Klastinga banga Rytį Jasiūną lenktynių distancijoje parvertė lekiant 60 km/h greičiu: ekstremalius vaizdus peržiūrėjo jau 120 tūkst.

Šiaurės jūroje ties Ziulto sala vykstančios PWA profesionalių burlentininkų lygos lenktynių distancijoje vieninteliam Lietuvos atstovui teko išgyventi ekstremalų incidentą – lekiant 60 km/h greičiu jį parvertė ties pakrantės sekluma susiformavusi lūžtanti banga.

Ir nors sportininkui pavyko išvengti sužeidimų, paskutinėmis varžybų dienomis užklupęs peršalimas sutrukdė buriuotojui iškovoti vietą geriausiųjų dešimtuke.

Pasak sportininko, ties Ziulto sala visuomet vyrauja pakankamai audringi orai – stiprus vėjas, atšiaurios oro sąlygos ir pakankamai didelės pakrantės bangos. Ir nors ilgamečio treniruočių proceso metu jis yra išmokęs virstant kiek įmanoma labiau saugoti save, kiekvienas toks incidentas yra neišvengiama rizika.

„Artėjome link pirmojo ženklo, mačiau, kad prieš mane yra banga, tačiau ji neatrodė didelė, buvau įsitikinęs, kad lengvai ją „perlipsiu“. Tačiau kaip tik tuo metu ji pasiekė pakrantės seklumą, ėmė traukti vandenį nuo seklumos, jos aukštis gerokai padidėjo, o mano burlentės povandeninis sparnas išlindo iš bangos į orą. Dėl to, lėkdamas 55-60 km/h greičiu staigiai sustojau ir iš 3-4 metrų aukščio verčiausi į vandenį“, – apie incidentą lenktynių distancijoje pasakoja R. Jasiūnas.

Pasak sportininko, jis nepakankamai gerai įvertino, kaip elgsis banga pasiekusi seklumą, tačiau džiaugiasi, kad kritimo metu sugebėjo atsiskirti nuo inventoriaus ir taip išvengti dar didesnės sužeidimų rizikos.

„Didžiausia sužeidimų rizika tokių incidentų metu yra, jei sportininkas, nespėja ar nesugeba atsiskirti nuo inventoriaus ir trenkiasi į kietąsias jo dalis. Man laiku atsiskirti pavyko. Ir nors smūgio į vandenį jėga buvo didelė, per treniruotes esu įpratęs tinkamai įtempti kaklo, preso, vidurinės kūno dalies raumenis, kas padeda šiek tiek amortizuoti smūgį ir apsaugoti kūną ir ypač kaklą“, – pasakoja R. Jasiūnas.

Šių varžybų metu Slalomo rungtyje, kurioje ir varžosi R. Jasiūnas, buvo įvykdyti 7 eliminaciniai lenktynių etapai. Tiesa, R. Jasiūnui pavyko sustartuoti tik 4 iš jų, mat antroje varžybų pusėje sportininkui stoti prie starto linijos sutrukdė peršalimas.

Prieš susergant sportininkas tarp 32 burlentininkų iš 12 skirtingų pasaulio šalių kovojo dėl vietos geriausiųjų dešimtuke – užimdamas 13 vietą jis turėjo vos 6 taškų skirtumą nuo 10 vietoje esančio konkurento.

„Žinoma, kad nusivylimas didelis. Visose varžybose stengiuosi save atiduoti 100%. Sveikata tikrai rūpinuosi, tačiau niekas nėra apsaugotas nuo galimybės susirgti netinkamu metu. Teko su tuo tiesiog susitaikyti. Nepaisant to, šių varžybų metu tikrai turėjau progos pasisemti svarbios patirties. Ir nors čia buriavau ne su olimpine IQFOIL burlenčių klase, esu tikras, kad dalį čia gautų pamokų galėsiu pritaikyti kovoje dėl olimpinio kelialapio“, – dalinosi sportininkas.

Tarp varžybose startavusių konkurentų buvo ir oliminės IQFOIL burlentės pasaulio bei Europos vicečempionas, Vokietijos buriuotojas Sebastianas Kordelis, kuris šiose PWA varžybose užėmė 15 vietą, taip pat aukštus pasiekimus olimpinėje burlenčių klasėje demonstruojantys brazilas Mateus Isaac ir prancūzas Nicolas Goyard, kurie šiose varžybose atitinkamai užėmė 5 bei 3 vietas.

PWA profesionalių burlentininkų varžybos vyko rugsėjo 23 – spalio 1 dienomis Ziulto saloje, Vokietijoje. Slalomo rungtyje dalyvavo 32 sportininkai iš 12 pasaulio šalių. R. Jasiūnas buvo vienintelis Lietuvos atstovas, kuris galutinėje įskaitoje užėmė 23 poziciją. 

Klastinga banga Rytį Jasiūną lenktynių distancijoje parvertė lekiant 60 km/h greičiu

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder