Lemiame sete varžovo palaužtas klaipėdietis Edas Butvilas baigė savo pasirodymą Vimbldono jaunių vienetų turnyre

Lietuvos teniso talentui, Edui Butvilui nesėkmingai susiklostė trečiasis jaunių Vimbldono vienetų turnyro etapas.

Mače dėl patekimo į ketvirtfinalį 17-metis lietuvis po 2 val. 3 min. kovos 4:6, 7:5, 0:6 nusileido Šiaurės Makedonijos tenisininkui Kalinui Ivanovski.

Geriau mačą pradėjo šiaurės makedonietis. E.Butvilo varžovas jau trečiajame geime per lietuvio padavimus turėjo keturias galimybes laimėti geimą, tačiau klaipėdietis žaisdamas atsargiau sugebėjo išsaugoti savo padavimus.

Septintajame geime K.Ivanovski ir vėl susikūrė pora „brake pointų“ ir iš šeštojo karto jam pavyko palaužti E.Butvilo padavimus.

Nepaisant sunkios pradžios lietuvis nepalūžo ir jau sekančiame geime pats susikūrė progą laimėti varžovo padavimus, deja savo šansu Edas nepasinaudojo. Rezultatui esant lygiam 40:40, E.Butvilas parodė ir nepasitenkinimą teisėjais.

Lietuvis buvo įsitikinęs, kad jo varžovas nepataikė padavimo, tačiau teisėjas su lietuviu nesutiko. Po kelių akimirkų pasikartojo identiška situacija.

Dešimtajame geime K.Ivanovski stojo padavinėti setui ir nepaisant kelių padarytų klaidų sugebėjo laimėti pirmąjį setą 6:4.

Antrąjį setą ir vėl sėkmingiau pradėjo Edo varžovas. K.Ivanovski trečiajame geime susikūrė du „brake pointus“ ir antruoju bandymu paleidęs galingą smūgį laimėjo lietuvio padavimus.

Po pralaimėtos savo padavimų serijos E.Butvilas ir vėl šansą laimėti varžovo padavimus. Visgi, net dvi progas susikūręs lietuvis jomis nepasinaudojo ir K.Ivanovski įgavo svarią persvarą antrajame sete – 3:1.

Septintajame geime K.Ivanovski vėl susikūrė progą laimėti E.Butvilo padavimus, tačiau Edas sugebėjo apginti savo padavimų seriją. Jau sekančiame geime lietuvis susikūrė dar dvi progas laimėti šiaurės makedoniečio padavimus ir galiausiai antruoju šansu E.Butvilas pasinaudojo ir išsaugojo savo viltis laimėti setą.

Lietuvis pirmaudamas 6:5 susikūrė dar vieną progą laimėti varžovo padavimus ir demonstruodamas nuostabų žaidimą laimėjo geimą bei setą.

Lemiamas setas eilinį kartą sėkmingiau prasidėjo E.Butvilo varžovui. K.Ivanovski jau pirmajame geime susikūrė „brake pointą“ ir kamuoliukui „nusipjovus“ nuo Edo raketės išsiveržė į priekį, o po dviejų geimų šiaurės makedoniečiui pavyko pakartoti tą patį ir E.Butvilas jau atsilikinėjo rezultatu 0:3.

Ketvirtajame geime jau lietuvis turėjo progą laimėti varžovo padavimus, tačiau savo šansu nepasinaudojo ir galiausiai dar kartą pralaimėjęs savo apdavimus sausai pralaimėjo lemiamą setą.

E.Butvilui tai buvo jau penktoji dvikova su K.Ivanovski. Prieš tai šiaurės makedonietis triumfavo 3 kartus, o Edas tik kartą.

Lietuvis dar tęsia savo kovas jaunių dvejetų turnyre. E.Butvilas poroje su kroatu Mili Poljičaku antrajame rate susitiks su jau lietuvio nugalėtu O.Colaku ir Learneriu Tienu.

2021-aisiais metais 16-metis E.Butvilas poroje su ispanu Alejandro Manzanera Pertusa triumfavo prestižiniame jaunių dvejetų turnyre. Lietuvio pora finale 6:3, 6:4 įveikė Jordanijos tenisininko Abedallah Shelbayh ir ispano Danielo Rincono porą.

 

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder