ČEMPIONAI. Lukrecija Kūraitė ir jos partneris Yigit Bayraktar Vokietijoje vykusiame jaunių amžiaus grupės dešimties šokių disciplinos pasaulio čempionate neturėjo lygių.Asmeninio archyvo nuotr.

Klaipėdietė Lukrecija Kūraitė - pasaulio čempionė

(1)

Vokietijos Brėmeno mieste klaipėdietė Lukrecija Kūraitė ir jos partneris Yigit Bayraktar tapo jaunių amžiaus grupės dešimties šokių disciplinos pasaulio čempionais.

Prie sudėtingai tariamų lietuviškų pavardžių Brėmeno gyventojai turbūt jau buvo įpratę, kai 2004-2013 metų laikotarpiu, šiam miestui priimant pasaulio ir Europos Lotynų Amerikos šokių ansamblių čempionatus, mūsų kolektyvas „Žuvėdra“ nuolat iš Vokietijos parsiveždavo apdovanojimus.

Lygiai po dešimties metų Brėmene vykusiame jaunių amžiaus grupės dešimties šokių disciplinos pasaulio čempionate vėl tarta klaipėdietės - šįkart L. Kūraitės pavardė.

Dviejų šalių partnerystė

Po šio laimėjimo emocijų neslėpusi Lukrecijos mama ir trenerė Ramunė Kūrienė papasakojo jaunųjų pasaulio čempionų dueto istoriją.

„Nuo pat pirmųjų žingsnelių Lukrecija sėkmingai šoko namuose, mūsų su vyru Martynu vadovaujamame sportinių šokių klube “Žingsnis". Jaunučių ir jaunių grupėse kelis kartus tapo Lietuvos čempione. Tačiau kaip neretai nutinka jauno amžiaus grupėse, Lukrecijos partneriui nutarus nebešokti, teko ieškoti kito berniuko.

Mums pasiūlė perspektyvų šokėją iš Vokietijos Brėmeno miesto klubo „Grun Gold Club Bremen“. Neslėpsiu, kad tuomet apniko įvairiausi jausmai: matėme, kad Yigitas ir Lukrecija puikiai tinka vienas kitam, galėtų sėkmingai šokti kartu, antra vertus - reikėjo spręsti ir treniruočių, ir mokslų klausimus, nes abu yra moksleiviai, tik vienas - Lietuvoje, o kitas - Vokietijoje", - pasakojo R. Kūrienė.

Trenerė taip pat prisipažino, kad ir ją pačią, po penkis kartus su ansambliu tapusią pasaulio ir Europos čempione, su Brėmeno klubu siejo visai kitokie ryšiai.

„Kai pati šokau ansamblyje, Brėmeno šokėjai buvo vieni iš didžiausių mūsų konkurentų. Niekada nebūčiau pagalvojusi, kad su klubo treneriu Roberto Albanese dirbsime vienoje komandoje, drauge treniruodami mano dukrą... O ir laiko praėjo ne tiek jau daug - tik keliolika metų!“

Tokie netikėti likimo vingiai, anot R. Kūrienės, trikdė tik partnerystės pradžioje ir greičiausiai - tik trenerius. Jaunieji šokėjai Lukrecija ir Yigitas greitai rado bendrą kalbą.

„Pavyko sudėlioti treniruočių režimą, dalį laiko šokant Klaipėdoje “Žingsnio„ klube, dalį - Vokietijoje. Žinoma, mes esame labai dėkingi visam būriui žmonių, kurie mums padeda, kitaip būtų labai sunku. Mūsų Simono Dacho mokyklos pedagogai ir administracija sudaro sąlygas Lukrecijai nepraleisti mokyklos temų, užduočių, net jeigu ji dažnai išvyksta. Tikrai mokykloje jaučiame supratingumą, palaikymą. Džiaugiamės, kad Vokietijoje mus draugiškai ir šiltai priėmė Yigito šeima - labai rūpinasi, palaikome šiltus santykius, tad ir drauge siekti sportinių tikslų yra lengviau“, - kalbėjo R. Kūrienė, kuri praėjusiais metais per Klaipėdos miesto sporto apdovanojimus pripažinta Metų trenere.

ŠAUNI TRIJULĖ. Lukrecija Kūraitė (viduryje) su savo tėvais ir treneriais Martynu ir Ramune Kūrais. Asmeninio archyvo nuotr.

ŠAUNI TRIJULĖ. Lukrecija Kūraitė (viduryje) su savo tėvais ir treneriais Martynu ir Ramune Kūrais. Asmeninio archyvo nuotr.

Emocijos tiesiog užvaldė

O ką tik pasaulio čempionais tapę L. Kūraitė ir Y. Bayraktar teigė vis dar išgyvenantys pakilius jausmus.

„Nuostabu! Vis dar negaliu patikėti! Žinoma, aš turėjau svajonę tapti geriausia šokėja pasaulyje, bet nemaniau, kad tai nutiks taip greitai“, - džiaugėsi L. Kūraitė.

Jos partneris Y. Bayraktar pritarė, jog darbo ir pastangų treniruotėse abu įdeda tikrai daug, tad ir geri rezultatai turėjo ateiti, tik nesnaudžia ir konkurentai: „Iki paskutinės akimirkos buvo neramu. Labai norėjau tapti pasaulio čempionu, bet varžovai buvo labai stiprūs, gerai pasiruošę. Mes tikrai apsidžiaugėme, kai, paskelbus kitų finalininkų rezultatus, supratome, kad esame pirmi.“

L. Kūraitė mano, kad pavyzdį, kaip reikia siekti tikslų, jai visuomet parodo vyresnysis brolis Kipras. Kipras Kūra su partnere Elze Gintvile Valiūnaite šiuo metu jau šoka jaunimo amžiaus grupėje, tačiau tarp jaunių jie taip pat buvo viena geriausių pasaulio porų - planetos pirmenybėse buvo iškovoję sidabro apdovanojimus.

Paklausta, ar sunku pasirūpinti per pasaulio čempionatą visus sužavėjusiu nauju įvaizdžiu, Lukrecija teigė, kad sportiniuose šokiuose, kurie kartu yra ir sportas, ir menas, labai svarbu estetiškas šokėjų įvaizdis.

„Įvaizdis gali padėti, jeigu tinka šokėjai, o netinkamas - sugadinti visą pasirodymą ir niekais paversti nušlifuotą šokio techniką“, - teigė L. Kūraitė.

Mergina džiaugėsi, jog šiuo metu jos didžiausiomis patarėjomis varžybinio stiliaus klausimais yra mama ir klaipėdietė dizainerė Aina Zinčiukaitė.

„Aina kūrė stilių ir mano mamai, kuria ir man. Mes labai ja pasitikime“, - dėkingumo neslėpė čempionė.

Lukrecija ir Yigitas jau žino bei supranta, jog, šokant aukščiausioje lygoje, patiriamos nemenkos išlaidos. Jų pareikalauja ir kelionės į varžybas, ir treniruotės ne tik su namų, bet ir kitais geriausiais pasaulio šokio pedagogais. Todėl Yigito iniciatyva jiedu patys kreipėsi į užsienyje populiarių šokių batų gamintoją ir šis sutiko paremti perspektyvią porą savo gaminiais.

Atstovauja Vokietijai

Kai šokių duetas iš skirtingų šalių pradeda bendrą karjerą, jiems tenka pasirinkti, kuriai šaliai atstovaus.

„Aš pats ir mano tėvai yra kilę iš Turkijos, tačiau jau daug metų gyvename Vokietijoje, todėl mes atstovaujame šiai valstybei. Kai kelis kartus su Lukrecija tapome šalies čempionais, Vokietijos federacija mus delegavo į pasaulio pirmenybes“, - pasakojo Y. Bayraktar.

Pasaulio dešimties šokių disciplinos čempionate sportininkai varžėsi, atlikdami penkis standartinius ir penkis Lotynų Amerikos šokius.

L. Kūraitės ir Y. Bayrakar visi dešimt šokių buvo įvertinti pirmosiomis vietomis.

Jaunių amžiaus grupėje šoka 14-15 metų amžiaus šokėjai.

Jaunieji pasaulio čempionai po svarbaus ir labai sėkmingo starto žada šiek tiek atsipūsti, o vasarą jų vėl laukia treniruočių stovyklos bei svarbios varžybos.

„Dabar turbūt jausime dar didesnę atsakomybę, nes atvažiuosime į varžybas kaip pasaulio čempionai - turėsime kiekvieną kartą parodyti tokio titulo vertą šokį. Tačiau iš kitos pusės, mums labai patinka tiek treniruočių, tiek varžybų procesas, kiekvieną kartą mes stengiamės maksimaliai ir dabar esame dar labiau motyvuoti treniruotis bei tobulėti“, - sakė pasaulio čempionė L. Kūraitė, kurią netrukus parvyksiančią iš Vokietijos į Klaipėdą galės pasveikinti ir čia likę draugai bei giminaičiai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder