Klaipėdos „Ąžuolas“ skamba pasaulyje: garbingi titulai ir rekordų lietus

Pasaulio ir Europos čempionatų medaliai, rekordai ir daugybė medalių. Taip pastaraisiais metais tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse skamba Klaipėdos „Ąžuolo“ veteranų sporto klubas, įrodęs, kad entuziastų ir sporto fanatikų dėka galima ir kalnus nuversti.

„Ąžuolo“ nariai yra tapę tikrais Klaipėdos miesto ambasadoriais, garsinančiais Lietuvos uostamiestį puikiais sportiniais pasiekimais, užsispyrimu ir išskirtiniu kovingumu.

Klubo pastarųjų metų pasididžiavimas - Vytautas Zaniauskas, vasario mėnesį per Klaipėdos miesto sporto apdovanojimus pripažintas geriausiu 2023 metų Klaipėdos sporto meistru.

V. Zaniauskas - pasaulio lengvosios atletikos veteranų penkiakovės ir 60 m barjerinio bėgimo rungties čempionas tarp 60-64 metų amžiaus grupės dalyvių.

Į geriausių Klaipėdos miesto sporto apdovanojimų neolimpinių sporto šakų dešimtuką pateko pasaulio 24 valandų bėgimo čempionas Ruslanas Seitkalijevas, o daugkartinė Europos veteranų čempionatų prizininkė Genovaitė Avižonienė Klaipėdos miesto mero Arvydo Vaitkaus buvo apdovanota už viso gyvenimo nuopelnus Klaipėdos sportui.

„Pirmą kartą klubo istorijoje net trys klubo nariai pelnė Klaipėdos miesto sporto apdovanojimus“, - džiaugėsi Klaipėdos veteranų lengvosios atletikos sporto klubo „Ąžuolas“ pirmininkė Žiedūna Bielinienė.

vete
Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr. PAGERBIMAS. Pasaulio čempiono „Ąžuolo“ sporto klubo nario Vytauto Zaniausko pagerbimas Klaipėdos miesto savivaldybėje. Pagerbti Vytauto susirinko meras Arvydas Vaitkus ir jo komanda, vicemerė Lina-Šukytė Korsakė, Sporto skyriaus vedėja Rasa Rumšienė, mero patarėjas sporto klausimais Vytautas Beitas. „Jau septynetą metų dirbu klube, o toks priėmimas ir įsiklausymas į mūsų problemas buvo pirmas“, - sakė „Ąžuolo“ klubo pirmininkė Žiedūna Bielinienė.

Rekordinis narių skaičius

Be to, ir klubą vienijančių narių skaičius šiemet - rekordinis.

„2023 metais klubą pasipildė net 17 naujų narių. Mus jau vienija 62 nariai ir palaipsniui tampame aktyvia lengvosios atletikos sporto veteranų bendruomene“, - sakė Ž. Bielinienė.

Ji priminė, kad prieš 28 metus „Ąžuolo“ klubą įsteigė 15 veteranų, o vėliau apie dvidešimt metų klubo veikloje dalyvaudavo maždaug 20 veteranų.

"Lietuvoje buvo organizuojami klasikinių rungčių Lietuvos žiemos (Klaipėdoje) ir vasaros čempionatai (Vilniuje, Marijampolėje), dar buvo organizuojama trejetas, ketvertas varžybų per metus metimo rungčių atstovams.

O bėgikai, šuolininkai, neturėdami galimybių rungtyniauti Lietuvoje, vyko į Latvijoje įvairiuose miestuose jau daugybę metų organizuojamas varžybas, į kitas šalis. Stipriausieji dar dalyvaudavo Europos ir pasaulio čempionatuose, žaidynėse.

Viskas pradėjo keistis, kai prieš aštuonetą metų „Ąžuolo“ dvidešimtmečio proga klubo entuziastai nusprendė surengti „Ąžuolo taurės“ varžybas Klaipėdoje. Į jas atvyko 31 veteranas iš Lietuvos ir Latvijos. Jie varžėsi devyniose rungtyse.

Dar po metų klubas nusprendė surengti Lietuvos veteranų vasaros sezono atidarymo varžybas Kvėdarnoje. Ir taip ir „Ąžuolo taurė“, ir Lietuvos veteranų vasaros sezono atidarymo varžybos Kvėdarnoje jau tapo tradicinės, jos rengiamos kiekvienais metais. Gaila, kad daugiau niekas Lietuvoje nebando rengti panašių tradicinių varžybų kituose Lietuvos miestuose.

2016 metais pirmosiose „Ąžuolo taurės“ varžybose rungtyniavo 31 veteranas devyniose rungtyse, o 2023 metais Klaipėdoje vykusiose aštuntose „Ąžuolo taurės“ varžybose rungėsi 88 dalyviai 20-yje rungčių, atvykę iš įvairių Lietuvos, Latvijos ir Estijos miestų", - klubo plėtros ir veiklumo aspektus dėstė Ž. Bielinienė.

Ji teigė, kad pasiteisino ir tai, jog į „Ąžuolo“ veiklą yra įtraukiami ne tik sportininkai veteranai, bet ir jų vaikai bei kiti šeimos nariai.

„Klaipėdoje ir visoje Lietuvoje klasikinė lengvoji atletika primiršta. Kad sudomintume daugiau žmonių užsiimti klasikine lengvąja atletika, prieš trejetą metų nusprendėme į „Ąžuolo taurę“ ir į Kvėdarną pakviesti dalyvauti veteranus ir jų šeimos narius. Taip „Ąžuolo taurėje“. ir Kvėdarnoje buvo pakviesti rungtyniauti veteranų vaikai, anūkai, vyrai ir žmonos.

Įvedėme netradicinę rungtį - šuolį į tolį iš vietos. Paskutinėse varžybose šuolio į tolį iš vietos rungtyje varžėsi net 24 vaikai, tėveliai, seneliai. Patiems mažiausiems (nuo 3 iki 6 metų) buvo įvesta 30 m bėgimo rungtis.

Vaikams, anūkams, matant, kaip rungtyniauja jų tėveliai, seneliai, ir patiems dalyvaujant atsiranda motyvacija pradėti sportuoti“, - pasakojo Ž. Bielinienė.

Pasiekimai - įkvepiantys

„Ąžuolo“ klube yra tokių „užkietėjusių“ narių, kurie dalyvauja varžybose kas mėnesį ir dažniau ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Kiti, negalėdami dėl įvairių priežasčių rungtyniauti, teisėjauja varžybose.

„Varžybas padeda organizuoti Genovaitė Avižonienė, Arūnas Andriejauskas, Vladas Zaniauskas, Simona Zimkienė, Ana Kosmakova, Giedrius Martišauskas, Vidmantas Daujotas, Vytautas Kasparaitis. Ir taip per aštuonerius metus palaipsniui sustiprėjo “Ąžuolo" kolektyvas.

Jau turime „beveik profesionalius“ teisėjus - Vidmantą Daujotą, Virgilijų Vanagą, Vytautą Kasparaitį, Ričardą Stirbį, Algimantą Petrauską, Aleksandrą Ponimatkiną, Valdą Bakūną.

Klube yra nemažai narių, įvairiais metais iškovojusių pasaulio, Europos čempionatų aukso, sidabro, bronzos medalius. Tai - Jadvyga Putinienė, Algina Vilčinskienė, Eugenijus Ivanauskas, Vytautas Kasparaitis, Genovaitė Avižonienė, Vladas Zaniauskas, Vytautas Zaniauskas, Lina Zaniauskienė, Mantas Semčenko, Oksana Choda.

Mūsiškiai yra pasiekę Lietuvos rekordų būdami įvairiose amžiaus grupėse ir rungtyse. Kai kurių rekordų neįstengiama pagerinti jau daugelį metų.

Lietuvos rekordininkai - Jadvyga Putinienė (14 kartų), Vladas Zaniauskas (13), Vytautas Zaniauskas (10), Lina Zaniauskienė (7), Algina Vilčinskienė (4), Eugenijus Ivanauskas (4), Genovaitė Avižonienė (4), Svetlana Pugacheva (4), Vytautas Kasparaitis (3), Vytautas Milius (3), Algirdas Petravičius (3), Andrejus Dmitrenko (3), Mantas Semčenko (2), Natalija Gudauskienė (2), Egidijus Zaniauskas (2), Oksana Choda (1), Laimis Verbliugevičius (1), Tomas Turskis (1).

Praeitų metų pavasarį uždarų patalpų pasaulio čempionų titulus Torūnėje, Lenkijoje, iškovojo Vytautas Zaniauskas - penkiakovės ir barjerinio bėgimo rungtyse, Tomas Turskis tapo pasaulio čempionu šuolio į aukštį rungtyje. Grįžusius juos pasveikino meras Vytautas Grubliauskas.

O rugsėjo mėnesį Peskaroje, Italijoje, vykusiame Europos čempionate Vytautas Zaniauskas tapo Europos čempionu dešimtkovės rungtyje ir pelnė sidabro medalį 100 m barjerinio bėgimo rungtyje", - skambiausius praėjusių metų pasiekimus priminė Ž. Bielinienė.

Šių metų kovo 9 dieną Klaipėdoje vyks Lietuvos meistrų uždarų patalpų čempionatas, kuriame turėtų žibėti „Ąžuolo“ klubo nariai.

 

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder