Mariui Rudnickui - braziliško džiudžitsu juodasis diržas (3)

Istorinis įvykis Klaipėdai: pagaliau savo mieste galime didžiuotis pirmuoju sporto atstovu, turinčiu braziliško džiudžitsu juodąjį diržą. Pirmuoju klaipėdiečiu, gavusiu šį diržą iš daugkartinio braziliškojo džiudžitsu pasaulio čempiono Roger Gracie rankų, tapo Marius Rudnickas.

Jis skrido į Amsterdame (Olandija) vykusią diržų įteikimo ceremoniją ir ten iš jaudulio net nubraukė ašarą.

Įkvepia šeimos palaikymas

„Iki šio tikslo ėjau daugybę metų. Diržo įteikimo ceremoniją Amsterdame esančiame Roger Gracie akademijoje stebėjo apie 80 šios sporto šakos atstovų ir mano sporto guru, dešimt kartų braziliškojo džiudžitsu pasaulio čempionas Roger Gracie įteikė mums juoduosius diržus. Atmosfera buvo tokia jautri, kad, atvirtai pasakius, net išspaudžiau ašarą. Tai buvo mano svajonė ir ji po dešimtmetį trukusio itin nuoseklaus darbo šiame sporte išsipildė“, - sakė M. Rudnickas.

Jis puikiai pamena pažintį su braziliškojo džiudžitsu Lietuvoje pradininku Donatu Uktveriu ir kaip šis jį įkvėpė siekti šiame sporte aukštumų.

„2012 metais dalyvavavu Kaune Lietuvos braziliškojo džiudžitsu čempionate ir šis sportas mane užkabino“, - pabrėžė M. Rudnickas.

Jis pasidžiaugė, kad D. Uktverio ir bene garsiausio pasaulyje braziliškojo džiudžitsu imtynių atstovo brazilo Roger Gracie įgytos patirtys, mokėjimas motyvuoti ir įkvėpti skatina vis žengti į priekį ne tik jį, bet ir dar didelį būrį lietuvaičių.

M. Rudnickas jau kelerius metus ne tik pats aktyviai tobulina braziliškojo džiudžitsu techniką, bet ir treniruoja mūsų miesto jaunąją kartą Klaipėdos braziliškojo džiudžitsu akademijoje.

„Labai džiaugiuosi, kad mane labai palaiko šeima. Su žmona auginame du mažamečius vaikus, dar dirbu, tad bandau viską suderinti, kad nenukentėtų nei šeima, nei darbas, nei sportas. Kai labai nori - viskas įmanoma. Sportuoju arba labai anksti ryte, arba vakare. Būna, kad dėl šeimos ir darbo kartais tenka aukoti treniruotes, tačiau ko tik nepadarysi dėl nuostabios šeimos ir vaikučių. Juk šeima - didžiausia vertybė“, - aiškino sportininkas.

Marius pasakojo, kad sūnus Dovydas juoduoju diržu džiaugėsi ne ką mažiau nei jis pats.

„Sūnui tai buvo tikras įvykis. Jis tą diržą matavosi, vaikščiojo su juo po namus ir didžiavosi. Sūnus sportuoja, tad puikiai žino, ką tai reiškia“, - kalbėjo M. Rudnickas.

Trofėjų - arti tūkstančio

„Vakarų eksprese“ jau ne kartą buvome rašę apie M. Rudnicko sporto pasiekimus.

36-erių atletiško vyriškio trofėjų kolekcijoje arti tūkstančio įvairių medalių ir taurių iš įvairių varžybų, pradedant nuo sambo, dziudo, alyš, graplingo, imtynių iki braziliško džiudžitsu ar net kovų be taisyklių metaliniame ringe.

M. Rudnickas yra garsiosios Klaipėdos sambo ir dziudo mokyklos auklėtinis. Jis ilgą laiką treniravosi pas nusipelniusius Klaipėdos imtynių trenerius Joną Tilviką (pirmasis Mariaus treneris), Arsenijų Jefišovą, Dmitrijų Čelpanovą ir Mindaugą Railą.

M. Rudnickas yra daugkartinis Lietuvos sambo čempionas, pasaulio studentų sambo vicečempionas, Europos Sąjungos sambo čempionas, Europos jaunimo (iki 21 metų) sambo prizininkas, Lietuvos kovinio sambo čempionas, daugkartinis įvairių sambo turnyrų nugalėtojas, tačiau pastaraisiais metais vis dažnau sužiba ir kitų kovinio sporto šakų varžybose.

2013 metais jis tapo Europos imtynių už diržų alyš čempionato prizininku, 2015 metais atvirame Europos braziliškojo džiudžitsu (angl. Jiu-Jitsu) čempionate iškovojo bronzos medalį, tais pačiais metais klaipėdietis tapo ir Europos graplingo imtynių absoliučios kategorijos čempionu. Vėliau tapo Anglijos ir Airijos šalių čempionu.

Taip pat M. Rudnickas yra nuolatinis įvairių kovinių turnyrų nugalėtojas ir prizininkas, save išbandė ir MMA kovose metaliniame ringe.

„Patikėkite, kai užsidaro geležinės kovų narvo durys, galvoje sukasi daugybė minčių... Įdomu pajusti tą skonį. Vien žengti į tokį ringą - pergalė prieš patį save“, - teigė M. Rudnickas. - Dalyvavau dvejose tokiose varžybose ir abejas laimėjau laužimo veiksmais pirma laiko - viena kova baigėsi per 39, kita - per 59 sekundes. Nepraleidau ir nesudaviau varžovui nė vieno smūgio. Paragavau to skonio ir užteks. Jau norisi kažko naujo, dar nepatirto."

M. Rudnickas ne kartą viešėjo Londono centre įsikūrusioje Roger Gracie akademijoje.

„Ši kovinio sporto bazė - unikali. Sportuoja apie 500 vaikų, jaunimo, dirba 14 trenerių. Veiksmas vyksta nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro. Mano šio vizito tikslas buvo glaudesnis bendradarbiavimas ir naujos patirties įgijimas. Viešėjau su savo septynerių metukų sūnumi Dovydu. Jis Klaipėdoje lanko dziudo, tad Londone galėjo pasivaržyti su šios šalies bendraamžiais lyderiais. Tai - neįkainojama patirtis“, - pasakojo M. Rudnickas.

Čempionas iš sporto pasisemia labai daug teigiamų emocijų.

„Ta akimirka, kai žengi į kovų ringą ar ant imtynių kilimo - nepasakoma žodžiais. Juk kūnu bėgiojantys šiurpuliukai, adrenalinas ir siekis tapti geresniam gyvenimą daro įdomų. Man nuolat to reikia lyg gaivaus oro gurkšnio. Kitokio savo gyvenimo net neįsivaizduoju“, - sakė bene universaliausias Klaipėdos kovinio sporto šakų atstovas M. Rudnickas.

Jis be pertraukų sportuoja jau 30 metų.

„Vaikystėje ir paauglystėje įvairiose varžybose dalyvaudavau kone kiekvieną savaitgalį. Dabar jau rečiau, bet kone kasmet nepraleidžiu Europos ir pasaulio čempionatų. Visos šios varžybos - būdas save išreikšti“, - aiškino jis.

Pastaraisiais metais M. Rudnickas daugiausia dėmesio skiria braziliškajam džiudžitsu.

ĮVYKIS. Roger Gracie (dešinėje) užrišo Mariui Rudnickui juodąjį diržą. Asmeninio archyvo nuotr.

ĮVYKIS. Roger Gracie (dešinėje) užrišo Mariui Rudnickui juodąjį diržą. Asmeninio archyvo nuotr.

Sidebar placeholder