Klaipėdos lengvaatlečiams - varžybų maratonas

Klaipėdos lengvosios atletikos atstovams pastarosios dienos kupinos varžybų ir naujų iššūkių - jaunieji lengvaatlečiai varžėsi Klaipėdoje ir Liepojoje, o artimiausiomis dienomis jų dar laukia naujas varžybų maratonas.

Jau šį ketvirtadienį ir penktadienį Klaipėdos lengvosios atletikos mokykloje (LAM, Taikos pr. 54) vyks atviras Klaipėdos miesto ir jaunimo iki 20 metų čempionatas.
Ketvirtadienį varžybų pradžia - 17 val., penktadienį - 16 val.

Dar po šiek tiek daugiau nei po savaitės, sausio 28 dieną, Klaipėdos lengvosios atletikos mokykloje vyks "Žematijos taurės" vaikų varžybų pirmasis etapas, vasario 11 dieną - šių varžybų antrasis etapas.

Dar šių metų žiemą - vasario 18-19 dienomis Klaipėdoje vyks ir vienos svarbiausių šalies lengvaatlečių varžybos - Lietuvos suaugusiųjų čempionatas.
Tikimasi, kad į Klaipėdą atvyks garsiausios mūsų šalies lengvosios atletikos žvaigždės.

"Smagu, kad Lietuvos lengvosios atletikos federacija jau eilę metų svarbiausias varžybas patiki Klaipėdai. Lietuvos suaugusiųjų lengvosios atletikos žiemos čempionatas mūsų mieste vyks jau  ketvirtus metus iš eilės, o su pertraukomis yra vykęs gal per tuziną kartų. Klaipėda yra vertinama ne tik dėl gerų varžyboms sąlygų, bet ir dėl aukšto lygio teisėjų darbo", - pasidžiaugė Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Raimonda Murašovienė.
Paanalizavus varžybų kalendorių matyti, kad Klaipėdoje pavasarį ir vasarą vyks dar apie 10 įvairių varžybų - nuo vaikučių pirmenybių iki jaunučių, jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų varžybų.
Be to, mūsų miesto treneriai ir sportininkai dar nuolat vyksta į kitų miestų ir šalių tarptautinius turnyrus bei čempionatus ir nuolat grįžta su medaliais.  

Praėjusį savaitgalį LAM treneris Mindaugas Krakys su būreliu auklėtinių startavo Liepojoje (Latvija) LVS SPORTLAND CUP 2023 I etapo varžybose. Šiame renginyje dalyvavo per 300 sportininkų ir per apdovanojimų ceremoniją skambėjo klaipėdiečių pavardės.
Suaugusiųjų amžiaus grupėje 3000 m bėgimo rungtyje pergalę iškovojo Valentas Mockus (treneris Linas Bružas). Jis nuotolį įveikė per 9 min. 10,88 sek. (asmeninis uždarų patalpų rekordas).
Rokas Šmaižys (treneris Mindaugas Krakys) finišavo 7-as, bėgimo nuotolį įveikęs per 9 min. 34 sek. (asmeninis rekordas).

Aliana Odebiyi (treneris M. Krakys) 300 m bėgimo rungtyje iškovojo 3-iąją vietą, distanciją įveikusi per 41,84 sek. (pasiektas asmeninis uždarų patalpų rekordas).
Matas Vilinauskas (treneris Donatas Senkus) 300 m bėgimo rungtyje užėmė 12-ąją vietą, įveikęs bėgimo atkarpą per 37,81 sek. (asmeninis uždarų patalpų rekordas).

"Sveikiname Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos sportininkus su gera sezono pradžia ir asmeniniais rekordais", - pasidžiaugė lengvosios atletikos treneris M. Krakys.   
    
Taip pat praėjusį savaitgalį Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos auklėtiniai skynė pergales Klaipėdoje vykusiose tradicinėse "Žemaitijos taurės" varžybose - iškovoti net 25 medaliai.
Čia aukso medalius skirtingose rungtyse iškovojo šie LAM auklėtiniai: Artūras Taurinskas (60 m bėgimas, treneris Alvydas Šiliauskas), Meda Buziūtė (300 m bėgimas, trenerė Viltė Čiapienė), Danielius Moisenko (300 m bėgimas, V. Čiapienė), Danielius Jurgutis (1000 m bėgimas, Mindaugas Krakys), Viltė Makaraitė (šuolis į aukštį, Algina Vilčinskienė ir Ramunė Adomaitienė), Gabija Mockutė (šuolis į tolį, treneriai tėvas ir sūnus Donatai Senkai), Gabija Matulaitė (trišuolis, Donatai Senkai), Karolis Lapinskas (trišuolis, A. Vilčinskienė ir R. Adomaitienė), Ema Baužaitė (rutulio stūmimas 3 kg, Valerijus Murašovas ir Kristina Kozlovienė), Modestas Rubežius (rutulio stūmimas 5 g, Algimantas Pleskys) ir Dominykas Čepys (rutulio stūmimas, Valerijus Murašovas).
Dar būrys LAM auklėtinių "Žemaitijos taurės" varžybose pelnė krūvą sidabro ir bronzos medalių.

Nugalėtojus ir prizininkus apdovanojęs Klaipėdos miesto ir apskrities lengvosios atletikos federacijos prezidentas Virginijus Jurgelevičius pasidžiaugė, kad apie 200 jaunių ir jaunučių iš 14 rajonų dalyvavo "Žemaitijos taurės" pirmajame etape.
"Galėjo būti ir daugau dalyvių, dalis užsiregistravusiųjų neatvyko, nes šiuo metu siaučia gripas ir peršalimo ligos. Tačiau jei ir nedalyvavo pirmajame etape - nieko baisaus, juk "Žemaitijos taurės" varžybos susideda iš trijų etapų. Kiekvienas sportininkas turi dalyvauti bent dviejuose etapuose ir rinkti taškus. Po trečio etapo bus sumuojami taškai ir išrenkami nugalėtojai", - paaiškino V. Jurgelevičius.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder