Klaipėdos motokrosininkai parodė klasę: iškovojo nugalėtojų taurę

Greta Zoknių karinio aerodromo įsikūrusioje trasoje vyko Lietuvos „Cross Country“ čempionato trečiasis etapas. Klaipėdos motokrosininkų komanda „Tiesiai iš ūkio - Kirai - Gull MX“ iškovojo pirmąją vietą.

8 km ilgio trasoje, priklausomai nuo klasės, atletai varžėsi valandą, pusantros arba suko ratus trasa net dvi valandas.

Po rimtos traumos ir praleisto beveik viso sezono sugrįžęs Domantas Jazdauskas buvo pirmas „Open“ klasėje, Nerimantas Jucius neturėjo lygių „Enduro“ klasėje, Saimonas Vespenderis - M klasės nugalėtojas, E40+ varžybose pirmas buvo Viktoras Majys, E50+ varžybų vicečempionu tapo Kęstutis Gurčinas, E1 klasėje antrąją vietą iškovojo Antanas Lučinskas, C klasės varžybose trečias liko Justinas Juškevičius.

Varžybose dalyvavo 117 motociklininkų ir 20 keturratininkų.
 

VARŽYBŲ AKIMIRKA. Motokroso varžybose netrūksta efektingų šuolių, susidūrimų ir net kritimų.

Įtempta čempionų akistata

Akmenuotoje ir labai greitoje Zoknių trasoje įvyko dviejų Lietuvos motokroso čempionų akistata. Prie starto linijos stojo šių metų motokroso čempiono titulą iškovojęs N. Jucius ir po pavasarį patirtos traumos sugrįžęs 2020 metų čempionas D. Jazdauskas.

Pastarasis dalyvauti varžybose ryžosi vos ne paskutinę akimirką. Dėl pavasarį patirtų sužalojimų, kai lūžo raktikaulis ir šonkauliai, D. Jazdauskas neketino startuoti šių metų sezono varžybose.

Tačiau prieš startą kalbintas sportininkas paatviravo, kad pertrauka be varžybų buvo ilga, todėl susigundė noru save išbandyti varžybose dar šiemet.

Tiesa, D. Jazdauskas varžėsi „Open“, o N. Jucius „Enduro“ klasėje.

Po trijų etapų N. Jucius yra lyderis savo klasėje ir įtikinama taškų persvara lenkia antroje vietoje važiuojantį Džiugą Kazakevičių.

Lygiai 11 valandą, nuaidėjus starto šūviui, sportininkai pajudėjo į 8 kilometrų ilgio trasą. Visų nuostabai į pirmąjį posūkį pirmas įvažiavo D. Jazdauskas. Tarp lyderių užvirė atkakli kova dėl pozicijų: D. Jazdauskas ir N. Jucius jau po pirmojo rato įgijo įtikinamą persvarą prieš varžovus. Įveikus pirmuosius ratus sportininkus skyrė vos sekundės dalys.

Bet Nerimantas staiga padarė nedidelę klaidą ir buvo priverstas kelti motociklą iš puraus smėlio posūkyje. Pasinaudojęs varžovo klaida, Domantas gerokai atitrūko.

Dviejų valandų dvikovoje varžovai kovojo skirtinga technika. D. Jazdauskas „Open“ klasėje varžėsi krosiniu motociklu ir turėjo net du kartus stoti pildytis degalų. N. Jucius, važiuojantis „Enduro“ klasėje, lenktyniavo enduro tipo motociklu su didesniu degalų baku ir turėjo stoti tik vieną kartą. Tad teoriškai laikas, sugaištas sustojimams, turėjo spręsti varžybų nugalėtojo absoliučioje įskaitoje likimą.

Dvikova baigėsi D. Jazdausko naudai.

Kalbintas finiše absoliučios įskaitos ir „Open“ klasės nugalėtojas neslėpė džiaugsmo, kad pavyko iškovoti pergalę pirmose varžybose po ilgos pertraukos.

Antrasis finišavęs N. Jucius taip pat buvo patenkintas rezultatu, kurį pavyko pasiekti.

Nors ir nepavijo Domanto, Nerimantas stengėsi išlaikyti lyderio poziciją „Enduro“ klasėje bei tausojo jėgas po patirtos rankos traumos.

Tačiau klastingoje Zoknių trasoje būtent jam šiose varžybose pavyko užfiksuoti greičiausiai įveikto rato laiką.

Trečiasis finišą pasiekė Dž. Kazakevičius (antra vieta „Enduro“ klasėje), iš karto po jo finišo liniją kirto Rytis Garbačiauskas (trečia vieta „Enduro“ klasėje).

Keturratininkų kovos

Po motociklų į startą stojo keturračius vairuojantys sportininkai „Quad Open“ ir ATV klasėse. „Quad Open“ klasėje po įtemptos kovos pergalę šventė 2020 m. čempionas Aivis Graudinš. Tiesa, jam septintajame rate pirštinę metė Renatas Jegorovas, išsiveržęs į pirmąją poziciją. Deja, ja džiaugtis teko vos vieną ratą, kai A. Graudinš aštuntajame rate vėl atsikovojo lyderio poziciją.

Tačiau tuo R. Jegorovo problemos nesibaigė. Po varžybų jis buvo diskvalifikuotas už neleistiną trasos kirtimą priešpaskutiniame varžybų rate ir prarado antrąją vietą. Netikėtumą pateikė ATV klasės dalyvis Marius Kvetkauskas. Startavęs paskutis, jis jau antrame rate išsiveržė į klasės lyderius ir iškovojo savo pirmąją pergalę Lietuvos „Cross Country“ čempionate.

Kitas etapas vyks rugsėjo 26 dieną Kupiškio rajone, Uoginių trasoje.

„Cross Country“ etapo rezultatai klasėse:

„Enduro“: 1. Nerimantas Jucius. 2. Džiugas Kazakevičius. 3. Rytis Garbačiauskas.

„Open“: 1. Domantas Jazdauskas. 2. Liutauras Maciulevičius. 3. Mindaugas Daugėla.

E1: 1. Gustas Martinkėnas. 2. Antanas Lučinskas. 3. Kornelijus Gertas.

85cc: 1. Domas Butkus. 2. Domas Petrauskas. 3. Emilis Marcinonis.

E14+: 1. Gytis Martinaitis. 2. Kasparas Jančys. 3. Arminas Kaškonas.

C1: 1. Martynas Čemerys. 2. Justinas Maniokas. 3. Eimantas Survila.

C: 1. Augustinas Barkus. 2. Lukas Vasiliauskas. 3. Justinas Juškevičius.

M: 1. Saimonas Vespenderis. 2. Karolis Varnauskas. 3. Tomas Budrys.

E40+: 1. Viktoras Majys. 2. Mindaugas Kaškonas. 3. Danielius Žostautas.

E50+: 1. Uldis Veidenieks. 2. Kęstutis Gurčinas. 3. Ernestas Paukštis.

Keturračiai

(„Open“): 1. Aivis Graudinš. 2. Evaldas Bujanauskas. 3. Nerijus Moisas. Keturračiai

(ATV): 1. Marius Kvetkauskas. 2. Povilas Ignatavičius. 3. Nerijus Grabliauskas.

 Po motociklų į startą stojo keturračius vairuojantys sportininkai.

Sidebar placeholder