LTOK apdovanotas G. Krapikas: smagu, kad prisimenami daug metų sportui atidavę žmonės

Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) buvo apdovanoti jubiliejaus sulaukę sportui ir olimpizmui nusipelnę Lietuvos žmonės. Tarp jų – buvęs krepšininkas, treneris Gintaras Krapikas.

Liepos 6 dieną 60 metų sukaktį minėjusiam krepšinio treneriui olimpinė čempionė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė įteikė LTOK prizą „Citius. Altius. Fortius“.

„Ne kartą esu dalyvavęs LTOK apdovanojimuose ir pagerbimuose, ir kaip žaidėjas, ir kaip Lietuvos rinktinės štabo narys. Smagu, kad LTOK prisimena žmones, kurie tikrai nemažai metų atidavė Lietuvos sportui“, – sakė G. Krapikas.

1992 metais Barselonos olimpinėse žaidynėse G. Krapikas su legendine Lietuvos rinktine iškovojo bronzos medalius, 1995-aisiais tapo Europos vicečempionu, vėliau dirbo Lietuvos vyrų rinktinės trenerių štabe.

Pastaruosius metus G. Krapikas karjeros laiptais kopė Kinijoje, kur praėjusį sezoną su „Guangdong Southern Tigers“ tapo šalies čempionu. Lietuvis tikėjosi naujo kontrakto, tačiau dėl įtemptos politinės situacijos derybos buvo pristabdytos.

„Žiūrėsime, kokia kryptimi santykiai tarp šalių vystysis toliau, nuo to priklausys ir mano galimybės ten grįžti. Šiuo metu reikia kantrybės.

Buvo tikrai smagu dirbti čempioniškoje komandoje. Įdirbis yra, pavyko išsikovoti gerą vardą, todėl norėčiau bent metus darbą ten pratęsti.

Sezonas nebuvo lengvas, žaidėme „burbuluose“, kurie trukdavo iki 9 savaičių. Psichologiškai nebuvo lengva tiek laiko būti vienoje vietoje, keliauti tik nurodytais maršrutais, matyti tuos pačius veidus. Net šeima negalėjo aplankyti. Tai slėgė, tačiau aš džiaugiuosi, kad čempionatas apskritai vyko„, – sakė G. Krapikas.

Į Vokietiją, kur gyvena jo šeima, treneris iš Kinijos grįžo dar gegužę, o prieš mėnesį atvyko artimųjų aplankyti į Lietuvą.

„Metus Lietuvoje nebuvau, todėl susikaupė darbų. Norėjosi aplankyti tėvus, seserį, kitus artimuosius. Tuo dabar ir užsiimu“, – šypsojosi treneris.

Sidebar placeholder