Vytautas Zaniauskas
Klaipėdoje - rekordai ir geriausi pasaulio rezultatai

Dviejose Klaipėdos vietose - Klaipėdos centriniame stadione ir Klaipėdos lengvosios atletikos mokykloje - vykusiame Lietuvos lengvosios atletikos meistrų čempionate pagerinta net 10 Lietuvos rekordų ir užfiksuoti 8 geriausi šių metų pasaulio rezultatai. Tarp rekordininkų - ir klaipėdiečių pavardės.

Puikiai pasirodė Klaipėdos lengvosios atletikos sporto klubo „Ąžuolas“ nariai. Jie iškovojo net 17 medalių: 7 aukso, 5 sidabro ir 5 bronzos.

Vytautas Zaniauskas pirmas buvo 60 m barjerinio bėgimo ir 200 m bėgimo rungtyse, Algirdas Petravičius neturėjo lygių šuolio į tolį rungtyje, Andrej Dmitrenko - šokdamas su kartimi, Vytautas Milius ir Lina Zaniauskienė - šuolio į aukštį rungtyje. Be to, Lina buvo antra ir šuolio į tolį rungtyje. Arūnas Andriejauskas laimėjo rutulio stūmimo rungtį ir pasipuošė bronzos medaliais kūjo ir svarsčio rungtyse.

Sidabrą šuolio į aukštį rungtyje iškovojo Genovaitė Avižonienė, Mantas Semčenka - bėgdamas 200 m, Vladas Zaniauskas - rutulio stūmimo ir 60 m bėgimo rungtyse, Laimis Verbliugevičius - bėgdamas 3 000 m. Trečias 60 m bėgimo rungtyje buvo Giedrius Martišauskas.

Klaipėdiečiai užfiksavo ir du naujus Lietuvos rekordus: V. Zaniauskas (M60) 60 m barjerinio bėgimo rungtį įveikė per 9,43 sek., M. Semčenka (M35) - 200 m nubėgo per 23,94 sek.

Tarp geriausių šių metų pasaulio rezultatų - klaipėdietės L. Zaniauskienės (W55) šuolio į tolį rungties rezultatas - 3,68 m.

Lietuvos meistrų čempionate Klaipėdoje dalyvavo 45 veteranai iš Juodšilių, Kauno, Klaipėdos, Klaipėdos rajono, Leipalingio, Marijampolės, Mažeikių, Radviliškio, Palangos, Pakruojo, Radviliškio, Šalčininkų, Šiaulių, Valčiūnų Vilniaus r., Ventės ir Vilniaus.

Vyrai ir moterys rungtyniavo 12-oje rungčių. Varžybose iš viso dalyvavo šeši Klaipėdos „Ąžuolo“ klubo nariai, teisėjavo keturi klaipėdiečiai.

Varžybas organizavo Lietuvos lengvosios atletikos federacija kartu su Lietuvos sporto meistrų asociacija „Penki žiedai“ ir Klaipėdos miesto lengvosios atletikos veteranų sporto klubu „Ąžuolas“. Varžybos buvo vykdomos laikantis aukšto meistriškumo sporto varžyboms ir pratyboms organizuoti būtinų sąlygų.

„Varžybos buvo uždaros, žiūrovai - neįleidžiami, buvo ribojamas dalyvių rungčių skaičius“, - akcentavo „Ąžuolo“ klubo pirmininkė Žiedūna Bielinienė.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder