Klaipėdos universiteto krepšininkai - vicečempionai

Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai puikiai pasirodė Garliavoje vykusiame Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) 3×3 čempionate. Mūsiškiai tarp 12 šalies universiteto komandų iškovojo vicečempionų taurę.

KU komandą, kurios gretose rungtyniavo Herkus Kumpys, Matas Vaitkus, Tadas Poška ir Eimantas Žilius, pranoko būrį komandų, tarp jų - ir Lietuvos sporto universiteto (LSU), Vilniaus universiteto (VU), Kauno technologijos universiteto (KTU) ir kitas galingas krepšinio tradicijas puoselėjančias ekipas.

Rezultatai

Grupės varžybose KU komanda 15:2 sutriuškino Vilniaus kolegijos (VK) komandą, tačiau po įtemptos kovos rezultatu 9:12 nusileido Vytauto Didžiojo universiteto antrajai (VDU-2) komandai.

Mindaugo Stašio treniruojama KU komanda, su viena pergale ir vienu pralaimėjimu savo grupėje užėmė 2 vietą, todėl ketvirtfinalyje jų laukė itin pajėgi VDU-1 komanda.

Ketvirtfinalyje lygi ir atkakli kova aikštelėje vyko nuo pat pirmojo rungtynių teisėjo švilpuko - nugalėtojui paaiškėti prireikė net pratęsimo.

Čia jau šaltesni nervai buvo klaipėdiečių - išplėšta pergalė 10:9 ir pelnytas kelialapis į pusfinalį.

Pusfinalyje KU vaikinų komanda rezultatu 13:11 nugalėjo Vilniaus universiteto antrąją (VU-2) komandą.

Finale dėl čempionų titulo KU krepšininkų laukė ta pati, vienintelė neįveikta, VDU-2 komanda.

Ir finale VDU-2 krepšininkai įrodė savo pranašumą - 17:12.

Aukso medaliais pasipuošė šie VDU-2 ekipos krepšininkai: Vitalijus Kozys, Gabrielius Čelka, Armandas Urkis ir Julius Liesis.

„Finalo rezultatą nulėmė daug komandos jėgų pareikalavę ketvirtfinalio ir pusfinalio varžovai. Visgi reikia pasidžiaugti KU krepšininkų kovingumu ir užsidegimu atstovaujant savo universiteto komandai“, - po finalo rungtynių kalbėjo KU treneris M. Stašys.

Merginų grupėje varžybų čempionėmis tapo VU krepšininkės. Jos finale rezultatu 16:12 palaužė 2019 metų čempiones - Lietuvos sporto universiteto (LSU) atstoves.

Aukso medaliais pasipuošė šios VU krepšininkės: Ieva Savickaitė, Livija Sakevičiūtė, Justina Kraujūnaitė ir Urtė Slavickaitė.

Reitingai

Čempionus ir prizininkus apdovanojo Lietuvos studentų krepšinio lygos prezidentas (LSKL) Rimantas Cibauskas, LSKL generalinis sekretorius Jonas Kurševičius ir Lietuvos studentų sporto asociacijos (LSSA) prezidentas Česlovas Garbaliauskas.

Čempionato dalyviai pasidžiaugė puikiai surengtomis varžybomis, idealiomis Garliavos kūno kultūros ir sporto centro sąlygomis ir dėkojo Lietuvos 3×3 asociacijai už suteiktą specialią 3×3 krepšinio varžyboms skirtą dangą ir krepšinio stovus.

„Pirmą kartą LSKL 3×3 čempionate buvo panaudota speciali programa, kuri skaičiuoja įskaitinius taškus. Pagal tą sistemą, varžybos dėl 3 vietos nežaidžiamos, o komandų išsidėstymas priklauso nuo surinktų taškų visumos. Galiausiai komandos įtrauktos į reitingų lentelę“, - sistemą paaiškino LSKL generalinis sekretorius Jonas Kurševičius.

Klaipėdietis Rimantas Cibauskas apdovanojo Lietuvos studentų krepšinio lygos 3×3 čempionato nugalėtojus ir prizininku

Pradininkas

Vienas pirmųjų mūsų krašte gatvės krepšinio propaguotojų ir aikštelių atnaujinimo iniciatorius klaipėdietis R. Cibauskas prisiminė, kad dar prieš beveik du dešimtmečius pradėjo atnaujinti gatvės krepšinio aikšteles ir užkūrė šį judėjimą.

„Jau tada mačiau 3x3 krepšinio perspektyvas. Ne kartą sakiau, kad tai - krepšinio ateitis“, - sakė klaipėdietis.

„3x3 krepšinis - dinamiškas, greitas ir mielas sirgalių akims. Įdomu stebėti nuolat besikeičiančius rezultatus ir dinamišką kovą. Nenuostabu, kad 3x3 krepšinis įtrauktas ir į olimpinių žaidynių programą“, - kalbėjo R. Cibauskas.

Jo iniciatyva įvairiuose Lietuvos miestuose įrengta arba atnaujinta apie 100 gatvės krepšinio aikštelių.

„Svarbiausia ne kiek padarėme, o tai, kad savo pavyzdžiu pavyko išjudinti kitus. Perdavėme aikšteles į bendruomenių rankas ir pavyko išugdyti savarankiškumo, savo turto saugojimo jausmą. Bendruomenės nuolat renkasi į tas aikšteles, auga komandų rotacija: viena karta užauga, įsilieja nauja karta, aikštelėse žaidžia tėvai ir vaikai. Malonu, kuomet matai, jog aikštelėse verda gyvenimas, jaunimas sportuoja, nesišlaisto gatvėmis, naudingai leidžia laiką“, - pabrėžė R. Cibauskas.

Sidebar placeholder