Merginų pasirodymas „Challenger“ turnyre: iškovotas sidabras, fenomenali J. Jocytė ir viltys dėl papildymo moterų rinktinėje

Klatovų mieste (Čekija) vykęs aštuoniolikmečių merginų FIBA „Challenger“ turnyras tapo dar vienu šviesuliu žingsnius į priekį dedančiame Lietuvos moterų krepšinyje.
 

Lietuvės savo grupėje iškovojo keturias pergales. Buvo įveiktos Airijos (86:47), Turkijos (71:65), Vengrijos (75:71) ir Čekijos (73:50) bendraamžėms ir tik dramatiškame mače nusileista serbėms (52:58). Galiausiai užimta antroji vieta ir iškovotas neoficialaus Europos čempionato sidabras.

„Vertinu teigiamai, – mintimis dalinosi rinktinės vyr. treneris Vilius Stanišauskas.

– Aišku, važiavome kovoti dėl pirmos vietos, bet rungtynės su serbėmis buvo silpnesnės. Rezultatas neblogas, žinant, kad nebuvo dviejų starto penketo žaidėjų – Urtės Čižauskaitės ir Audronės Zdanevičiūtės.

Labai smagu, kad panelių, kurių nebuvo, rolę perėmė kitos žaidėjos, atidirbo 120 procentų.“

„Reikia kalbėti ir su žaidėjų treneriais, kad jų neperspaustų, nepertreniruotų ir jos augtų po truputį. Nereikia tikėtis didelio šuolio iš karto, geriau po mažą žingsnelį iki tų dalykų prieiti“, – pridėjo specialistas.

Tuo tarpu Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) sporto direktorius Ramūnas Butautas pasidžiaugė, kad lietuvėms pavyko įveikti stiprias komandas.

Tai, pasak jo, teikia vilčių ateičiai. „Nugalėtos moterų krepšinio lyderių valstybės – Turkija, Čekija, Vengrija, dideliu skirtumu įveikta Airija.

Džiugina, kad auga talentinga karta. Šis pasirodymas leidžia tikėti, kad laukia graži moterų krepšinio ateitis. Bet negalima miegoti ant laurų – tą parodė mūsų karti patirtis.

Kad atgautume moterų krepšinyje prarastas pozicijas, reikia tiek kiekybinių, tiek kokybinių pokyčių mūsų jaunųjų krepšininkių rengime. Būtina sekti tendencijas.

Vaikų ir jaunimo krepšinyje rezultatų reikia kantriai laukti, nes tai yra ne vienerius ir ne du metus trunkantis procesas. Smagu, kad galime pasidžiaugti pirmaisiais darbo vaisiais“, – pažymėjo R. Butautas.
 

Archyvų nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder