TROFĖJAIS. Elzė Gintvilė Valiūnaitė ir Kipras Kūra su iškovota vicečempionų taure ir medaliais.

 SU TROFĖJAIS. Elzė Gintvilė Valiūnaitė ir Kipras Kūra su iškovota vicečempionų taure ir medaliais.

APDOVANOJIMAI. Lietuvaičiai per apdovanojimų ceremoniją sulaukė daug ovacijų.

APDOVANOJIMAI. Lietuvaičiai per apdovanojimų ceremoniją sulaukė daug ovacijų.

Alfredo PLIADŽIO nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder