Klaipėdoje - pasaulinio lygio sportinių šokių renginys

Jau ateinantį šeštadienį, rugsėjo 17 dieną, Klaipėdoje, „Švyturio“ arenoje, vyks Lotynų Amerikos ir standartinių šokių pasaulio reitingo varžybos „Klaipėda Open“. Į mūsų miestą sugužės geriausios ne tik jaunių, bet ir jaunimo iki 21 metų amžiaus poros iš įvairių pasaulio šalių.

„Dalyvaus būrys jaunųjų šokėjų, būsimųjų pasaulio žvaigždžių. Tokio masto renginys Klaipėdoje su labai svaria miesto pagalba organizuojamas pirmą kartą“, - pasidžiaugė vienas iš renginio organizatorių, Klaipėdos sportinių šokių klubo „Žingsnis“ vadovas Martynas Kūra.

Anot jo, panašūs renginiai anksčiau vykdavo Vilniaus „Siemens“ arenoje ir Palangos arenoje, o šiemet nuspręsta tokiu renginiu pradžiuginti ir Klaipėdos sportinių šokių gerbėjus.

"Tokiu būdu tikimasi pritraukti daugiau sportininkų, daugiau žmonių, kurie apsigyvens įvairiose Klaipėdos vietose, pagyvins miesto bendruomenės gyvenimą. Taip pat tai leis mūsų vietos šokėjams išbandyti jėgas ir kovoti dėl medalių, padedant gimtosioms sienoms.

Renginys reklamuojamas pasauliniu mastu Pasaulio sportinių šokių federacijos, kuri yra Tarptautinio olimpinio komiteto narė. Daugiau informacijos apie jį galima rasti oficialioje Lietuvos sportinių šokių federacijos interneto puslapyje dancesport.lt", - akcentavo M. Kūra.

Jis pasidžiaugė, kad į Klaipėdą atvyks teisėjai ir sportininkai iš įvairiausių šalių, tarp kurių - vokiečiai, italai, lenkai, armėnai, rumunai, latviai, estai, ukrainiečiai ir, žinoma, lietuviai.

Rugsėjo 17 dieną Klaipėda šokio ritmu gyvens nuo ryto iki vakaro.

Atrankiniai turai prasidės ryte nuo 10 val., vakarinė dalis ir finaliniai pasirodymai prasidės nuo 16 val.

Šiose varžybose dalyvaus ir būrys klaipėdiečių. Tarp jų - pasaulio vicečempionas, pasaulio jaunių 10 šokių čempionato sidabro medalio laimėtojas, Klaipėdos sportinių šokių klubo „Žingsnis“ atstovas Kipras Kūra su porininke iš Vilniaus „Ratuto“ klubo Elze Gintvile Valiūnaite bei daugkartiniai Lietuvos jaunimo iki 21 metų čempionai ir prizininkai Laurynas Makarovas su Kotryna Ambrazevičiūte.

Tikimasi, kad ir uostamiestyje šios poros pademonstruos aukščiausią klasę ir kops ant aukščiausiojo prizininkų pakylos laiptelio.

Klaipėdoje sportiniai šokiai turi gilias tradicijas: anksčiau nuolat uostamiestį auksinėmis pergalėmis pasaulio ir Europos čempionatuose džiugindavo „Žuvėdros“ kolektyvas, pastaraisiais metais žiba „Žingsnio“ šokėjai. Taip pat uostamiestyje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto Šokio katedroje, yra ruošiasmi ir šokėjų treneriai.

„Tikimės, kad šis uostamiestyje vyksiantis pasaulio reitingo šokėjų renginys padės po pandemijos pagyvinti sportinių šokių veiklą Klaipėdoje. Mūsų sportininkai tradiciškai nuo Skaistutės ir Romaldo Idzelevičių laikų ir puikaus jų įdirbio visada siekia tik aukščiausių tikslų. Nepaprastai džiugu, kad šiais metais viena iš renginio organizatorių tapo ir Klaipėdos miesto savivaldybė, taip parodydama, jog vertina klaipėdiečių pasiekimus tiek Lietuvos, tiek tarptautinėje arenoje“, - pabrėžė M. Kūra.

FOTO APRASAS LYDERIAI. Klaipėdoje vyksiančiose varžybose dalyvaus pasaulio vicečempionas, pasaulio jaunių 10 šokių čempionato sidabro medalio laimėtojas, Klaipėdos sportinių šokių klubo „Žingsnis“ atstovas Kipras Kūra su porininke iš Vilniaus „Ratuto“ klubo Elze Gintvile Valiūnaite.

FOTO APRASAS TIKSLAI. Daugkartiniai Lietuvos jaunimo iki 21 metų amžiaus grupės čempionai ir prizininkai Laurynas Makarovas su Kotryna Ambrazevičiūtė Klaipėdoje turi vilčių pakovoti dėl aukščiausių apdovanojimų.

FOTO AUTORIUS Organizatorių nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder