Mantas Knystautas: „Kambariuose karšta, ir lovos ne tokios kaip namuose, bet olimpinė atmosfera - gera“

Paskutinę akimirką į Paryžiaus olimpines žaidynes patekęs klaipėdietis imtynininkas Mantas Knystautas baigė pasirodymą sunkiasvorių iki 130 kg graikų-romėnų imtynių turnyre. Jam Paryžiuje iš viso pavyko surinkti 10 taškų, tačiau ketvirtfinalio lygi kova (1:1) buvo palankesnė varžovui iš Kinijos ir lietuviui tenka krautis lagaminus.

Pirmoji Manto kova Paryžiuje buvo išties įkvepianti - klaipėdietis aštuntfinalio etape anksčiau laiko (per mažiau nei 2 minutes) rezultatu 9:0 patiesė 2022 metų Afrikos čempionato bronzinį prizininką Maroko atstovą Oussamą Assadu.

Čia M. Knystautas varžovui nepaliko jokių šansų - iš pradžių pelnė tašką, o vėliau dar atliko 4 ridenimus.

Koją pakišo keista taisyklė

Tą pačią dieną ketvirtfinalyje teko susikauti su kinu Lingze Mengu.

Ir vėl M. Knystautas aktyviai pradėjo kovą ir užsidirbo 1 tašką, kai teisėjai skyrė kinui įspėjimą už pasyvumą.

Klaipėdietis pasirinko atakuoti Lingze Mengą parteryje, bet persvaros nepadidino.

Jei teisėjai pirmajame kėlinuke skiria įspėjimą už pasyvumą vienam sportininkui, pagal nerašytas taisykles antrajame toks pats likimas beveik neišvengiamai ištinka kitą. M. Knystautas bandė to išvengti, atakavo, tačiau teisėjų neįtikino ir gavo įspėjimą.

Rezultatas tapo lygus - 1:1. Visą likusį laiką kinas tik gynėsi. Nieko daugiau jam ir nereikėjo daryti, nes dėl sunkiai paaiškinamos taisyklės esant lygybei laimi sportininkas, laimėjęs tašką antrajame kėlinuke.

Mantui nepavyko pralaužti kino gynybos ir atlikti aktyvių veiksmų.

„Mantas kovojo išties gerai - buvo arti pergalės. Tokios jau imtynių taisyklės, nieko nepadarysi. Kaip bebūtų, Mantas atidavė visas jėgas, tikrai nesitaupė“, - „Vakarų ekspresui“ sakė pirmasis M. Knystauto treneris Artūras Ševelkovas.

Jis pasidžiaugė, kad jo auklėtinis dalyvavo jau antrose olimpinėse žaidynėse.

„Tokijuje Mantas buvo dešimtas, o čia, Paryžiuje, mano skaičiavimais, jam gali pavykti likti septintu arba aštuntu. Juk olimpinėse žaidynėse aštuntukas - geras pasiekimas, už kurį yra skiriama ir premija. 

Dirbsime toliau, ruošimės ir galbūt trečiasis kartas olimpiadoje jau bus kitoks. Ateitis parodys“, - kalbėjo A. Ševelkovas.

Tiesa, jei minėtasis kinas Lingze Mengu būtų prasibrovęs į finalą, Mantui būtų atvėręs kelią į paguodos turnyrą tęsti kovą dėl bronzos medalio. 

Deja, kinas analogišku reziltatu 1:1 pusfinalyje pralaimėjo Čilei atstovaujančiam kubiečiui Jasmaniui Akostai Fernandesui.

Priminsime, kad M. Knystautas apie tai, kad vyks į Paryžių sužinojo tik šiek tiek daugiau nei prieš savaitę. 

Kelias į Paryžių klaipėdiečiui atsivėrė dėl Tuniso imtynininko Amine'o Guenichi pašalinimo dėl dopingo vartojimo.

Mintys iš Paryžiaus

„Vakarų ekspresui“ pavyko telefonu susisiekti su M. Knystautu ir pasikalbėti apie Paryžiaus olimpiados atmosferą bei patirtus įspūdžius.

„Kambariuose karšta, ir lovos ne tokios kaip namuose, bet olimpiniame kaimelyje atmosfera gera. Aš ir namie gyvenu be kondicionieriaus, tad greitai prisitaikiau“, - šyptelėjo imtynininkas.

Jis palygino Tokijo ir Paryžiaus olimpines žaidynes.

„Čia, Paryžiuje, jau nuotaikos visai kitokios. 2021 metais Tokijuje buvo visai kitaip dėl pandemijos, tekdavo nueiti tik iki imtynių salės, valgyklos ir tiek, o čia jau galėsiu nueiti palaikyti ir kitų sportininkų, pažiūrėti įvairių varžybų. Lieku iki olimpiados uždarymo, tad spėsiu ir po Paryžių pasivaikščioti“, - kalbėjo klaipėdietis.

Pasiteiravus, kokios emocijos jam verda po kovų, M. Knystautas atsakė: „Paryžiaus olimpinėse žaidynėse veiksmais neprasileidau nei vieno taško, kovojau kaip galėjau, bet tokios imtynių taisyklės. 

Esu ramus, nes padariau viską, kas nuo manęs priklausė. Juk dar šiek tiek daugiau nei prieš savaitę buvau namuose, net nežinojau, kad teks važiuoiti į Paryžių, čia atsidūriau tik penktadienį. 

Kai susideda tokie niuansai, kažkokių stebuklų tikėtis nereikėtų. 

Smagu tai, kad jau antrą kartą paeiliui dalyvauju olimpinėse žaidynėse, galiu būti tarp geriausių planetos sportininkų, pajusti tą atmosferą“, - mintis dėstė M. Knystautas.

knystautas
LTOK.lt nuotr. PALAIKYMO KOMANDA. Mantas Knystautas Paryžiuje bus iki oplimpinių žaidynių uždarymo ir teigė, jog vyks į varžybas palaikyti lietuvaičių.

Lemtingas skelbimas laikraštyje

Įdomu tai, kad prie M. Knystauto sportinio kelio pradžios prisidėjo ir dienraštis „Vakarų ekspresas“.

„Vieną dieną mano tėtis dienraštyje „Vakarų ekspresas“ perskaitė skelbimą, kad renkamos naujos imtynininkų grupės. Taip mane su broliu ir nuvedė į imtynių treniruotes. 

Tokia ta mano kelio pradžia. Jei ne jūsų laikraštis, gal net nebūčiau atsidūręs šiame sporte“, - šypteli olimpietis M. Knystautas.

30-metis imtynininkas ne kartą skynė pergales Europos kadetų, jaunių ir jaunimo čempionatuose, gali didžiuotis ne tik pasaulio jaunimo iki 23 metų, bet ir suaugusiųjų čempionato trečios vietos laimėtojo laurais ir pasaulio kariškių čempiono titulu.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder