Lankininkai Smiltynėje išbandė savo taiklumą

(1)

Šeštadienį, rugpjūčio 14 dieną, Smiltynėje vyko tarptautinės lankininkų varžybos „Klaipėdos taurė-2021".

Šiemet „Klaipėdos taurė" pirmą kartą įtraukta į Pasaulio šaudymo iš lanko federacijos („World Archery") kalendorių – taip į klaipėdiečių rengiamas varžybas ateityje tikimasi pritraukti daugiau užsienio sportininkų.

Deja, šiemet pandemija ir kelionių suvaržymai daugeliui užkirto kelią į Klaipėdą. Tad šių metų varžybose rungėsi vos du užsieniečiai: latvis ir kirgizas. Sportininkai iš tokių egzotinių šalių, kaip giliomis lankininkystės tradicijomis garsėjanti Kirgizija, Klaipėdoje dalyvavo pirmą kartą.

Lankininkas Samat Suerkulov, pagerbdamas savo šalies lankininkystės tradicijas, vilkėjo tautiniu kirgizų kostiumu ir šaudė azijiniu lanku.

„Klaipėdos taurės" įtraukimas į pasaulinį varžybų kalendorių paskatino atvykti ir daugiau lietuvių lankininkų.

Įvykdę reikiamus normatyvus, jie dabar Klaipėdoje galės gauti tarptautinių sporto meistrų atskyrį. Iki šiol tokios galimybės lietuvių sportininkai neturėjo – tarptautiniais sporto meistrais galėjo tapti tik Europos ir pasaulio čempionatuose, o nuo šių metų – „Klaipėdos taurėje" ir Lietuvos lankininkų čempionate.

Varžybose šeštadienį dalyvavo pusšimtis sportininkų. Jie rungėsi olimpinių, paprastųjų ir skriemulinių lankų kategorijose, taip pat mišrių porų rungtynėse.
 
Porų rungtynėse nugalėjo Alytaus lankininkai Paulina Ramanauskaitė (ASRC – „Žaliasis lankas") ir Dominykas Jančiukas (ASRC – „Žaliasis lankas"). Sidabrą pelnė skirtingus klubus suvienijusi vilnietės Dalios Čiupailienės (Lankininkų sporto klubas) ir šiauliečio Modesto Šliauterio („Auksinis šaulys") komanda. Bronza atiteko uostamiesčio sportininkams – Lailai Kuzmienei ir Lenardui Bernotui iš Klaipėdos lankininkų klubo.
 
Olimpinių lankų vyrų grupėje aukso medalis ir vėl iškeliavo į Alytų – jį ant kaklo užsikabino D. Jančiukas (ASRC – „Žaliasis lankas"). Sidabras atiteko M. Šliauteriui („Auksinis šaulys"), o bronza – Ramūnui Kašėtai (Kauno sporto asociacija).
 
Moterų grupėje triumfavo viena jauniausių „Klaipėdos taurės" dalyvių – penkiolikmetė Diana Perminaitė („Gaja" – „Kauno lankininkai"). Antrąją vietą užėmė P. Ramanauskaitė (ASRC – „Žaliasis lankas"). Trečiojoje vietoje liko L. Kuzmienė iš Klaipėdos lankininkų klubo.
 
Paprastųjų lankų grupėje auksas ir sidabras iškeliavo į Vilnių: auksą laimėjo Ernestas Vilkauskas (Lankininkų sporto klubas), sidabrą – Vladimir Mosin (Lankininkų sporto klubas). Bronzos medalį gavo Aistis Dubickas iš Klaipėdos lankininkų klubo.
 
Skriemulinių lankų kategorijoje pirmąją vietą laimėjo Andrius Špadas iš Kauno sporto asociacijos. Antrąją vietą užėmė latvis Edgars Šilovs („AiM Archery"). Trečioji vieta atiteko šiauliečiui Edmundui Butkui („Auksinis šaulys").
 
Išdalijus medalius, sporto fiesta Klaipėdoje nesibaigė. Iki rugpjūčio 20 dienos Smiltynėje vyks stovykla, į kurią Lietuvos lankininkų federacija pakvietė olimpinių lankų trenerius iš Ukrainos. Teoriniuose ir praktiniuose užsiėmimuose dalyvaus Lietuvos lankininkų rinktinė ir sporto klubų treneriai.

Daugiau nuotraukų galima rasti "Facebook" paskyroje "Klaipėdos Lankininkai". 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder