Luka Dončičius tempė komandą per skausmus, bet NBA titulas tolsta nuo slovėno

„Boston Celtics“ krepšininkai įpusėjo kelionę link NBA čempionų titulo. „Žalieji“ namuose 105:98 (25:28, 29:23, 29:23, 22:24) nugalėjo „Dallas Mavericks“ ir NBA finale iki keturių pergalių pirmauja jau 2-0.

Temos: 4 NBA Boston Celtics Dallas Mavericks Luka Dončičius Komentarai Likus kelioms valandoms iki rungtynių Dalaso klubą pasiekė nemaloni žinia – buvo abejota dėl Lukos Dončičiaus galimybių išbėgti į aikštę, o to priežastimis įvardintos senos čiurnos ir kelio problemos bei skausmas krūtinės srityje, prasidėjęs slovėnui gavus smūgį iš Jayleno Browno pirmajame finalo mače.

Bet L.Dončičius ant parketo antrosiose rungtynėse išbėgo ir pirmosiomis minutėmis buvo ryškiausias jų dalyvis. Pirmąsias finalo rungtynes 18 taškų skirtumu pralaimėjusių „Mavericks“ lyderis po nesėkmių šių metų atkrintamosiose kaskart sužaisdavo įspūdingus pirmuosius kėlinius, pelnydamas per juos po 12,8 taško. Ne išimtimi tapo ir šios rungtynės.

Slovėnas iš žaidimo pataikė beveik viską ir iki atsisėsdamas ant suolo per mažiau nei 10 minučių pelnė 13 taškų. „Mavs“ staigiai šovė į priekį 13:6 ir nesužaidus nė keturių minučių privertė „Celtics“ vyr. trenerį Joe Mazzullą prašyti minutės pertraukėlės.

Po jos į aikštę žengė pirmų rungtynių herojus Kristapas Porzingis, vėl spindėjęs pirmajame kėlinyje ir pelnęs 8 taškus, bet Dalasas laimėjo pirmą ketvirtį 28:25. Luka savo šou pratęsė ir antrajame kėlinyje, pridėdamas dar 10 taškų, bet daug pagalbos iš komandos draugų nesulaukęs slovėnas nesugebėjo išlaikyti savo komandos priekyje – įpusėjus mačui 54:51 jau pirmavo „Celtics“, kuriuos į priekį tempė net 17 taškų per du kėlinius įmetęs Jrue Holiday.

Dar toliau Bostonas pabėgo trečiajame kėlinyje, kai surakino „Mavs“ puolimą ir spurtu 10:0 pirmąsyk atitrūko dviženkliu skirtumu – 75:63. Dalaso krepšininkai pamažu kėlėsi ir švelnino skirtumą perpus (74:80), bet skaudų smūgį jiems sudavė „Celtics“ gynėjas Paytonas Pritchardas, aidint kėlinio sirenai pataikęs labai tolimą tritaškį ir atitolinęs savo ekipą iki 83:74. Tai buvo pirmieji gynėjo taškai šioje serijoje.

Lemiamame ketvirtyje „Mavs“ niekaip negalėjo priartėti arčiau nei iki 7 taškų, o J.Holiday ir Derricko White'o tritaškiai, atrodė, nužudė intrigą – likus mažiau nei trims minutėms „Celtics“ pabėgo 103:89. Tiesa, svečiai dar bandė įnešti sumaišties, kai spurtavo 9:0 ir priartėjo iki 98:103. Maža to, jie dar ir apsigynė, o PJ Washingtonas tiksint paskutinei minutei galėjo nukirpti skirtumą iki 3 taškų. Vis dėlto puolėjo bandymą krauti į krepšį užgesino D.White'as ir Jaylenas Brownas, o kitoje aikštės pusėje pasižymėjęs J.Brownas „uždarė“ rungtynes – „Celtics“ įgijo jau dviejų pergalių pranašumą serijoje.

Tiesa, Bostono klubas rungtynes paliko su nerimu, nes ketvirtajame kėlinyje dešinės kojos traumą patyrė K.Porzingis. Prieš finalą ilgiau nei mėnesį nežaidęs latvis nebaigė rungtynių, bet kol kas neaišku, kokio rimtumo sužeidimą patyrė „Celtics“ aukštaūgis.

„Mavericks“ ekipos neišgelbėjo dar vienas kosminis L.Dončičiaus pasirodymas. Slovėnas per 42 minutes įmetė 32 taškus (8/12 dvit., 4/9 trit., 4/8 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 11 rezultatyvių perdavimų ir perėmė 4 kamuolius. Tiesa, 25-erių žvaigždė suklydo net 8 sykius. Likę Dalaso žaidėjai pataikė tik 44,1 proc. metimų iš žaidimo ir vos 11,8 proc. tritaškių. Per lygos istoriją 36 komandos NBA finale pirmavo 2-0. Iš jų finalą laimėjo net 31, o pralaimėjo tik penkios ekipos.

Trečios ir ketvirtos finalo rungtynės bus žaidžiamos Dalase. „Celtics“: Jrue Holiday 26 (9/10 dvit., 7 atk. kam.), Jaylenas Brownas 21 (7/10 dvit., 7 rez. perd., 6 kld.), Jaysonas Tatumas (5/15 dvit., 1/7 trit., 9 atk. kam., 12 rez. perd.) ir Derrickas White'as (4/10 trit.) po 18, Kristapas Porzingis 12. „Mavericks“: Luka Dončičius 32 (8/12 dvit., 4/9 trit., 11 atk. kam., 11 rez. perd., 8 kld.), PJ Washingtonas 17 (7 atk. kam.), Kyrie Irvingas 16 (7/18 met., 6 rez. perd.), Danielis Gaffordas 13 (9 atk. kam.), Derrickas Jonesas 11.