Mįslę užminęs Remigijus Milašius – apie potencialius LKL klubus ir Tomo Pačėso sukeltą skandalą

Trečiadienį įvyko Lietuvos krepšinio lygos (LKL) Visuotinis rinkiminis susirinkimas, kurio metu vyko LKL prezidento rinkimai naujai 2025-2029 m. (ketverių metų) kadencijai. Po asociacijos narių balsavimo paaiškėjo, kad ateinančius ketverius metus lygai ir toliau vadovaus Remigijus Milašius.

Lygos prezidento rinkimuose jo kandidatūrai vienbalsiai pritarė asociacijos nariais esantys lygos klubai.

Po rinkimų surengtoje spaudos konferencijoje R.Milašius atskleidė, kad likti LKL privertė aplinkybės.

„Buvo išreišktas klubų pasitikėjimas. Kaip tai atsitiko? Aš pats buvau apsisprendęs, kad užtenka, bet susidėliojo tokios aplinkybės. Baigėsi TV kontraktai kaip tik tuo momentu, generalinio rėmėjo. Negalėjau palikti įmonės tuo momento, kuri galėjo likti be kontrakto neteisingai suvaldžius vadybą. Priėmiau sprendimą bent artimiausiu laikotarpiu užimti šias pareigas“, – sakė prezidentas.

LKL prezidentas taip pat mįslingai prakalbo apie galimą pasitraukimą anksčiau nei baigsis kadencija.

„Tokiam dalykui reikia ruoštis. Ilgas laikotarpis paruošti toki žmogų, kad nebūtų vėliau taip, kai aš atėjau. Lyga turi būti stipri ir skaičiai tai parodė. Lyga skolų neturi. Mes minuso neturime. Svarbu, kad vadžios būtų perduotos teisingai, bėgiai nebūtų kreivi. Gyvenimas parodys, ar bus ketverių metų kadenciją. Per tą laikotarpį reikia paruošti žmones.“

R.Milašius taip pat buvo paklaustas, ar nenustebo, kad nesulaukė konkurencijos LKL prezidento rinkimuose.

„Nežinau, kodėl jie neina. Matyt, silpni yra“, – teigė R.Milašius.

Viena opiausių LKL bėdų – Mažeikių krepšinio klubas, kuris jau po dviejų rato pradėjo išpardavinėti geriausius savo žaidėjus, šiuo metu yra nekonkurencingas ir krepšinio užkulisiuose kalbama apie klubo finansines problemas.

R.Milašius neatskleidė, ar mažeikiškiai liks lygoje kitą sezoną, bet kalbėjo tarp eilučių.

„Eksperimentai baigėsi. Todėl, kad neturint savo nuosavų namų krepšinis negali egzistuoti. Gerbkime Mažeikius, bet rėmėjai nenori duoti pinigų. Miestas nenori prisidėti, todėl, kad žaidžia Telšiuose. Tik vakar sužinojome, kad Mažeikiuose jau pasirašyta rangos sutartis ir bus statoma arena, kas turėjo būti daroma daug anksčiau“, – sakė R.Milašius.

Kas gali pakeisti Mažeikių komandą?

„Į rajonus ir regionus sunku prisitraukti žaidėjų. Jaunimas nebenori keliauti į tolimesnius miestelius. Žiūrint į didelę viziją, dešimta komanda, kuri gali būti stabili, tai aš matyčiau Kauno rajoną, Gargždus, kurie pasistatė areną. Fantastinė salė, kaip regionui. Toliau yra Vilniaus rajonas. Jie kalba, kad statysis areną. Tai yra potencialūs miestai, rajonai su pinigais. Ten yra verslas labai stiprus“, – teigė LKL prezidentas.

Sulaukęs klausimo apie tai, R.Milašius pažėrė kritikos Lietuvos rinktinės trenerio asistentui.

„Aš iki to nebūčiau prisileidęs. Atsisėdi vyriškai prie stalo ir pasikalbi. Ko trūksta, apie ką kalbėti, ką norime pasakyti, ką norime ištransliuoti. Kad problemų ten buvo praeitame čempionate, jų buvo. 

Nepaslėpsi visų kalbų. Matyt dabartiniai vadovai nori tai pakeisti. Kaip tai reikia transliuoti? Kiekvienas pasirenka savaip. Aš taip nedaryčiau, kalbėčiausi už apvalaus stalo, pasidėčiau nealkoholinio alaus bokalą ir kalbėčiausi“, – sakė prezidentas.

– Ar gerai suprantu, kad jūs nesate tikras, jog NKL laimėjęs klubas bus pajėgus praverti LKL duris?

– Taip, mes jau kalbėjome su potencialiomis komandomis. Turėjome susitikimą Telšiuose. Sakykime, žmonės klausinėja, ko tam reikėtų, kaip jie matytų visą šitą. Tikrai yra sudėtingas klausimas žmonėms iš regiono prisijungti prie LKL. Tikrai sudėtinga.

– Sakėte, kad eksperimentai su komanda, kuri nežaidžia savo mieste, baigėsi. Ar norite pasakyti, kad Mažeikių LKL nebeliks?

– Aš taip nesakau, bet ji dabartinėje lentelėje užims 10 vietą. Pagal mūsų susitarimą su LKF, yra sportinis principas. Jeigu atitinka reikalavimus, NKL laimėtoja keičia Mažeikius. Jeigu nėra standartinio žmonių kiekio – marketingo vadovo, komunikacijos vadovo, direktoriaus. Šito neturint ir neturint finansų, neturint arenos, LKL tokia komanda nedalyvaus.

– Jeigu NKL komandos nebus pajėgios žengti į LKL. Ar Mažeikiai liks?

– Yra variantų kitų. Pas mus plėtros būdu gali ateiti komanda, kuomet nereikia nieko mokėti. Jeigu valdyba nuspręs, kad atitinka reikalavimus finansinius, vadybinius ir arenos.

– Ar yra informacijos, kokios komandos, miestai galėtų prisijungti plėtros būdu?

– Tą, ką aš su Rasa Liuimiene kalbuosi, nenorėčiau kelti į viešumą. Pirmumo teisė yra suteikia NKL čempionu, bet turime turėti 10 komandų, nes turime ilgalaikius TV kontraktus ir turime parodyti tam tikrą rungtynių skaičių. Kalbant apie plėtros būdą, ir Marijampolė statosi areną, ir Alytus turi salę. Komandų tikrai gali atsirasti. Kalbant apie finansus, su milijonu nėra labai paprasta parungtyniauti.

– Ar Mažeikiai tikrai surinko 800 tūkst. eurų biudžetą?

– Mažeikiai surinko 1,2 mln. eurų biudžetą. Galite nusiraminti. Pas jų yra išlaidos didesnės, kuomet žaidžia Telšiuose. Jie net treniruočių salės neturi, nes yra mokyklos salė, kur didelis užimtumas ir glaudžiasi kitose salė. Jie neturi nei treniruočių bazės, nei salės, kurioje žaistų. Čia yra problema.

– Kaip su 1,2 mln. eurų biudžetu Mažeikių klubas pradėjo byrėti sezonui įpusėjus?

– Jeigu jie parduoda žaidėjus ar ką. Aš negaliu į klubo reikalus kištis. Nebuvo jokių indikacijų, kad Mažeikiuose vėluotų algos.

– Ar reikia bendros FIBA ir NBA lygos Europoje ir kaip ji galėtų paveikti vietinius čempionatus?

– Manyčiau, kad lyga yra kuriama tam, kad duotų atsvarą Eurolygai, bandyti priversti susitarti dėl langų. Nes šitas naujas darinys (rodo kabutes), menamas Gasolis kažkur. Čia yra padaryta, kad padėtų susitarti dėl FIBA langų su Eurolyga.

Rašyti komentarą

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.