Nacionalinės klasės Vilkyčiuose dalyviai neslepia turintys nesuvestų sąskaitų vieni su kitais

Liko kiek mažiau nei dvi savaitės iki Šilutės rajone, Vilkyčių automobilių sporto komplekse įvyksiančio vienintelio tokį statusą turinčio renginio Lietuvoje – Europos automobilių kroso čempionato etapo.

Jame birželio 11-12 dienomis pasirodys greičiausiu bagių lenktynininkai iš visos Europos, kurie į Lietuvą atvyks tiesiai po varžybų Latvijoje. Tačiau tai – dar ne viskas. Vilkyčiuose startuos net dviejų Nacionalinių klasių dalyviai, tad šįkart – apie juos.

Nors Nacionalinės klasės varžybos kartu su Europos automobilių kroso čempionato etapu Vilkyčiuose rengiamos kasmet, tačiau šiemet greta tradiciškai organizuojamos „Super2000“ kategorijos buvo sukurta ir dar viena – „SuperCars“.

Nors ši klasė buriama pirmą kartą, tačiau čia norinčių startuoti jau dabar netrūksta. Organizatoriai teigia, kad čia registracijos paraiškų daugėja su kiekviena diena, tad žiūrovai turėtų išvysti itin solidžią „SuperCars“ automobilių rikiuotę.

Apie savo ketinimus startuoti Vilkyčiuose pamažu skelbia ir patys dalyviai. Likus kiek mažiau nei dviem savaitėms iki varžybų savo kortas atvertė Eligijus Abartis, kuris Vilkyčiuose ketina pasirodyti su įspūdingu „Ford Puma“.

Šis automobilis anksčiau priklausė tituluotajam Pauliui Pleskovui ir juo buvo lenktyniauta praktiškai visose Senojo žemyno trasose.

Eligijus Abartis tvirtina, kad jo planus startuoti Vilkyčiuose buvo pakoregavęs gedimas, tačiau dabar panašu, kad laiko paruošti techniką iki birželio 11-12 dienomis Vilkyčiuose vyksiančių varžybų jo ekipos mechanikams pakaks.

„Įsigijęs automobilių turėjau šiek tiek testinių važiavimų žiemą ledo trasoje, teko turėti visą dieną treniruočių ir Vilkyčiuose. Nors daugiau važiavau ralio kroso trasą, bet pasimėginau ir autokroso distanciją, tai manau, kad su šia trasa esu neblogai susipažinęs.

Kodėl „SuperCars“ klasės „Ford Puma“? Nes visuomet yra smagiau važiuoti ne su 1,6 ar dviejų litrų mašina, o su „bomba“. Aišku, finansai čia kardinaliai kitokie, bet jausmas nepakartojamas.

Prieš varžybas Vilkyčiuose dar turime pasibaigti šiek tiek darbų su automobiliu, bet tikimės viską spėti“, - sakė Eligijus Abartis.

Karšta bus ne tik Nacionalinėje „SuperCar“ klasėje, bet ir „Super2000“ kategorijoje. Čia jau dabar norą lenktyniauti pareiškė trylika dalyvių. Rikiuotėje vėl pamatysime ir praėjusiais metais Vilkyčiuose savų žiūrovų akivaizdoje triumfavusį Ligitą Kordušą.

Kaip teigia pats sportininkas, jis šiemet į Vilkyčius grįžta su didelėmis ambicijomis ir dar geresniu pasiruošimu.

„Pernai Bauskėje aš tik pirmą kartą įsėdau į tą „Honda Civic“ ir po tų varžybų jau kitą savaitgalį atvykau į Vilkyčius. Galima sakyti, kad Bauskėje gerai pasitreniravau.

Aišku, laimėjau ten trečią vietą, bet vėliau teisėjai pripažino mano kontaktą kaip neleistiną ir jau po apdovanojimų turėjau atiduoti taurę varžovui iš Latvijos.

Bet po to Vilkyčiuose atsigriebiau už viską ir tapau nugalėtoju. Pernai važiavau su nuomota mašina, o šiems metams nusipirkau savo, šiek tiek stipresnę.

Su pasiruošimu darbų dar turime, bet ir laiko dar yra. Reikia viską susirinkti, susireguliuoti ant stendo ir tuomet jau į Vilkyčius. Bus tikrai įdomu. Turiu lūkesčių patekti į finalą, o finale jau matysime, kas bus. Sunku kažką prognozuoti“, - sakė Ligitas Kordušas.

Į Vilkyčius atvyks būtent tas latvis Mareks Dainis, kuriam Ligitas Kordušas tuomet Bauskėje turėjo atiduoti savo taurę.

Pats Mareks Dainis sako, kad į Lietuvą jo, brolio Rihardso Dainio bei dar vieno tautiečio Janio Gustanso delegacija vyksta todėl, kad čia turi nesuvestų sąskaitų ir nori iš Vilkyčių išvažiuoti su aukščiausios prabos trofėjais.

„Mes šiais metais nusprendėme, kad Bauskėje nelenktyniausime, tačiau į Vilkyčius atvykti planuojame. Tiek trasa, tiek visas organizavimas Vilkyčiuose mums labai patinka. Jei reikėtų rinktis vienerias varžybas per metus, tai mes tikrai pasirinktume Vilkyčius.

Mano brolis susirinko naują variklį ir tikisi, kad jis laikys kur kas ilgiau nei pernai, kai brolis turėjo pasitraukti iš lenktynių dingus motoro kompresijai. Aš savo automobilį irgi ruošiu iš pagrindų.

Nors mano automobilis bus vienas seniausių, tačiau tai yra laiko patikrinta technika. Dar nuo praėjusių metų čia turiu nesuvestų sąskaitų, kadangi pernai iš lenktynių pasitraukiau labai apmaudžiai – atvykus į priešstartinę zoną prieš pusfinalio rikiuotę sugedo paprasčiausiais masės įjungimo jungiklis ir nebegalėjau startuoti. Taigi, šiemet noriu atsigriebti.

Esu pasiruošęs kovoti ir su praėjusių metų Nacionalinės klasės nugalėtoju Vilkyčiuose Ligitu Kordušu. Mano koziris yra tai, kad aš turiu daugiau patirties. Be to, artimoje kovoje mano automobilis yra kiek tvirčiau sutvertas.

„Golfai“ prieš „Hondas“ visuomet čia buvo stipresni. Manau, kad ir Ligitas bus nusiteikęs kovingai, nes aš pernai perėmiau jo trečios vietos taurę Bauskėje. Tikrai bus įdomu ir jis turėtų būti pasiruošęs, kad aš, mano brolis Rihards ir Janis Gustans jam bei kitiems lietuviams būsime tikrai stiprūs varžovai“, - ambicijų neslėpė Mareks Dainis.

Daugiau informacijos apie visą birželio 11-12 dienomis Vilkyčiuose nugriaudėsiančio Europos autokroso čempionato etapo savaitgalio dienotvarkę, bilietų kainas bei kitą aktualią informaciją rasite automobilių sporto klubo „Vilkyčiai“ puslapyje „Facebook“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder