Modestas Paulauskas

Modestas Paulauskas FIBA iškilmėms ruošia kalbą

„Kai gavau laišką iš FIBA prezidento ir sužinojau apie tai, kad būsiu įtrauktas į FIBA krepšinio šlovės muziejų ir apdovanotas, pamąsčiau, kad tai vienas aukščiausių ir maloniausių mano gyvenimo apdovanojimų. Tai garbė man, mano šeimai ir, manau, visai Lietuvai“, - su „Vakarų ekspresu“ įspūdžiais dalijosi olimpinis, pasaulio ir Europos čempionas Modestas Paulauskas.

Oficiali pagerbimo ceremonija vyks Šveicarjoje birželio 18 dieną, tačiau į ją M. Paulauskas nevyks, kadangi dėl COVID-19 situacijos ji bus transliuojama tiesiogiai internetu.

 

12 žinomų pavardžių

FIBA antradienį paskelbė, kad į šlovės muziejų bus įrašyta 12 garsenybių. Be M. Paulausko, dar minimos šios pavardės: krepšininkės Isabelle Fijalkowski (Prancūzija), Agnes Nemeth (Vengrija), Park Shin-ja (Pietų Korėja), krepšininkai Mieczyslawas Lopatka (Lenkija), Steve'as Nashas (Kanada), Kenichi Sako (Japonija), Oleksandras Volkovas (Ukraina) ir Jure Zdovcas (Slovėnija), taip pat treneriai Rubenas Magnano (Argentina), Svetislavas Pešičius (Serbija) ir Tara VanDerveer (JAV).

Šios 12 krepšinio legendų, kilusių iš 12 skirtingų šalių keturiuose žemynuose, kartu iškovojo penkis olimpinius aukso medalius ir penkias pasaulio taures. Jų sąskaitoje - šeši olimpiniai medaliai, 10 pasaulio čempionatų medalių, 20 žemynų čempionatų medalių, 70 nacionalinių klubų varžybų ir 11 tarptautinių klubų varžybų titulų.

Iš šio sąrašo garsiausios yra S. Nasho, S.Pešičiaus ir O. Volkovo pavardės.

S. Nashas yra vienas garsiausių Kanados žaidėjų. Jo profesionalo karjera NBA tęsėsi beveik du dešimtmečius, jis buvo naudingiausias lygos žaidėjas 2005 ir 2006 m.

S. Pešičius vadinamas vienu geriausių trenerių. Jis su Vokietija laimėjo 1993 m. Europos čempionatą, o su Jugoslavija - 2001 m. Europos ir 2002 m. pasaulio čempionatus.

O. Volkovas - vienas garsiausių Ukrainos sportininkų. Jis žaidė Sovietų Sąjungos komandoje, kuri 1985 m. laimėjo Europos čempionatą, o vėliau, 1988 m., olimpinį aukso medalį Seule.

FIBA šlovės muziejus įkurtas 2007 m. Iki šiol jame buvo per 100 žaidėjų ir trenerių iš 33 šalių. Muziejus yra Patricko Baumanno krepšinio namuose Šveicarijoje.

 

Titulų - galybė

M. Paulauskas gimė Kretingoje, tačiau vaikystę praleido Klaipėdoje.

„Mane drąsiai galima vadinti klaipėdiečiu“, - ne kartą yra sakęs legendinis krepšininkas.

Modestas mokėsi tuometinėje pirmojoje vidurinėje mokykloje (dabar - Vytauto Didžiojo gimnazija).

 

Aštuoniolikmetis jaunuolis jau buvo kviečiamas į Kauno „Žalgirio“ meistrų komandą, o po metų - į Sovietų Sąjungos olimpinę rinktinę.

Jis 1963 metais Lietuvai atstovavo SSRS tautų spartakiadoje, tais pačiais metais tapo Europos jaunių čempionu. Modestas buvo ne tik šalies rinktinės kapitonas, bet ir rezultatyviausias žaidėjas. Apie jo žaidimą su pasigėrėjimu rašė Italijos spauda.

Nuo 1965 metų M. Paulauskas buvo Sovietų Sąjungos rinktinės narys. Kai debiutavo šioje rinktinėje, M. Paulauskui nebuvo net 20 metų. Tąkart jis tapo Europos čempionu.

Vėliau kaip iš gausybės rago pasipylė vienas po kito skambūs titulai: 1967 m. Suomijoje, 1969 m. Italijoje ir 1971 m. Vokietijoje tapo Europos čempionu, 1973 m. Ispanijoje iškovojo Europos čempionato bronzos medalį, dukart džiaugėsi vasaros olimpinių žaidynių medaliais: 1968 m. Meksikoje iškovojo bronzą, 1972 m. Vokietijoje - auksą, dukart pasaulio čempionatuose (1967 m. Urugvajuje ir 1974 m. Puerto Rike) kopė ant aukščiausiojo prizininkų pakylos laiptelio, kartą (1970 m. Jugoslavijoje) pelnė pasaulio čempionato bronzos medalį. M. Paulauskas tada buvo vienas iš rinktinės lyderių.

Šis krepšininkas net 7 kartus (1965, 1966, 1967, 1969, 1970, 1971, 1972 m.) buvo pripažintas geriausiu Lietuvos sportininku. 1965 metais, būdamas vos 20-ies, M. Paulauskas buvo pripažintas naudingiausiu Europos čempionato žaidėju. 1991 metais pateko tarp 50 geriausių FIBA pasaulio žaidėjų.

Modestas profesionalaus krepšininko karjerą baigė būdamas 31-erių.

2004 metais Klaipėdos centre, Puodžių gatvėje, įrengta M. Paulausko vardu pavadinta krepšinio aikštelė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder