Lietuvos meistrų čempionate Klaipėdoje - pasaulio ir Europos čempionai

Jau artėjantį savaitgalį, vasario 5-6 dienomis, Klaipėdos lengvosios atletikos mokykloje planuojamas atviras Lietuvos lengvosios atletikos žiemos meistrų čempionatas, kuriame turėtume išvysti net pasaulio ir Europos čempionų.

Klaipėdos miesto lengvosios atletikos sporto klubo „Ąžuolas“ pirmininkė Žiedūna Bielinienė, „Vakarų ekspresui“ pateikdama prognozes prieš Klaipėdoje vyksiantį Lietuvos lengvosios atletikos žiemos meistrų čempionatą, buvo atsargi ir teigė, kad svarbu pabrėžti, kad „čempionatas planuojamas“.

„Labai tikimės, kad didėjantys COVID-19 atvejų skaičiai nepakiš kojos ir čempionatas įvyks. Jam intensyviai ruošiamės ir viską planuojame, tačiau nereiktų pamiršti ir žodžio “jeigu„. Neatmeskime ir tokios galimybės“, - sakė Ž. Bielinienė.

Ji teigė, kad čempionatui ruošiasi būrys Klaipėdos sporto klubo „Ąžuolas“ narių.

„Vieni planuoja dalyvauti varžybose, o kiti, kas traumuoti ar dėl kitų priežasčių negali varžytis, teisėjaus“, - pabrėžė Ž. Bielinienė.

Anot šios pagrindinės meistrų varžybų organizatorės, geros sportinės formos yra daugybė Klaipėdos „Ąžuolo“ klubo narių, tad tikimasi, jog Klaipėdos vardas bus reprezentuotas išties aukštu lygiu.

„Arūnas Andrijauskas (M56) metimų rungtyse turėtų sudaryti rimtą konkurenciją daugkartiniams Europos ir pasaulio čempionams vilniečiui Sauliui Svilainiui (M63) bei kauniečiams Rimvydui Medišauskui (M59) ir Gintautui Misevičui (M54). Steponas Baltuonis (M65) pagal dabartinius treniruotėse pasiekiamus rezultatus turi visas galimybes pagerinti Lietuvos meistrų rekordus 60 m ir 200 m bėgimų rungtyse. Europos vicečempionas 60 m bėgimo rungtyje Mantas Semčenko (M39) šiuo metu dar sugeba patekti į finalą tarp pajėgiausių Lietuvos sprinterių (ne veteranų), tad meistrų pirmenybėse turėtų būti tarp lyderių“, - vardijo Ž. Bielinienė.

Jos teigimu, šuolyje į aukštį laukia įdomi kova tarp Europos ir pasaulio čempiono Gintaro Varanausko (M49), latvio Peterio Valdmanio (M47) ir mūsų „Ąžuolo“ klubo narių - Vytauto Miliaus (M68) ir Tomo Turskio (M34).

Tikėtina, jog gerai pasirodys ir Klaipėdos pirmoji olimpietė moteris Jadvyga Putinienė (W77), grįžtanti į sportą po sunkios traumos, taip pat Algina Vilčinskienė (W85) ir kiti „Ąžuolo“ klubo nariai.

Šiame žiemos čempionate pirmą kartą Lietuvoje vyks meistrų septynkovės varžybos.

Jei nieko blogo nenutiks, tai aukštus rezultatus turėtų pasiekti latviai - daugkartinis Europos ir pasaulio čempionas bei pasaulio 10-vės tarp septyniasdešimtmečių rekordininkas Valdis Cela (M74), pasaulio ir Europos čempionas Janis Mankovskis (M82) ir „Ąžuolo“ klubo narys Europos čempionas Vytautas Zaniauskas (M61).

„Tomis pačiomis dienomis (vasario 5, 6 d.) JAV vyks šios šalies meistrų septynkovės varžybos, tik pas juos šios rungties varžybos vyksta jau daugybę metų, o pas mus rengiamos pirmą kartą. Bus įdomu palyginti jų ir mūsų geriausius rezultatus“, - sakė Ž. Bielinienė.

VARŽOVŲ TRIJULĖ. Septynkovės žvaigždės. Iš kairės į dešinę: latviai Janis Mankovskis ir Valdis Cela bei klaipėdietis Vytautas Zaniauskas. Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.

PAJĖGŪS ATLETAI. Lietuvos meistrų čempionate gali sublizgėti Gintaras Varanauskas (kairėje) ir Rimvydas Medišauskas.  „Ąžuolo“ klubo archyvo nuotraukos

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder