Kosove - Vilniaus "Žalgirio" futbolo klubo lygiosios po sunkios kovos

Čempionų lygos pirmoji dvikova Kosove nesuteikė nė vienai komandai pranašumo – „Žalgiris“ svečiuose sužaidė lygiosiomis 1:1 su „Ballkani“.

Varžovai pirmieji įmušė įvartį, tačiau 25 min. rezultatą išlygino Oliveris Buffas.

Žalgiriečių sudėtyje lyginant su paskutinėmis rungtynėmis įvyko vienas pasikeitimas – vietoje Gusto Jarusevičiaus vienuoliktuke pasirodė Francis Kyeremeh.

Dėl traumos į Kosovą nevyko ir komandai negali padėti Ovidijus Verbickas.

Rungtynės prasidėjo žvalgyba, žalgiriečiai daugiau laiko leido savo aikštės pusėje.

6 min. varžovai pirmą kartą pabandė smūgiuoti iš toli, bandymas iš 25 metrų buvo netikslus, kamuolys skriejo aukštai virš vartų. 10 min. Dar vienas netikslus smūgis iš kairio baudos aikštėlės krašto taip pat nesukėlė pavojaus.

13 min. po pavojingo „Ballkani“ prasiveržimo kairiu baudos aikštelės kraštu „Žalgiris“ užgesino varžovų ataką.

15 min. „Ballkani“ išsiveržė į priekį. Tikslus buvo Nazi Gripshi tolimas smūgis iš kairiau į dešinį vartų kampą.

19 min. šeimininkai turėjo neblogą šansą, po įsiveržimo į baudos aikštelę kairiu kraštu, laimei po smūgio kamuolys prariedėjo šalia vartų.

25 min. „Žalgiris“ rezultatą išlygino, Po kampinio galva tiksliai smūgiavo O. Buffas.

28 min. po varžovų smūgio baudos aikštelėje kamuolį atmušė E. Gertmonas. 30 min. po užsitęsusios varžovų atakos kamuolį nuo vartų linijos išmušė M. Paveličius.

Sužaidus apie pusvalandį prasidėjo lietus. 32 min. „Ballkani“ dar kartą pavojingai mušė iš toli, kamuolys pralėkė šalia virpsto.

39 min. žalgiriečiai atliko tolimą smūgį, pritrūko tikslumo. Žaidimas į kėlinio pabaigą kiek apsilygino, pavyksta dažniau palaikyti kamuolį.

44 min. po standartinės situacijos N. Gorobsovas surado baudos aikštelėje laisvą S. Mikoliūną, deja smūgis iš aštresnio kampo netaiklus.

Pirmasis kėlinys baigėsi lygiosiomis 1:1.

50 min. po pavojingo smūgio iš 20 metrų kamuolį puikiai atmušė E. Gertmonas.

53 min. iš toli laimę pabandė F. Kyeremeh, kamuolys skriejo pro šalį.

56 min. labai pavojingoje varžovų kontratakoje „Ballkani“ puolėjas įsiveržė į baudos aikštelę ir atsidūrė vienas prieš vieną, tačiau vartus palikęs smūgį atmušė E. Gertmonas.

60 min. po varžovų smūgio iš dešinio baudos aikštelės krašto artimąjį vartų kampą apgynė E. Gertmonas.

61 min. po perdavimo iš krašto baudos aikštelėje šansą turėjo J. Tadičius, bet jo muštas kamuolys skriejo tiesiai į vartininką.

Rungtynių pabaigoje lietus nenustojo, abiejų komandų žaidėjai vis dažniau slidinėjo aikštėje, sužaisti tiksliau darėsi sunkiau. Šeimininkai pabaigoje buvo aktyvesni, bet žalgiriečiai gynėsi sėkmingai, kartais surengė kontratakų.

Vieną pavojingiausių išpuolių jie surengė pirmą pridėtino laiko minutę. Ant vejos slydo tiek žalgiriečiai, tiek varžovai, o viskas baigiasi nestipriu smūgiu pro šalį.

Atsakomosios rungtynės bus žaidžiamos liepos 12 d. Vilniuje.