Kretingoje virė motobolo aistros: prancūzas pasiųstas į nokautą

Kretingos motodrome dvi dienas kaukė motociklų varikliai - pirmajame 2023 m. Europos motobolo Čempionų taurės turnyre jėgas surėmė Lietuvos, Vokietijos ir Prancūzijos nacionalinių klubinių varžybų komandos čempionės - Kretingos MK (Lietuva), „Puma Kuppenheim“ (Vokietija) ir „Suma Troyes“ (Prancūzija) komandos.

Kretingiškiai demonstravo aukštą lygį ir sirgaliams gerų emocijų bei azarto tikrai netrūko.

Pirmą dieną - smūgis į veidą

Pirmąją dieną vyko du Europos motobolo Čempionų taurės susitikimai. Turnyrą atidarė Vokietijos „Puma Kuppenheim“ ir Prancūzijos „Suma Troyes“ komandų varžybos.

Po atkaklios taškas į tašką kovos susitikimą rezultatu 4:3 laimėjo vokiečiai.

Susitikimo trečiajame kėlinyje teko stabdyti varžybas, kai Prancūzijos ekipos vartininkas buvo pasiųstas į nokautą po smūgio kamuoliu į veidą. Laimei, sportininkas atsipirko nedideliu sutrenkimu ir galėjo tęsti varžybas.

Dieną vainikavo šeimininkų Kretingos MK ir prancūzų „Suma Troyes“ dvikova. Pirmų varžybų išvarginti varžovai iš Prancūzijos susidūrė su aktyviu lietuvaičių spaudimu.

Dviejų tūkstančių žiūrovų akivaizdoje solidžia persvara 4:1 varžovus visa galva pranoko Kretingos MK klubas.

Antrą dieną - nugalėtojų mūšis

Kitą dieną vyko lemiamos varžybos.

Susitiko komandos nugalėtojos - Kretingos MK ir „Puma Kuppenheim“.

Mačas prasidėjo žvalgyba bei aktyvia abiejų komandų gynyba. Ją pirmiesiems pralaužti pavyko lietuviams.

Dvyliktą minutę Lukas Šimkus taikliu smūgiu siunčia kamuolį į varžovų vartus ir išveda Kretingos MK komandą į priekį - 1:0.

Vokietijos komanda nenusileidžia ir penkioliktą minutę Dominik Muckenhauzen muša baudinį ir išlygina rezultatą - 1:1.

Neprabėgus nė minutei po sėkmingo vokiečių baudinio, Jannis Schmitt įmuša dar vieną įvartį ir išveda savo komandą į priekį. „Puma Kuppenheim“ baigia pirmąjį kėlinį vieno įvarčio persvara - 2:1.

Antrajame kėlinyje komandos apsikeičia keliomis greitomis atakomis, tačiau tiek Kretingos MK, tiek „Puma Kuppenheim“ ekipoms nepavyksta realizuoti nė vienos iš jų.

Trečiajame kėlinyje kretingiškiai perima iniciatyvą ir didžiąją laiko dalį praleidžia varžovų aikštelės pusėje, bet neįveikia kibios Vokietijos atstovų gynybos. Trečiasis kėlinys, kaip ir antrasis, baigėsi be įvarčių.

Paskutinis lemiamas susitikimo kėlinys prasideda aktyviu „Puma Kuppenheim“ ekipos spaudimu.

Jau septintą ketvirtojo kėlinio minutę krenta trečiasis susitikimo įvartis į Kretingos MK vartus - 3:1, o vienuoliktą ketvirtas - 4:1.

Pasinaudoję kretingiškių sumaištimi, komanda iš Vokietijos muša penktą įvartį. Keturioliktą minutę Kretingos MK komanda galėjo baudiniu sušvelninti rezultatą, tačiau smūgis skrieja virš vartų - 5:1.

Pasibaigus varžybų laikui pergalę pirmajame 2023 m. Europos motobolo Čempionų taurės etape švenčia komanda „Puma Kuppenheim“.

Kretingos MK iškovojo antrąją, o Prancūzijos „Suma Troyes“ - trečią.

Turnyrą stebėjęs FIM Europe motobolo komisijos atstovas iš Vokietijos Thomas Staudt buvo maloniai nustebintas Kretingos MK klubo pastarųjų metų pažangos bei meistriškumo. Sykiu gyrė turnyro organizacinį komitetą bei aktyvų miestelėnų namų komandos palaikymą.

Iš viso - trys etapai

2023 metų Europos motobolo Čempionų taurės turnyrą sudaro trys etapai, po kurių išaiškės sezono komanda čempionė.

Antrasis 2023 m. Europos motobolo Čempionų taurės etapas vyks Vokietijoje liepos 22-23 dienomis, o trečiasis - Prancūzijoje rugpjūčio 19-20 dienomis.

Varžybų Kretingoje organizatorius Dovydas Bončkus tikisi, jog naujas varžybų formatas išlaikys tęstinumą ir kitais metais pritrauks daugiau nacionalinių klubų dėmesio.

Informacija

Motobolas - komandinis techninis sportinis žaidimas kamuoliu, futbolas su motociklu. Žaidžia 2 komandos po 5 žaidėjus. Važinėdami specialiais motociklais žaidėjai varinėja kamuolį po futbolo aikštę, stengdamiesi įmušti jį į varžovų vartininko saugomus vartus. Trys teisėjai ir vartininkai - pėsti.

Aikštės danga gali būti įvairi, dažniausiai - gumos ir asfalto su trupučiu žvyro. Europos motobolo Čempionų taurės varžybų formatą sudaro keturi kėliniai po 20 minučių, kuriuos skiria 10 minučių pertraukėlės.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder