Mantas Kaušpėdas

Klaipėdietis Mantas Kaušpėdas Europos jaunimo plaukimo čempionate pagerino šalies rekordą

Antradienio rytą Lazdynų baseine Vilniuje startavo liepos 2–7 dienomis vyksiantis „European Aquatics“ jaunimo plaukimo čempionatas. Jau pirmąją dieną klaipėdietis Mantas Kaušpėdas pagerino Lietuvos rekordą, o į pusfinalius pateko 6 Lietuvos plaukikai.

50 metrų nugara plaukime M. Kaušpėdas pagerino jam pačiam priklausiusį Lietuvos rekordą (25,07 sek.), distanciją įveikęs per 24,95 sek.

Į pusfinalį plaukikas pateko atrankoje užėmęs pirmą vietą.

Šioje rungtyje dalyvavo dar trys lietuviai. Mykolas Tuskenis užėmė 17 vietą (26,32 sek.), Dominikas Grudinskij 40 vietą (27,17 sek.), o Erikas Dagys – 45 vietą (27,37 sek.).

Moterų 50 m krūtine rungtyje Smiltė Plytnykaitė į pusfinalį pateko atrankoje užėmusi pirmą vietą (31,20 sek.).

Į pusfinalį taip pat pateko Rugilė Abračinskaitė fiksavusi 32,54 sek. rezultatą ir užėmusi 16 vietą.

Tuo tarpu Guoda Stančikaitė distanciją įveikė per 32,55 ir, likusi 17-oje vietoje, nepateko į kitą etapą.

200 metrų laisvu stiliumi atrankoje dalyvavo 4 lietuvės, tačiau tik vienai iš jų pavyko patekti į šiandien vakare vyksiantį pusfinalį.

Sylvia Statkevičius užfiksavo 2 min. 1,13 sek. laiką ir bendroje atrankos įskaitoje užėmusi 4 vietą pateko į 200 m plaukimo laisvu stiliumi pusfinalį.

Toje pačioje rungtyje Marija Romanovskaja užėmė 32 vietą (2 min. 4,78 sek.), Ieva Jurkūnaitė atsidūrė 36-oje vietoje (2 min. 5,39 sek.), o Ievai Visockaitei atiteko 49 vieta (2 min. 7,02 sek.).

Vaikinų 200 metrų laisvu stiliumi plaukimo atrankoje dalyvavo 3 lietuviai, į pusfinalį trečią vietą užėmęs žengė Kristupas Trepočka (1 min. 49,26 sek.). 31 vietą atrankoje užėmė Kostas Vaičiūnas (1 min. 53,07 sek.), o Kajui Rimkui atiteko 54 vieta (1 min. 56,72 sek.).

400 m kompleksiniu būdu rungtyje nei Guodai Tručinskaitei, nei Ievai Nainytei nepavyko patekti į kitą etapą. G. Tručinskaitė distanciją įveikė per 5 min. 4,22 sek. ir užėmė 21 vietą, o I. Nainytė fiksavo 5 min. 10,63 sek. rezultatą ir rikiavosi 27-oje vietoje.

50 m nugara plaukime į finalą 12 vietą atrankoje užėmusi pateko Emilija Pociūtė (29,19 sek.). Patricija Geriksonaitė užėmė 28 vietą (29,92 sek.), o Augustė Jakštaitė – 35 vietą (30,33 sek.).

50 m krūtine plaukimas Lietuvos vaikinams nebuvo itin sėkmingas. Deividas Timinskas užėmė 32 vietą (29,14 sek.), Povilas Šližius – 39 vietą (29,60 sek.), Dominykas Šulskis – 44 vietą (29,82 sek.), Herkus Andronatij – 48 vietą (30 sek.).

Vaikinų 200 metrų peteliške rungtyje Martynas Bernotas fiksavo 2 min. 8,08 sek. rezultatą ir užėmė 35 vietą.

4 po 100 metrų laisvu stiliumi rungtį lietuvės įveikė per 3 min. 48,11 sek. ir užėmė 11 vietą. Tokiu rezultatu plaukikėms nepavyko patekti į rungties finalą. Lietuvos komandoje plaukė S. Plytnykaitė, I. Visockaitė, M. Romanovskaja ir Patricija Kondraškaitė.

Lietuvos vaikinai 4 po 100 metrų laisvu stiliumi distanciją įveikė per 3 min. 25,34 sek. ir užėmė 11 vietą bei nepateko į finalą.

Lietuvos komandą estafetėje sudarė Žygimantas Tautvydas, Eidas Bielskus, Arnas Augustinavičius ir K. Vaičiūnas.