Klaipėdoje ant parketo sukosi tūkstančiai šokėjų: spindėjo ir klaipėdiečiai

Klaipėda to dar neregėjo - „Švyturio“ arenoje ant parketo pasirodė net 1 700 šokėjų iš 15 pasaulio šalių, o per apdovanojimų ceremoniją tarp nugalėtojų skambėjo ir klaipėdiečių pavardės.

Mūsų mieste vyko išties išskirtinis renginys - sportinių šokių pasaulio reitingo varžybos „Klaipėda Open 2023“.

„Pernai “Klaipėda Open„ turnyre dalyvavo 800 šokėjų, o šiemet daugiau nei dvigubai daugiau - net 1 700. Džiaugiamės, kad šios varžybos - rekordinės mūsų mieste“, - pasidžiaugė vienas iš šių varžybų organizatorių Martynas Kūra.

Tarp dalyvių buvo ne tik aplinkinių šalių atstovai, bet ir svečiai iš Kipro, Izraelio, Italijos, Prancūzijos, Suomijos, Vokietijos.grubliauskas-rumšienė

Jie varžėsi ne tik dėl taurių ir medalių, bet ir pasaulio sportinių šokių reitingo taškų.

Jaunimo grupėje pirmąsias vietas standartinių ir Lotynų Amerikos šokių kategorijose iškovojo Klaipėdos „Žingsnio“ šokėjas Kipras Kūra su savo porininke Elze Gintvile Valiūnaite („Vilniaus Ratuto“). Jie jau kelerius metus yra tarp pasaulio sportinių šokių lyderių.

Taip pat pirmąsias vietas standartinių ir Lotynų Amerikos jaunių grupės kategorijoje iškovojo ir klaipėdietė Lukrecija Kūraitė su partneriu iš Vokietijos Yigitu Bayraktaru.

Iš viso Klaipėdos „Žingsnio“ šokėjai iškovojo daugiau nei 15 finalinių vietų.

„Varžybose dalyvavo ir mažieji 4-6 metų šokėjai, tad jų tėveliams ir žiūrovams buvo ką veikti“, - pasidžiaugė K. Kūra.

kūra

Į Klaipėdą buvo atvykę net 11 šalių aukšto rango teisėjai.

„Tai yra didžiausias teisėjų skaičius“, - pabrėžė šių varžybų organizatorius.

Varžybos „Klaipėda Open 2023“ - bendras Klaipėdos sporto klubo „Žingsnis“, Klaipėdos miesto savivaldybės, Lietuvos sportinių šokių federacijos ir Pasaulinės sportinių šokių federacijos renginys.

„Miesto dėka žiūrovai šias varžybas galėjo stebėti nemokamai. Finalinį etapą atidarė Andrius Rimiškis, o vėliau pasirodė šokėjai. Buvo smagus renginys tiek šokėjams, tiek jų tėveliams, tiek klaipėdiečiams ir miesto svečiams. Sulaukėme daug teigiamų atsiliepimų“, - pasidžiaugė M. Kūra.

Klaipėdoje yra gilios sportinių šokių tradicijos, kurias sukūrė Skaistutė ir Romaldas Idzelevičiai, o pastaraisiais metais sėkmingai tęsia jų auklėtiniai, Klaipėdos sportinių šokių klubo „Žingsnis“ vadovai Ramunė ir Martynas Kūrai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder