LCC ekipoje - Europos čempionės, tautų įvairovė ir tituluoti treneriai

„Krepšinyje darbas su merginomis yra kitoks nei su vaikinais. Reikia daugiau paskatinimų, paraginimų, parodyti daugiau dėmesio, mažiau negatyvių dalykų. Svarbu surasti bendrą kalbą ir įgyti pasitikėjimą vieni kitais“, - sako šiemet su Lietuvos U-18 merginų krepšinio komanda Europos čempionų titulus iškovojęs ir trečius metus prie LCC tarptautinio universiteto merginų komandos vairo stojęs treneris Vilius Stanišauskas.

34-erių klaipėdietis deda visas pastangas, kad ir LCC tarptautinio universiteto moterų komanda žengtų profesionalumo keliu - šiemet ši ekipa dalyvaus Lietuvos ir Baltijos moterų krepšinio lygos čempionatuose ir jau tikisi parodyti nagus.

Sezono startas - spalio 14 dieną

LCC ekipa ateinančiam sezonui subūrė konkurencingų žaidėjų būrį ir nekantriai laukia spalio 14 dieną prasidėsiančio 2022-2023 metų moterų krepšinio sezono pradžios.LCC ekipoje rungtyniauja dvi Europos U-18 krepšinio čempionės - Erika Ieva Kraujelis ir Austė Jurevičiūtė, Lietuvos moterų krepšinio lygos žaidėja Laura Jurčiūtė.

DRAUGIŠKOS RUNGTYNĖS. LCC tarptautinio universiteto merginų komanda jau sužaidė keturias priešsezonines rungtynes su latvėmis ir islandėmis. Iškovotos trys pergalės. „Dar planuojame draugiškas rungtynes su “Šiaulių-Vilmers„ ir Vilniaus “Kibirkšties„ ekipomis“, - sakė Vilius Stanišauskas.

Komandą papildė sesės iš Brazilijos Maisa Dias ir Maiara Dias. Maisa pernai žaidė Klaipėdos „Neptūno“ komandoje, Maiara - Liepojoje. Abi atstovavo Brazilijos jaunimo rinktinėms.

 

Latvė Elizabeta Bulane šiemet atstovavo Latvijos U-20 rinktinei, taip pat debiutavo ir Latvijos moterų rinktinėje draugiškose rungtynėse.

Prancūzė Salome Cordinier atvažiavo iš Amerikos, kur baigė universitetą, Klaipėdoje studijuoja magistrantūrą. Ji taip pat atstovavo Prancūzijos jaunimo rinktinėms.

Polina Korbut šią vasarą žaidė Ukrainos U-18 rinktinėje.

Taip pat prie komandos jungiasi žaidėja iš Kipro Panagiota Karyakou.

LCC komandoje iš praėjusių metų dar liko Kateryna Dike (Ukraina), Gustė Drakšaitė, Erika Budajeva, Karina Budajeva, Vanja Petrovič (Serbija), Arba Hashani (Kosovas), Maria Mello (Brazilija).

Komandą paliko Austėja Ksanaravičiūtė, Beata Staponaitė ir Žaneta Gustytė.

"Palyginti su praėjusiais metais, surinkome konkurencingesnę komandą. Labai smagu, kad turime daug studenčių. Mūsų tikslas turėti profesionalią studenčių komandą. Nesame užsibrėžę tikslo, kad būtinai privalome žaisti finale.

Mūsų siekis - tobulėti per treniruotes, per kiekvienas rungtynes, kilti į aukštesnį lygį visai organizacijai.

Manau, kad šį sezoną būsime konkurencingesni„, - “Vakarų ekspresui" sakė V. Stanišauskas.

Trenerių štabe - Lina Brazdeikytė

Vasarą prie LCC komandos trenerių štabo prisijungė 1997 metų Europos krepšinio čempionė Lina Brazdeikytė.

„Ji turi sukaupusi labai daug patirties: juk ir pati žaidė krepšinį labai aukšto lygio, ir turi trenerės patirties ne tik Lietuvoje, bet ir Prancūzijoje. Iš Linos yra ko pasimokyti. Turėti tokį žmogų trenerių štabe - labai gerai ir man, ir visai mūsų organizacijai“, - pabrėžė V. Stanišauskas.

Jis pasidžiaugė, kad LCC universitetas krepšininkėms sudaro visas sąlygas sportuoti, mokytis ir tobulėti.

„Turime žaidėjų iš daug skirtingų šalių: Brazilijos, Serbijos, Kosovo, Kipro, Ukrainos, Latvijos. Dauguma atstovavo savo jaunimo ar moterų rinktinių komandoms. Turime tokią strategiją: pasikviesti čia studijuoti, duoti mokslams stipendiją, suteikti visas sąlygas.

Treniruojamės po du kartus per dieną - ryte ir vakare. Deriname treniruotes prie jų mokslo, ryte ugdomi daugiau individualūs įgūdžiai, kadangi esame du treneriai - pasiskirstome treniruočių laiką su žaidėjomis asmeniškai, kad sklandžiai vyktų treniruočių procesas.

Mūsų užduotis, kad žaidėjos įgytų išsilavinimą ir galėtų žaisti aukšto lygio krepšinį“, - akcentavo V. Stanišauskas.

Rektorės palaikymas - pavydėtinas

V. Stanišauskas pasidžiaugė, kad LCC bendruomenėje visi yra labai vieningi ir palaikantys vieni kitus įvairiais atvejais - net jei komandai ir nesiseka.

"Net į mūsų draugiškas rungtynes susirenka po kelis šimtus studentų. Jaučiame didelį palaikymą iš LCC tarptautinio universiteto rektorės dr. Marlene Wall. Ji palaiko ne tik mus, bet ir LCC vaikinų komandą.

Rektorė - didžiausia mūsų ir krepšinio fanė. Visada geros nuotaikos, tiek po pergalės, tiek po pralaimėjimo paskatina, paragina ir žaidėjas, ir trenerių štabą.

Šauni rektorė. Turbūt neįsivaizduoju panašaus varianto nė viename universitete. Apskritai visa LCC universiteto bendruomenė labai palaikanti", - pasidžiaugė V. Stanišauskas.

Jis krepšinio sūkuryje sukasi jau daugybę metų - 2014-2015 metų sezoną dirbo tuometinio Klaipėdos „Neptūno“ vyr. trenerio Kazio Maksvyčio asistentu ir išbandė jėgas Eurolygoje, vėliau treniravo Klaipėdos „Fortūnos“ moterų komandą, taip pat kelerius metus dirba Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokykloje su vaikinų komandomis, o vasaromis pluša su Lietuvos merginų jaunimo rinktinėmis.

„Smagu, kad ir Vlado Knašiaus krepšinio mokykla prisideda prie to, kad galėčiau dirbti su moterimis. Suderina tvarkaraštį tiek su vaikų treniruotėmis, tiek su rungtynėmis ir tikrai viskas gerai išsidėlioja. Tikrai visiems užtenka laiko. Turiu nemažą krūvį, bet stengiuosi visiems vienodai skirti dėmesio ir tobulėti kaip treneris“, - sakė V. Stanišauskas.

Jis V. Knašiaus krepšinio mokykloje treniruoja dvi vaikinų komandas - U15 ir U16.

„Žaidžiame aukščiausiame Moksleivių krepšinio lygos divizione. Praėjusį sezoną su 2008 metais gimusiais vaikinais tapome Lietuvos čempionais, o su 2007 metų komanda likome per plauką nuo medalių - ketvirti“, - akcentavo V. Stanišauskas.

Sidebar placeholder