Klaipėdos „Ąžuolo“ narys Vytautas Zaniauskas - pasaulio čempionas, jo brolis – vicečempionas

Tamperėje (Suomija) vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos veteranų čempionate ant prizininkų pakylos laiptelių kilo du Klaipėdos „Ąžuolo“ nariai - Vytautas Zaniauskas tapo vicečempionu, o jo brolis Vladas Zanauskas – vicečempionu.

Klaipėdos „Ažuolo“ klubo pirmininkė Žiedūna Bielinienė pasidžiaugė, kad abu šio klubo broliukai – kovingumo, užsispyrimo ir tikslų siekimo pavyzdžiai.

Vytautas Zaniauskas varžėsi tarp 60 -64 metų amžiaus grupės dalyvių. Jis dešimtkovėje surinko 7579 taškus ir tai yra geriausias pasaulio čempionato rezultatas.

Jo brolis Vladas Zaniauskas (75-79 metų amžiaus grupė) dešimtkovėje surinko 5176 taškus ir tapo pasaulio vicečempionu.

Tikimasi, kad Suomijoje medalių derlius dar gali padidėti – iš viso į pasaulio pirmenybes išvyko 9 Klaipėdos „Ažuolo“ sporto klubo nariai.

„Vakarų ekspresas“ pateikia pokalbį su pasaulio čempionu Vytautu Zaniausku:

Skambios pergalės - jums ne naujiena: esate iškovojęs titulų pasaulio ir Europos veteranų čempionatuose. Prisiminkite, kaip prasidėjo jūsų sportinė karjera.

Mano sportinė karjera prasidėjo nuo 10 metų ir pirmasis sportavimo etapas baigėsi, kai man sukako 23 metai. Visada pagrindinė rungtis buvo daugiakovė. Man šiek tiek trūko iki sporto meistro, baigiau Kauno politechnikos institutą ir nutraukiau sportinę karjerą.

Daug metų dirbau samdomą darbą. Vyriausiuoju inžinieriumi dirbau įvairiose įmonėse - Kretingos "Akmenoje" - 14 metų, Klaipėdos rajone veikiančioje koncerno "Vakarų medienos grupė" bendrovėje "Sakuona" - 13 metų. Dar anksčiau teko dirbti Kretingos sviesto gamykloje.

Prieš kelerius metus nusprendžiau atsitraukti nuo samdomo darbo sferos ir pasinerti į nuosavą verslą. Dabar su žmona turime nuosavą verslą - užsiimame nekilnojamojo turto nuomos verslu Palangoje.

Savo gamybinį, inžinerinį darbą baigiau 2015 metais. Atsirado šiek tiek daugiau laiko sportui. Be to, inžinerinis darbas pareikalavo daug sveikatos - buvo ir milijoninių projektų, ir daug įtampos, daug bemiegių naktų. Tada sau pasakiau "Stop".

Gerai yra tai, kad tiek žmona, tiek mano vaikai - visada prie sporto. Žmona Lina anksčiau už mane įsiliejo į Klaipėdos "Ąžuolo" klubo veteranų gretas. Ėmė dalyvauti varžybose.

Sporto ir sveiko gyvenimo keliu pasuko ir abu mano sūnūs: jaunesnėlis sūnus Egidijus - šuolio su kartimi ir dešimtkovės Lietuvos čempionas, o pastaruoju metu dalyvauja ilgų nuotolių bėgimo varžybose.

Jam pažadėjau, kad 2023 metais į Portugalijoje planuojamą Europos čempionatą vyksime kartu ir ginsime Klaipėdos "Ąžuolo" veteranų klubo garbę. Jam jau bus 35 metai ir jau galės atstovauti veteranams. Pažadėjau į varžybas nusivežti savo sąskaitą, kad būtų motyvas užsikabinti ties veteranų varžybomis.

Vyresnėlis sūnus Nerijus yra aistringas keliautojas ir sveiko gyvenimo būdo propaguotojas. Jis pėsčiomis ir palapine ant pečių keliauja po įvairias šalis, karantino laikotarpiu keliavo po Latviją ir Estiją.

Skambių titulų – galybė

Jums – per 60 metų. Yra tokių jūsų bendraamžių, kuriems vaikštant reikia pasiremti lazdele, o jūs dar sugebate skinti pasaulinės reikšmės pergales. Apibūdinkite vienu sakiniu, ką jums reiškia sportas?

Sportas - mano gyvenimo būdas ir tikslas. Tai - didžiausias hobis.

Rezultatai dar gerėja, tad amžiaus pikas dar nėra pasiektas.

Itin sportiškas yra jūsų vyresnis brolis Vladas. Jis - tarsi jūsų treneris?

Su broliu treniruotėse susitinkame du kartus per savaitę, kartu treniruojamės. Vasarą - stadione, žiemą - Klaipėdos lengvosios atletikos manieže. Vasarą dar kartais einame pasportuoti ir į Palangos stadioną.

Kokių pomėgių be sporto dar turite? Kaip leidžiate laisvalaikį?

Didžiulis pomėgis - kelionės. Sportuodamas nušaunu du zuikius - ir dalyvauju varžybose, ir aplankau vis naują šalį. Mes su žmona mėgstame po varžybų pasilikti savaitę ar dvi toje šalyje, kurioje esame arba stengiamės aplankyti aplink esančias šalis. Dar kasmet kartą ar du per metus vykstame ir į poilsines keliones, į vis kitą šalį.

Ar bandėte kada skaičiuoti, kiek esate aplankęs šalių?

Europos šalys aplankytos beveik visos, plius - Korėja, Amerika, Tailandas, Kinija... Kiekvieną kelionę stengiamės išnaudoti maksimaliai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder