VAIZDELIS. Kuršių marių plaukimo maratono akimirkos. Dalyviai galėjo pasirinkti 2 km, 5 km arba 10 km distancijas. Aistės RIDIKAITĖS nuotr.

Kuršių marių plaukimo maratone - 16-mečių sportininkų rekordai

Jau šeštą kartą surengtą Kuršių marių plaukimo maratoną vainikavo rekordai, apginti pagrindiniai sezono titulai, o dalyvių nuotaikas praskaidrino tradicinė žuvienė ir originalios dovanos.

Tai buvo antras iš dviejų Kuršių marių plaukimo maratonų etapų.

Pirmasis - Joninių plaukimo maratonas - birželį surengtas greta Jonavos esančioje Šveicarijoje.

Kuršių mariose varžybų dalyviai įveikė 2 km, 5 km ir 10 km distancijas.

Tarp nugalėtojų - ir neregys

10 km greičiausiai tarp visų dalyvių nuplaukęs 16-metis Nikita Žukas (2 val. 39 min. 37,09 sek.) iš triatlono klubo BTT tapo jauniausiu šį nuotolį oficialiose varžybose atvirame vandenyje įveikusiu Lietuvos plaukiku ir jauniausiu Kuršių marių maratono ilgiausios distancijos nugalėtoju.

N. Žukas po finišo buvo apdovanotas ne tik medaliu, bet ir originaliais prizais - medumi, Europos meistrų žaidynių kuprine ir vėtrunge.

"Medus - Šveicarijoje gyvenančio bitininko dovana. Kuprinė skirta svarbiausiems Nikitos trofėjams, kuriuos jis iškovos per tą laiką, kol pereis į meistrų plaukimo judėjimą.

Vėtrungės įteikiamos visiems, kurie pirmą kartą įveikia ilgiausias distancijas.

Šiemet tokių buvo keturi", - paaiškino Kuršių marių plaukimo maratonus organizuojančios Kauno plaukimo federacijos prezidentas Arlandas Juodeška

5 km nuotolį sėkmingai įveikė neregys plaukikas Simonas Žvirblis.

Apie paralimpines žaidynes svajojantį 16-metį į varžybas atlydėjo tėvai.

Tai ilgiausia aklo plaukiko įveikta distancija atvirame vandenyje Lietuvoje.

Visą distanciją greta S. Žvirblio plaukė jo treniruočių partneris, kineziterapeutas Benas Mačiulaitis. Šis duetas visą savaitę iki maratono treniravosi Kuršių mariose, mokėsi plaukti pavėjui, prieš vėją, per bangas.

„Po varžybų Simonas sulaukė daugiausiai sveikinimų už tokį žygdarbį ir drąsą“, - teigė A.Juodeška.

Jis šįkart įveikė 2 km nuotolį ir tapo 55-64 m. amžiaus grupės nugalėtoju.

LYDERIS. 10 km greičiausiai tarp visų dalyvių nuplaukė 16-metis Nikita Žukas. Jis tapo jauniausiu šį nuotolį oficialiose varžybose atvirame vandenyje įveikusiu Lietuvos plaukiku ir jauniausiu Kuršių marių maratono ilgiausios distancijos nugalėtoju.

Varžėsi 4 šalių plaukikai

Tarp dalyvių buvo plaukikų ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos, Ukrainos, Didžiosios Britanijos.

Latvis triatlonininkas Didzis Ustupas į Kintus išvakarėse iš Latvijos atmynė dviračiu, o po varžybų parmynė namo.

Ukrainiečiams prieš startą dar buvo surengta ekskursija, kurios metu jie turėjo progą iš marių pamatyti Nidą, Negyvąsias kopas.

Po antrojo etapo paaiškėjo svarbiausių Kuršių marių plaukimo maratonų sezono trofėjų - „Grand Prix“ ir „Super Grand Prix“ - laimėtojai.

Šiose įskaitose dalyviai išrikiuojami pagal Pasaulio plaukimo federacijos (FINA) sistemą, kuri leidžia suvienodinti įvairių amžiaus grupių plaukikų galimybes.

„Super Grand Prix“ nugalėtoju antrus metus iš eilės tapo Kaišiadorių klubo „Ilgaplaukiai“ siela 56 metų Vaidotas Gumbis.

Šioje įskaitoje skaičiuojami rezultatai, pasiekti 4,6 km distancijoje Šveicarijoje ir 10 km nuotolyje Kuršių mariose.

V. Gumbis 10 km įveikė per 2 val. 43 min. 16,63 sek. ir buvo antras tarp visų šios distancijos dalyvių bei pirmas 45-59 metų amžiaus grupėje.

Moterų „Super Grand Prix“ įskaitoje triumfavo plaukimui per Lamanšo sąsiaurį besirengianti 20-metė Juneta Krylovaitė iš BTT klubo. Ji šįkart pranoko visas konkurentes 5 km nuotolyje.

„Grand Prix“ įskaitos nugalėtojo titulą apgynė Europos veteranų plaukimo čempionas ir Europos rekordininkas 66 metų alytiškis Sigitas Katkevičius. Jis Šveicarijoje nugalėjo 2,3 km nuotolyje, o Kuršių mariose - 2 km distancijoje.

Moterų „Grand Prix“ trofėjų iškovojo 54 metų Aušra Grabauskienė, Šveicarijoje laimėjusi 2,3 km plaukimą, Kuršių mariose - 2 km. Ji abukart šiuose nuotoliuose buvo greičiausia tarp visų moterų.

Tarp vyrų 2 km distancijoje absoliučiai greičiausias buvo Jonas Kipras Gadliauskas (14-16 m. amžiaus grupė; 34 min. 46,01 sek.).

25-34 m. grupėje pirmas finišavo Tadas Leveris (37 min. 18,98 sek.), 35-44 m. - Dominykas Kinderis (51 min. 59,86 sek.), 45-54 m. - Rimantas Navickis (47 min. 53,07 sek.), 55-64 m. - A.Juodeška (49 min. 51,93 sek.), 65-74 m. - S. Katkevičius (40 min. 19,63 sek.).

5 km nuotolyje niekas neprilygo Pavelui Protaščiukui (1 val. 23 min. 29,43 sek.). Jam atiteko specialus prizas „Slava Ukraini“. Šis ukrainiečių kilmės plaukikas nugalėjo ir 14-44 m. amžiaus grupėje.

Moterų 14-44 m. grupėje 5 km distancijoje nugalėjo J. Krylovaitė (1 val. 29 min. 1,61 sek.).

45-59 m. grupėje pirmoji vieta atiteko Laurai Petrusevičienei (2 val. 29 min. 19,07 sek.).

10 km distancijoje triumfavo N. Žukas (2 val. 39 min. 37,09 sek.).

SAUGUMAS. Dalyvius lydėjo gelbėtojų ir organizatorių brigada. Aistės RIDIKAITĖS nuotr.

Po varžybų - staigmena

„Varžybų išvakarėse, kai buvome susirinkę Kintų meno rezidencijoje, oras buvo nepalankus, marios baltavo nuo bangų. Bet vakare vėjas nurimo, ryte 10 valandą jau buvo puikios sąlygos, lengvas vėjelis. 5 km ir 10 km distancijų dalyviai startavo iš Lydumo rago. Plaukusieji 5 km finišavo marių viduryje, prie Nacionalinėje ekspedicijoje dalyvavusio kurėno. Iš čia juos parplukdėme į krantą. 10 km distancijos finišas, kaip ir 2 km distancijos startas, buvo prie Kintų kaitų klubo“, - pasakojo varžybų organizatorius A. Juodeška.

Po varžybų visi tradiciškai ragavo žuvienės, kurią išvirė restorano „Kuršis“ savininkas Vidas Rimkus.

Norintieji galėjo pasikaitinti nedidelėje mobilioje pirtyje, kurią ant marių kranto atvežė vietos gyventojas, o vakare surengta bendra diskoteka su taip pat Kintuose vykusio jaunųjų architektų suvažiavimo ir performanso dalyviais.